Чакаме с трепет и вълнение всяко ново ОКТОМВРИйско попълнение - Тема 17

  • 30 764
  • 582
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 758
И моето яде на макс 2 часа нощем, сутрешните часове (4 до 6 30) направо си стои на гърдите ми. Това всъщност съвпада с прозореца за стимулация на лактацията. Бебетата някак знаят, че нощем и сутрин рано сукането, ще произведе повече мляко. Затова и нито дохранвам, нито ттрся вариант да обърна режима. Вярно е това с недоспиването, но в крайна сметка макс година ще трае Joy Joy

Адриан през деня спинкато пън, ако не го вдигна, може спокойно д апропусне ядене, но през нощта ....през час през два, няма спане, пръцка , не плаче и търси да яде, буквално ме изцежда, накрая даже малко дохранвам с АМ на сутринта, защото в мен не е останало нищо и той се ядосва, смуче пуска зърното и протестира Simple Smile не знам този режим как д аго обърна, полудявам, защото нямам особено голяма възможност да спя през деня

# 511
  • Мнения: 145
Пак да питам нещо, мъчи ме ужасно главоболие, предполагам, че е синузит и с преднотл раждане таканстана, мисълта ми е, до колкото знам само парацетамол, като болкоуспокояващо мога да приемам, дали е добре с кърмата? Лекаря УНГ може д сме види най-рано в понеделник 🙄

# 512
  • София
  • Мнения: 4 737
Въпрос към родилите,
Преди да родите обърнахте ли внимание от зърната какъв секрет тече, защото при мен от оранжев цвят обърна на безцветен и днес понеже ми е термина забелязах че има бял оттенък....

# 513
  • Мнения: 145
Въпрос към родилите,
Преди да родите обърнахте ли внимание от зърната какъв секрет тече, защото при мен от оранжев цвят обърна на безцветен и днес понеже ми е термина забелязах че има бял оттенък....
Преди раждането - нищо
След това безцветен, който стана жълт, сега е по-скоро бял, може би има още лееек жълтеникав оттенък

# 514
  • Мнения: 82
Въпрос към родилите,
Преди да родите обърнахте ли внимание от зърната какъв секрет тече, защото при мен от оранжев цвят обърна на безцветен и днес понеже ми е термина забелязах че има бял оттенък....
Преди раждането и при мен нищо нямаше. След това жълто, 13 дни след раждането си ми е още жълтеникава кърмата.

# 515
  • Мнения: 84
Ох, мойта от скоро започна по време на кърмене да е много неспокойна, гърчи се, не пуска зърното и си оттласква главата назад, като го пусне, търси неистово, а то пред нея, започва да плаче.. Това не е в началото на кърменето, което ме кара да мисля, че не е нещо със струята. Да не би да са колики и като хапне известно количество и да изпитва неразположение  и това да предизвика това поведение?

# 516
  • Мнения: 1 844
Ох, мойта от скоро започна по време на кърмене да е много неспокойна, гърчи се, не пуска зърното и си оттласква главата назад, като го пусне, търси неистово, а то пред нея, започва да плаче.. Това не е в началото на кърменето, което ме кара да мисля, че не е нещо със струята. Да не би да са колики и като хапне известно количество и да изпитва неразположение  и това да предизвика това поведение?
И при нас го има това от време на време. И аз не мога да разбера какво е точмо

# 517
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
Съвсем сериозно, последно на нова година се отчетохме(даже още бе 2019-та)

Хех, Ели, май преувеличи с една година Simple Smile

Леле, вярно.Недоспиването води до това(пък и 2020-та ако знаехме каква е направо бихме я прескочили).
От моите гърди нищо не изтече.И в родилното чаках и се мъчих уж нещо да тръгне,но като не стана си изпих хапчетата и тъй.После малко ми стана мъчно,че някои от най-близките ми хора ми се накараха защо не кърмя,ама каквото такова.
Честита Лусия ❤️

# 518
  • София
  • Мнения: 885
Честито на новообебчилите се мами! Да са ви живи и здрави мъниците и много да ви радват!

Аз идвам да се оплача... Стандартно!
Трябваше в сряда да направя една консултация с Ася Демирева за кърменето, само че във вторник вечерта вдигнах 39.1 градуса температура. Съответно ми отпаднаха всякакви планове за идните дни. Така че с кърменето съм почти с нулев прогрес. Чат пат успявам да я накарам да засуче със силиконово зърно, но тя тогава се отказва сравнително бързо и естествено не ѝ стига и дохранвам със шише.
Вече съм здрава и не беше ковид, май просто ме беше надухал вятърът и настинах.

