В мен ли е разковничето ?

  • 4 172
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 905
На мен като ми предложиха брак, почнахме да организиране сватба, не съм мислила за раздяла, понеже имало такива, които са ме преварили. Пък не бяхме заедно от една, а от повече години.
Не ми звучиш удовлетворена от връзката ви - не знам какво семейство, сватба, деца в такъв случай.

# 16
  • Мнения: 257
Да отговоря на повечето въпроси - мъжът е на 26 и ми предложи преди 5 месеца,имам самостоятелни доходи тъй като работя в голяма IT компания , дистанционно и взимам добри доходи . Родителите ми винаги биха помагали,а проблемът в историята е ,че момчето предложи ,за да си "върже гащите" ,както се изказа една от коментиралите жени . След предложението нещата се обърнаха на 360°C . Започна да тропа по масата с думите,че той е мъжа и ще се прави каквото той каже. Показа истинското си лице с две думи. И въпросът ми не беше беше с цел жалване ,че едва ли не съм "стара мома" ,а историята е такава ,че колкото и чудно да е за някого,на 20 може да си по-добре финансово и психически подготвен за тези неща, от колкото на 30. И въпросът ми беше аз ли прибързвам или сватбата е нормална стъпка след годежа? Нищо повече,дами

# 17
  • INFJ
  • Мнения: 9 455
Като не се чувстваш добре с тоя пич, каква сватба?

Каква е идеята на темата? Да ти кажем какво мислим по въпроса, че на 20 си финансово и психически стабилна? Ами... ок, браво, честито.

# 18
  • Мнения: 10 916
Е, като го виждаш какъв е и си е показал лицето, според теб за сватба ли сте? И само сметни след 5 месеца той напира да се жени. Амаа явно на 26 вече е дърт ерген по вашия край. Майка му го е заплашила, че ще го лиши от наследство и той напира да се жени и да прави бебенце на 20 годишна девойка, щото сигурно друга няма да му върже. Нали си психически стабилна вече, какво се чудиш в случая?

# 19
  • София
  • Мнения: 35 280
Обясни му какво искаш, какво гониш и какво следваш, кога би искала сватба, деца и му натърти, че не е задължително той да е жениха и бащата.

Чакай, не прибързвай. Хубаво го огледай.



# 20
  • София
  • Мнения: 8 004
И защо смяташ, че като се разпишете, отношенията ще се променят? Просто ще има още един довод да тропа по масата и да се пъчи какъв мъж е. На 20 години има далеч по-смислени начини как да си прекарваш времето.

# 21
  • Мнения: 18 366
Сватбата няма да избяга.
Младежът как е откъм доходи? Да не си примамлива за него финансово? Че нещо не го спомена той какво работи.

# 22
  • Мнения: 655
И според мен след годежа е нормално да следва брак, най-малкото да се спестява за сватбата, да се обсъжда, организира. Нали това е уж заявка за желанието му да прекарате живота си заедно? Какво има да се чака? Не ги разбирам тези 5 и повече годишни годежи. Да, всичко се случва, но ако причините са обективни и уважителни, никой няма да го прави на въпрос.

В този случай не бих бързала изобщо. След като сега от самото начало изникват проблеми, взел се е за някакво величие и не цени мнението ти, не съм оптимист за развитието на връзката. Помисли, сигурна съм, че имаш по-добри перспективи, не си струва да се забатачиш с някой бей и да си тровиш нервите.

# 23
  • Мнения: 18 366
Изобщо на 20 г. е рано за такива решения.
А и тук не изглежда много обещаващо, демек хич.

# 24
  • Мнения: 833
Аз до сега не съм срещата някой автор да не е най-независимият и успешен човек на света. И все пак всяко питане е “Какво мислите за идеята да си сложа котва на кръста, че в наше село така правят?”. Кой млад човек в ИТ компания го влече да е селска булка, много моля, научете се да си измисляте в рамките на реалността. Ако беше умно и будно момиче, нямаше да те влече този начин на живот. На 20, щом и със средно си се вредила да работиш в нормална среда, (ако въобще е вярно) трябва да те вълнува кой е на ред за повишение и дали ще си ти. Пръстени всеки може да подарява, ама семеен ангажимент на вашите години е комично и няма да свърши добре.

# 25
  • Мнения: 25 788
Каква ИТ компания, какви доходи, моме?
Учиш педагогика в ПУ и те издържат вашите, докато си играеш на малката булка в дома на гаджето. Упс, извинявай, на годеника.
Вземи си прочети старите теми и не се излагай. Не всички тук са любители на турските сериали.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1360741

# 26
  • Мнения: 3 250
Финансово и психически стабилна тема...

# 27
  • София
  • Мнения: 35 280
За малката булка - толкоз по въпроса.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 14 554
На 20 сключи брак, на 25-развод. У наше село (Варна), мъдреците съветват да живееш и избираш. В ранна възраст, любовта не винаги е осъзната и разумна. Колебливите натури лесно се манипулират. При появата на деца, ежедневието се усложнява. Наслаждавай се на младоста си.
Родителите ти какво те съветват?

Последна редакция: пн, 11 окт 2021, 10:19 от Viviana91

# 29
  • Мнения: 18 673
20 годишните със стабилни доходи и перспективи хич не се натискат да перат на някакви селски момци, като пускате теми на килограм съобразявайте детайлите малко.

Общи условия

Активация на акаунт