Чакаме с трепет и вълнение всяко ново ОКТОМВРИйско попълнение - Тема 17

  • 30 486
  • 582
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 704
Честито на всички родили💕нямам свободно време да изчета всимки коментари, за това ви честитя в общ коментар.

Ние с бебо вече сме вкъщи, нагаждаме се някак, за сега е спокоен, пък да видим занапред как ще е.

Пожелавам на всички да сте здрави, да се гушкате по много с бебоците и да се пазите💕🍀🙏

И на предстоящите им раждане, много сили, вяра и спокойствие!💕

Последна редакция: сб, 16 окт 2021, 16:50 от Sunshine202

# 196
  • София
  • Мнения: 878
Искам да попитам мамчетата, минали през нормално раждане, дали ви помогнаха лекциите за дишане по време на раждане и кои по-точно? Елена Василева ?

И аз следвах съветите на Елена Василева. Особено беше полезно относно напъването. Но и акушерката и лекарката при мен повтаряха същите инструкции като на Е. Василева.
Иначе не ме е боляло непоносимо. Следях да дишам точно както са инструкциите. На мен разкритието ми стана изключително бързо и реално нямах време да се разхождам много много в болницата.

# 197
  • Мнения: 404
Момичета, да се похваля. Тази сутрин в 6:22 се роди нашата дъщеря Моника, 4.070грама. Ще я меря вкъщи, защото тук не го правят.

Както писах вчера, вЛязох за индукция понеже скана показа 3,800в 37 седмица о повече околоплодни води. Вчера през нощта започнаха леки контракции и 1 см разкритие. Бързо прогресираха и до 4 часа имах 5 см. Вкараха ме в родилното, но изведнъж тоновете започнаха да падат и се разлетяха доктори. Бързо решиха секцио, а аз плаках като магаре от страх и че се сбъдва кошмара МИ.

В крайна сметка моята принцеса е добре, много е сладка и сега се гушкаме в болницата. Доста съм изморена тъй като чакаме за стая да ни подготвят и не съм спала.

Успех на всички, страхотна подкрепа сте.

# 198
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 301
Честита да е Моника!

skorpionche,
Относно болките мен ме боля повече вторият път, когато беше без окситоцин. Първият път с окситоцин болките бяха доста по-поносими. Според мен всичко е до организъм. 🤔

# 199
  • Мнения: 84
Към дамите родили ествествено: С колко сантиметра разкритие влязохте в родилната зала и имахте ли болезнени контракции преди да отидете в родилната зала? Аз обикалям каъо луда коридорите в болницата и нямам билезне и контракции. Вчера сутринта бях с 3 см разкритие и от тогава никой не ме е погледнал, защото нямам болки, нито са ми изтекли водите.  Иначе ще ми е второ раждане и се очудвам колко бавно се случват нещата при мен, а уж по правило би трябвало да е по бързо. Какво направихте вие, за да ускорите разкритието. Моля дайте съвет, тъй като и с първото ми раждане нямах болезнени контракции до 6 см разкритие и не съм полагала никакви усилия за ускоряване на раждането.

# 200
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 853
Честита да е Моника. Да расте здрава, усмихната и много щастлива. Голямо бебче е Simple Smile

# 201
  • София
  • Мнения: 878
Happy mama аз отидох в болницата с 4-5 см разкритие. Не съм правила нищо специално, за да увелича разкритието. В предродилна не знам на колко ме вкараха, защото на 5 см разкритие ми направиха клизма и ми казаха щом свърша с тоалетната да заповядам в предродилна. И няма и час по-късно бях на 8 см...

# 202
  • София
  • Мнения: 4 729
На 4 февр 2017 г в 7 сутринта ми падна част от тапата (дотогава само клипчета и четене като цяло за раждането, което много ми помогна да знам какво ме очаква) болките дойдоха към 16 ч
В 8 без нещо падна др част от тапата, която беше с кръв и ми изтекоха водите
В 20 ч бяхме в Шейново с 2см разкритие и болки настаниха ме в стая и се започна едно чакане
След 1 час болките станаха нетърпими, провериха ме за разкритие, което се оказа 7см, направиха ми клизма и хоп на магарето
В 23 часа зададох един леко глупави пък въпрос,, какъв е шанса да родя преди 5февр(за да не е на рождения ми ден) отговора е ясен!
В 3:20, 3.020кг проплака Николай!
Направих си възможно най хубавия подарък за рождения си ден!

Последна редакция: нд, 17 окт 2021, 09:46 от Станислава5642

# 203
  • Мнения: 256
Към дамите родили ествествено: С колко сантиметра разкритие влязохте в родилната зала и имахте ли болезнени контракции преди да отидете в родилната зала? Аз обикалям каъо луда коридорите в болницата и нямам билезне и контракции. Вчера сутринта бях с 3 см разкритие и от тогава никой не ме е погледнал, защото нямам болки, нито са ми изтекли водите.  Иначе ще ми е второ раждане и се очудвам колко бавно се случват нещата при мен, а уж по правило би трябвало да е по бързо. Какво направихте вие, за да ускорите разкритието. Моля дайте съвет, тъй като и с първото ми раждане нямах болезнени контракции до 6 см разкритие и не съм полагала никакви усилия за ускоряване на раждането.
Второто раждане започна с ко тракции в 5 сутринта. До 2 на обяд бяха на 10 мин, но без разкритие. Върнах се вкъщи. Продължи ха на 10 мин. На мен много ми помогна топъл душ-тогава ми падна тапата. А след втория топъл душ започнаха да изтичат водите.В болницата бях с
5-6см разкритие и ми сложиха бускулизин които действа за отпускането на шийката.И с първото раждане бускулизин ми подейства много добре и сега направо си им казах.