Утре нашата девойка има имен ден. По този повод свеки е у нас. Уж хем за празника, хем да помогне с домакинството. Радвам се че си тръгва следобяда, защото вече ми идват някои коментари в повече. Защо не даваме вода, как така къпем само на чешмата, ама верно ли на чешмата не плаче, а плаче в коритото (и я изкъпа там за да тества), защо не сме изчистили у нас, защо постоянно държим бебка на ръце ( а нея я мъчи коремчето), щели сме да я свикнем така и ще видим после, защо я храним по-често от три часа... Малко ми идва в повече, няколко пъти ѝ се сопнах. ММ е биволското спокойствие обаче и не ѝ се връзва. Освен това я гледах как слага бебето на рамо и Зори се свлича някак странно и застава криво в ръцете ѝ. А се обиди като ѝ казахме, че не я държи както трябва, защото тя още не може да си държи главата. Абе.... Не знам. Много си обичам мъжа, иначе щях да съм се изпокарала с нея преди месеци още.

Момичета, като чета как се справяте, особено многодетните майки и тези, които по една или друга причина се оправяте сами с бебоците... Шапка ви свалям. Аз имам помощ, а се чувствам изцедена, реве ми се постоянно, напрежението ми идва в повече... Не знам дали е начало на следродилна депресия или хормоните от раждането или от недоспиване... И освен на вас нямам много на кого да се оплача.

# 519
  • Мнения: 738
Наистина е много трудно началото, но се надявам с времето да свикнем. Опитай се да не се връзваш на свеки, утре по това време ще сте си отново тримата 🤪
Моята също прави разни коментари, обичайното с водичката ии защо е с панталонки, а не ританки. Аз му закрачолвам панталончето в чорапите, но от тарамешкане се оголва и голям зор, ще го простудя.. 😂 гледам да съм спокойна, но тя доста се налага (в двата пъти, в които им ходихме на гости за по 2 часа)

# 520
  • Мнения: 8
Време е и аз да се отчета. Вчера на 29.10, малко преди 14:00 часа се роди нашият син Александър. Нормално раждане с индукция, 3540кг, 52см.
Признавам си..беше ужасно. Поне аз така усетих нещата. Евала на жените, които с 2-3 напъна успяват.
Сега след същинския процес мога да кажа, че болките отдолу са също ужасни. Адски ми е трудно. Лихиите са в своя разгар и е много некомфортно. Правиха ми епизиотомия. Мисля, че имам само външни шевове.
Бебчо се надявам, че е добре. Утре ще ми го доведат. Силно се моля и надявам да съм по-добре, защото много искам да съм в кондиция и адекватност, за да полагам първите си отговорности към него. Защото тук няма кой да ти помогне особено.

# 521
  • Мнения: 578
Честит Александър. Да е много здрав. На мама бързо възстановяване.
Може да е силна струята. Стигнете гърдите за да разберете. При мен се случва и направо си пръска. Да не би да са ви препълнени гърдите? Тогава не винаги бебето може да захапе хубаво. 
А може и да е, защото се налага понякога да дърпат на празен ход докато започне да тече кърмата.
Ако са колики, опитвайте често да оригвате и сложете нещо топло на коремчето. И в ДМ има бъцглавнички от костилка. При първото ми не помогна особено, сега не съм я вадила. Обръщам я с корема към моя.
От вчера реших да спра всички капки и бебето спря да връща по много кърма. Само като се оригва по малко. Иначе се оливаше. Първото ми имаше доста силен рефлуск, и реших, че и сега е така. Слава Богу, не е. Доста е досадно да преобличаш по 100 пъти и всеки да връща още преди да свърша. И пак от начало.
Ох, мойта от скоро започна по време на кърмене да е много неспокойна, гърчи се, не пуска зърното и си оттласква главата назад, като го пусне, търси неистово, а то пред нея, започва да плаче.. Това не е в началото на кърменето, което ме кара да мисля, че не е нещо със струята. Да не би да са колики и като хапне известно количество и да изпитва неразположение  и това да предизвика това поведение?
И при нас го има това от време на време. И аз не мога да разбера какво е точмо

