На море в Гърция 2021-VII/2022

  • 51 113
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Сф
  • Мнения: 10 666
Хипотетично-какво се случва ако влизаш в страната с валиден сертификат,а седеммесечния му срок изтича докато си там?
Е , какво може да се случва..Като го проверят там някъде извътре  и не светва, че е валиден, вероятно няма да те допуснат в заведението (сградата). Още повече там си спазват и има глоби и за допусналия те с невалиден сертификат. Какво може друго да се случва според теб ?

# 691
  • Мнения: 453
Дъщеря ми учи в Атина, сложи си Янсен на 13.8.21 и преди десетина дни в заведение и сканират сертификата - оказва се невалиден. Другата седмица си идва до България за бустер. Нейната съквартирантка си сложи Янсен в Германия през октомври, също е с невалиден сертификат. Сега си правят тестове 2 пъти в седмицата, за да могат да ходят на училище. Нещо не успявам да схвана логиката и начина на действие.

# 692
  • София
  • Мнения: 2 629
Логиката е, че тормоза върху хората им се услади. Чакам с нетърпение да разбера крайната цел, която за всеки вече е видно, че няма нищо общо с медицината. Надявам се до лятото да стане ясно на къде вървят нещата. Имах толкова планове:( Сега освен да гледам Испания, Португалия....Там е малко по-добре ситуацията.

Последна редакция: пт, 18 фев 2022, 13:24 от BettyBoop

# 693
  • софия
  • Мнения: 25 474
Има надежда. В доста страни започват да падат всички мерки. Няма да си прецакат пореден сезон.

# 694
  • Там където
  • Мнения: 792
Обикновено се опитвам да бъда позитивна. Надявам се тези мерки да важат най-много до края на април за да накарат и местните да се ваксинират и да слагат бустерна доза... Надявам се през май вече да почнат да разхлабват мерките. Те предишните 2 години не бяха толкова стриктни та сега. Тъкмо се бях наканила да ходя поне 2 пъти и то на поне един остров (или Лимнос или Кефалония), че последните 2 години все дремахме на Фанари Sad

# 695
  • Мнения: 11 096
Има надежда. В доста страни започват да падат всички мерки. Няма да си прецакат пореден сезон.
Нищо не са прецакали те, за някои дестинации 2021 беше рекордна, за 2022 очакват същото - круизите вече почнаха. Гледам ги американците, че масово се стягат да ходят, дори тези, които последните 2 г. са пропуснали, не им пречи явно иди ми-дойди ми. На мен ми пречи Simple Smile

Иначе днес само безумни новини от Гръцко. Запали се ферибот Игуменица-Бриндизи на Грималди, пътували са и 100 българи. Уж всичко е свалено на Корфу, но имало десет души в неизвестност.
https://youtu.be/CmFQTKk4HbI

И още една местна идиотщина за ковид - на преболедували, които не са ваксинирани, сертификат за прекарана инфекция ще може да се издава само веднъж. Ако се разболееш втори път - не вАжи.
https://www.novinite.bg/articles/213241/

# 696
  • София
  • Мнения: 2 629
Гърците прекалиха, но много милиарди им опростиха заеми. Трябва да си ги заслужат. В подобна наведена поза са и италианците. Съжалявам за хейта, но надявам се, че вече няма хора, които намират ситуацията за нормална.
Дано хората се открият живи и здрави!

# 697
  • Мнения: 5 898
Какво общо има инцидент на италиански ферибот с гръцките заеми?
Освен, че трагедията е станала до бреговете на Корфу?

Между другото точно на този ферибот има много българи и български камиони с товари.

С изненада разбрах днес, че на тези ферита се допускало нашите шофьори да спят в камионите, за да не плащат каюта.

# 698
  • София
  • Мнения: 11 989
Camping on board е разрешен само на открита палуба и също се заплаща.

# 699
  • Мнения: 5 898
Camping on board е разрешен само на открита палуба и също се заплаща.

Не знам. Аз в момента просто подслушвам служебни застрахователни разговори по точно тази щета.
Колкото пъти сме качвали кола на фери, директно ни гонят да се махаме от етажа на автомобилите.

# 700
  • София
  • Мнения: 11 989
Досега не сме се качвали на ферибот, на който да е разрешено да се спи в кемпера. Ако имам някога такава възможност, ще се възползвам. 100 пъти по-удобно ще ми е да спя в собственото си легло вместо в каюта, пък ако ще и по-скъпо да ми струва.

# 701
  • Мнения: 11 096
Този маршрут на Грималди е най-евтиният до Италия и там редовно има нарушения. Отделно, че явно се използва за каналджийство, от това, което пише по вестниците.
Иначе къмпинг он борд се предлага само на международни линии, вътре в страната няма, колкото и да е дълго пътуването. Някога е имало до Крит, както и по някои вече несъществуващи линии като тази през Родос до Кипър.
На мен в каюта ми е удобно много. Но и нямам база за сравнение с кемпър.

# 702
  • София
  • Мнения: 1 691
змия, със сигурност ще ти е по-удобно, обаче е много опасно. Почти всички случаи на пожари на фериботи тръгват от гаража. Ако стане пък случайно катастрофа като тази край остров Парос през 2000г. - корабът се блъска в крайбрежни скали и потъва - тогава една от основните причини за големия брой жертви е, че гаражните врати са били отворени и корабът е потънал за минути. Има и един ужасен инцидент на ферибот от Крит от 60-те години, при който вратите на гаража се отварят и корабът потъва, пак с много жертви. Гърците смятам са си научили урока и не позволяват престой в гаража по време на движение. Ние, когато пътувахме до Икария, искахме да слезем до колата за багаж и ни казаха, че може само, докато фериботът е спрял на пристанище.

Последна редакция: пт, 18 фев 2022, 19:57 от миленка_д

# 703
  • София
  • Мнения: 2 629
Какво общо има инцидент на италиански ферибот с гръцките заеми?
Няма връзка. Италия е другата държава, която спешно беше спасявяна от фалит преди няколко години, а сега прекалява с мерките.

# 704
  • Мнения: 5 898
И връзката между мерки и заеми е?

Общи условия

Активация на акаунт