Чакаме с трепет и вълнение всяко ново ОКТОМВРИйско попълнение - Тема 17

  • 31 298
  • 582
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 228
И на мен ми е носталгично за всеки един месец от бременността. Ако щете ми вярвайте, ама даже и лекарят ми ще ми липсва Joy Много ми е хубаво с бебето у дома, но вчера видях в нощното шкафче сашета Гавискон и ми стана едно миличко такова от спомена за киселините. Хахаха... Луда работа!

Чета редовно вечер като си легна и много се радвам за всички нови бебета и техните майки! Бъдете живи и здрави имного спокойни Heart

# 166
  • Мнения: 261
Мами, може ли съвет за кърменето? Нямам кърма (с огромен зор на 3 часа цедя по 20мл общо), пия чая на Хип за кърмачки, гледам да ям много и да пия вода и не става повече Sad .

Опитвам се да слагам бебето на гърда, но то започва да се ядосва и да плаче мнооого, понеже не пуска мляко - само капе, а виждам, че трябва уж да пръска.

Майка ми е с недоразвити млечни жлези и е имала проблеми, ама все си мислех, че не е наследствено. Какво да правя, че да задържа по-дълго бебето поне да има някаква кърма към АМ, че ме е страх, че съвсем ще спре. Пък акп знаете как да я увелича, ще съм безкрайно благодарна.

# 167
  • София
  • Мнения: 4 753
При мен беше същото с първото дете, налива с  чайове а ефект, нулев
Според мен е на психична основа!

# 168
  • Мнения: 233
lollytea, може да пробваш цедене по тази схема. При мен е имало ефект от нея, но ако има проблем с млечните жлези не знам как ще са нещата.

# 169
  • Мнения: 715
Момичета, аз така и не разбрах какво представляват контракциите и дали имам, на тоновете никога не са ми излизали. Но сега от време на време усещам някакви болки в корема, които продължават 2,3 сек., това някакъв вид контракции ли са?

# 170
  • София
  • Мнения: 1 375
Мами, може ли съвет за кърменето? Нямам кърма (с огромен зор на 3 часа цедя по 20мл общо), пия чая на Хип за кърмачки, гледам да ям много и да пия вода и не става повече Sad .

Опитвам се да слагам бебето на гърда, но то започва да се ядосва и да плаче мнооого, понеже не пуска мляко - само капе, а виждам, че трябва уж да пръска.

Майка ми е с недоразвити млечни жлези и е имала проблеми, ама все си мислех, че не е наследствено. Какво да правя, че да задържа по-дълго бебето поне да има някаква кърма към АМ, че ме е страх, че съвсем ще спре. Пък акп знаете как да я увелича, ще съм безкрайно благодарна.
Първо ще пиша по твоите точки. 😊

1. Какво цедиш на помпата няма никакво отношение към това, което бебето е способно да изсуче. Ама абсолютно никакво, гарантирам.
2. Приготви се за 2-3 дена, в които бебето сигурно ще е по-сърдито и ще суче постоянно, но просто това е начинът да си "заяви" нужното количество. Няма да стане от раз.
3. Но 1000% няма да стане докато даваш АМ. Така детето просто не дава заявка за още и още кърма, което ти искаш всъщност.
4. Power pumping-а е мнооого добра идея, но отново- ще отнеме някакво време.
5. Най-най-най-най-добрият начин да увеличиш кърмата е "бебето на гърда постоянно".
6. С малко инат и постоянство вярвам, че ще успеете. ❤

Ако имаш възможност- вземи си книгата на Хедра, чети блога й, можеш да се свържеш с консултант (има и безплатни консултации). Във фейсбук също има 1-2 страхотни групи.

За мен лично формулата за успешното кърмене е 51% теоретично познаване на процеса+49% инат и постоянство. 😃
В резюме- търсенето определя предлагането, тоест колкото повече бебето суче, толкова повече кърма ще има.

Още мога да философствам, ама достатъчно наспамих. 😃

# 171
  • Мнения: 1 114
Много точни съвети от Яренце!
А как точно храниш бебето? На три часа? Колко и кога го слагаш на гърда? Колко АМ даваш и колко изцедено и на всяко хранене ли?