# 204
  • Мнения: 145
Не съм правила нито нещо специално за дишането, нито нищо, единствената разлика при двете ми раждания е, че беше предизвикано второто, но на първото родих без упойка и болката беше .......не мога да я опиша, а аз уж търпя, на второто никаква болка изобщо и стана доста бързо.
Нещо, което ме притеснява и успокоява едновременно, двама лекари вече ми казват, че трето естествено раждане, нищо че нямма сега и помен за разкритие, може да протече изключително бързо от момента, скоро почнат болезнени контракции, до самото раждане, така че почнат ли, да се обаждам на лекаря веднага...и е малко, хем не искам да ида твърде рано и д алежа в болница, хем нещо да не родя в колата хахахаххаха, иначе ПРЕНОСВАМ вече 1 ден 🙄

# 205
  • София
  • Мнения: 878
Към момичетата, които са раждали, дали сега или преди няма значение - колко време ви зарастваха външните шевове и по-скоро, след колко време спря да ви боли или дразни мястото на шева?
Според моя човек всичко долу е затворено визуално, само се виждат конците. На мен усещането ми е като на отворена рана, боли като седна и като се движа и се трие в превръзката. Конците трябва да ми махнат във вторник.

# 206
  • Мнения: 1 266
Eleyn, аз имах само един вътрешен шев и въпреки това го усещах мнооого време. Мястото после става по-твърдо. Аз го усещах болезнено, особено при секс беше ужасно неприятно. Но може би си е въпрос на усещане. Обаче белег си имам 13 години по-късно се вижда ясно къде е било. Доста по-ясно отклкото белегът от секцио, който почти не се забелязваше. Може би като зарасте ще е добре да масажираш с това масло на Виледа, за да няма втвърдяване на белега и да избегнеш неприятните усещания.

# 207
  • София
  • Мнения: 126
Здравейте момичета! Поздравления за всички майки, които гушкат вече бебета, а на мамите, които все още чакат да видят рожбите си: стискам палци и съм сигурна че всичко ще е наред!
Искам да попитам дали педиатъра при посещението за новородено ви даде насоки за масаж и гимнастика на бебето?
Нашата каза че е рано и отклони въпросите ми, а не съм сигурна че е ок това. ☺

# 208
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 301
Към момичетата, които са раждали, дали сега или преди няма значение - колко време ви зарастваха външните шевове и по-скоро, след колко време спря да ви боли или дразни мястото на шева?
Според моя човек всичко долу е затворено визуално, само се виждат конците. На мен усещането ми е като на отворена рана, боли като седна и като се движа и се трие в превръзката. Конците трябва да ми махнат във вторник.

При първото раждане имах малка епизотомия, която ме боля близо 3 месеца.
Конците бяха саморезорбиращи се. С нищо не третирах мястото, миех само с вода. Едва ходех от опъване и болка. Имах и хемороид , който с нищо не третирах. Та и той ме тормозеше.

Сега съм 23 дни след раждане с 2ра степен разкъсване и вече нищо не ме боли и опъва. Естествено като стоя дълго време права или се натоваря се усеща лек дискомфорт, но няма нищо общо с началото.
Този път реших да се подготвя предварително и да спомогна заздравителния процес. Започнах да пия арника веднага след раждането и да пръскам цикатридина спрей по 2 пъти на ден, за хемороида - свещички и крем. За болките парацетамол и нурофен ( този път реших да не се правя на майка героиня).
Единствено сега ме тормози новия хемороид дето ми излезна, не знам с какво го провокирах.

Вземи си цикатридина спрей и пръскай.

# 209
  • Мнения: 82
Към дамите родили ествествено: С колко сантиметра разкритие влязохте в родилната зала и имахте ли болезнени контракции преди да отидете в родилната зала? Аз обикалям каъо луда коридорите в болницата и нямам билезне и контракции. Вчера сутринта бях с 3 см разкритие и от тогава никой не ме е погледнал, защото нямам болки, нито са ми изтекли водите.  Иначе ще ми е второ раждане и се очудвам колко бавно се случват нещата при мен, а уж по правило би трябвало да е по бързо. Какво направихте вие, за да ускорите разкритието. Моля дайте съвет, тъй като и с първото ми раждане нямах болезнени контракции до 6 см разкритие и не съм полагала никакви усилия за ускоряване на раждането.

Първото ми раждане влезнах с 0 см разкритие и изтекли води, включиха ми системите и за около 5-6 часа бях родила с два напъна и няколко шева. Сега в този момент съм с болки в корема и кръста, но не са регулярни и се надявам да се случат нещата тази нощ или утре, защото пренасям няколко дни и ще ми е интересно да видя какво е да отида с някакво разкритие и болки, без помощни средства и да направя сравнението с окситоцин боли ли повече или не...Вече ми е нервно, общо взето съм страшно нетърпелива, изкарах доста тежка бременност в сравнение с първата и искам да се свършва и да си гушкам момченцето! Успех на всички неродили да минава бързо и без много болка!!! А на тези, които вече гушкат бебенца, честити да са ви и здравички, другите неща се забравят, минават и остава само спомена! Децата растат страшно бързо, чак е плашещо ! 💙❤️

Общи условия

Активация на акаунт