# 522
  • София
  • Мнения: 1 374
Eleyn, "и това ще мине!".
В един момент това се въртеше в главата ми на replay, за да запазя разсъдъка си.
А като ти се реве- ревѝ. Нито има нещо лошо, нито нищо. Напротив- определено помага да изпуснеш малко пАрата.

Също така:
- знам колко е трудно, но си пускай коментарчетата покрай ушите 😃 Особено пък предвид естеството им. 🙊
- занижи стандартите 😃 Разхвърляно, мръсно, пълна мивка? Big deal! Нито ще избягат, нито ще свършат.
Ти, ти, ти и бебето сте си най-важни!

Знам, че ще запея друга песен и аз като таткото се върне на работа и остана сама с двете вампирчета. 😃 Но от сега се нагласям психически за Survivor. 😄 Няколко месеца ще е просто борба за оцеляване на деня.... Но и това ще мине! 🥰

# 523
  • Мнения: 233
Честито на всички нови бебчета, вече изгубих бройката в този бебевалеж.

mumuto0o, това с дърпането от гърдата и плачът може и да има различни причини. Понякога при скок в растежа децата реагират така и се налага прилъгване. Примерно различна поза, кърмене в просъница, преди бебето да се е разбудило напълно, дори при някои се налага докато бебето се носи на ръце и се люлее да се дава гърда. Но може  и да няма достатъчно кърма и това да е причината. С първото бебе имах такъв момент около втория месец, когато ми дойде цикълът. Точно същото се получаваше като при вас, аз мислех, че нещо не е наред с бебето, даже го водих на лекар. Не ми хрумна, че може да е липса на кърма, защото буквално до предния ден имах предостатъчно. Но беше точно това. Ако имаш помпа, пробвай да изцедиш, за да видиш добре ли е количеството. Стискането на зърното не е достатъчно показателно, както.и това, че бебето засуква и преглъща в началото. Може да изпива много бързо наличното.

По другата тема - ужасно е дразнещо някой да ти се бърка и да прави коментари. На мен свекървата не си е позволявала да ми дава непоискани съвети, по-честно се е случвало коментари да правят майка ми, сестра ми и леля ми, но на тях лесно обяснявам да не ми се бъркат без да има наранени чувства и обидени.
И накрая, момичета, всичко ще се нареди и умората ще става по-малко с всеки следващ ден, защото децата растат. Нормално е да ви е трудно, да не можете да се организирате, да оправите вкъщи или да сготвите. Особено с първото дете е така. Аз нямах време да ям с баткото. Хубавото е, че с второто нещата се подреждат. Сигурно аз вече не се впрягам толкова, защото въпреки че съм с две деца сега, имам повече време отколкото само с 1. Не съм станала по-организирана в никакъв случай, явно са верни онези вицове как се гледа първо дете и как всяко следващо 😃

# 524
  • Мнения: 1 844
Ох, аз съм наобратно.. С баткото ми стигаше време и да сготвя, и да изчистя, и да се приведа във вид, и да излезем на дълга разходка. Сега не знам какво се случва, докато се обърна вече е 1-2 следобед, а аз единственото, което съм напраеила е да облека и нахраня бебето, да пусна пералня и прахосмукачка макс. За готвене няма да говоря..
За сукането и дърпането, не мисля, че при нас го прави, защото не идва мляко, защото след това си спи спокойно около 5-6часа. Прави го вечер след баня.

Общи условия

Активация на акаунт