# 172
  • Мнения: 578
Само да допълня Яренце: масажирай гърдите преди кърмене, може и да ги затоплиш за по-лесно слизане на млякото
 От опит знам, че ако детето посуче дори малко, после излиза повече в помпата. В началото и аз се изцежда след всяка кърмене, за да увелича кърмата. Използвай компресия при цедене. Прочети за това в сайта на Хедра. Когато замрънка бебето предлагай гърда. Дори да се ядосва пак го слагай. И забрави часовници и режими.
Пробвай да кърмиш когато детето е полузаспало, при първите признаци на глад - примляскване и хапане на ръцете се. Тогава са по склонни да сучат.

# 173
  • Варна
  • Мнения: 633
Здравейте, някоя мама наскоро родила в АГ Варна, може ли да питам някои неща?

# 174
  • Мнения: 145
И мен почнаха да ме хващат вече дяволите, днес ми е термина, връщам се от лекар , не е чуло момчето ми изобщо за излизане Simple Smile седи си, хубаво му е, вода си има, плацентата не екалцирана.....утре тонове и в понеделник пак и така ....

# 175
  • Мнения: 64
И аз бях на преглед. Бебето се е омотало около пъпната връв и то 2 пъти. С лекарката ми решихме, че е най-добре да планираме секцио. Насочихме го за другия петък. Силно се надявам да няма усложнения с тази пъпна връв до тогава и всичко да мине нормално. Искаше ми се да е естествено раждането, но така е най-добре за всички.

# 176
  • Мнения: 241
Момичета, тези от вас които все още чакат, ходите ли още на ЖК, ехограф?
Моята последна ЖК беше на 4ти и лекаря каза ако не съм родила до термина/30ти/ тогава ще гледаме бебето пак на ехограф. До тогава само тонове всяка седмица. Нещо взе да ме човърка, мислех си,че накрая даже по-често се следи бебето 🤔 Последният път плацентата беше 2 степен, водите бяха добре, но ако има промяна как ще разберем..
Освен всички болежки, които ми се появиха тези дни, венците ми почнаха пак да болят и многоо да кървят. Имах го този проблем, но в началото. Вече не знам кое е от бременността, кое не, но всеки ден имам нов бонус😅
И болката между краката се засилва, все едно съм правила шпагати цял ден, преобличането и ставането са ми голямо приключение.
Напоследък само се оплаквам и жалвам на ММ, помрънках малко и на вас😂
Стискам палци на всички ии чакам новини за още бебчета❤

# 177
  • Мнения: 1 844
Paldora, пожелавам ти скорошно раждане.
Съншайн, погача се прави на деня или в неделя, след него. Ако се пада в събота сигурно може, но ако е Задушница, по добре отложи с един ден. Суеверия разни. Питката трябва да се омеси от твоя неомъжена приятелка, която няма деца. Такава е традицията.
Аз още се чудя дали да правя нещо за 40- те или да изчакам да свърши тази n- та вълна. Пък и много вируси има по училищата и детските градини. И баткото ходи 3-4 дена, после си е в къщи със сополи. Може само в църквата до нас да отидем да ни опеят. Не че съм много вярващи, но църквата е близо и с баткото го направихме.
Иначе момата стана на 1 месец и е наддала 1 кг и порастнала 4 см. Има малко колики и много газове. Дано минат бързо. От вчера давам и Еспумизан.
И аз сигурно няма да правя, евентуално само в църква ще идем. С баткото така направихме, после седнахме с бабите на заведение да се почерпим, но беше лято и беше топло навън. Сега първо, че не ми се занимава много, второ, че и нашия батко е болен постоянно. Втора седмица е вкъщи с хрема и гърло, татко му и той от 2 дни и аз съм така. Добре, че бебето поне е добре. И ние днес правим 1 месец, 1,5кг е качил 😊
Подреждах си нощното шкафче и открих няколкото теста за бременност, които си бях правила в началото и се разплаках😅 Много мило ми стана, на първия почти не се вижда втората черта, спомням си как се взирах, за да успея да видя дали има или не😀
Октомври вече е преполовен, остана още малко и всички ще сме с бебета. А аз не знам къде е по-редно да пиша след това, иска ми се да съм тук, а май трябва да ида в родени септември 🙄..

# 178
  • Мнения: 648
SSS2611, вземи си вода за уста на Сандрин с билков екстракт и жабури сутрин и вечер с нея. Мен само тя ме оправя.

# 179
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Моника, аз с предната бременност бях с термин 28.11, но родих на 03.12, но въпреки това продължих да си пиша с ноемврийките, все пак през цялата бременност си бяхме заедно, вече се познавахме, не съм дори надничала в декемврийската тема. 😁

Писанка, какво те интересува за АГ-то?

Общи условия

Активация на акаунт