Август 2021

  • 10 634
  • 236
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 354
Никакво впечатление не й направи. Тя от 4 дена сама си направи 4 пъти хранене на ден, та в общи линии нищо не усети. Дали яде в 6 или 7 сутрин й е все тая, на мен също.

# 76
  • Мнения: 1 221
Леле, 4 пъти.  Матей здраво си държи на 8-10 кърмения и спане на ръце през деня. Хората казват, че с първото учиш как се гледат деца за второто. Паолина се е научила вече, ние другите ще будуваме.10 дена косата не си бях мила, като жена не се чувствам вече. Леш съм, а таткото помага.
Вчера детето се задави на повивалника, слюнки ли бяха, тихия рефлукс ли,но така се изплаши. Много време кашля след това,едва го изкъпахме и приспахме

Последна редакция: пн, 01 ное 2021, 11:17 от teri__90

# 77
  • Мнения: 61
Моя е на 6 хранения на Ам е в 90% изяжда 150 мл. Рядко му остава ,но от няколко дена 1 от храненията му е по 30-50 мл. Явно ,че и той май ще маха 1 ама се чудя да му махна 1 цяло или да му ги правя пред 4 часа ,вместо през 3 ? Виие как действате ? И не е ли малък се чудех да отпада 1 ядене или си е време ?

# 78
  • Мнения: 221
Моята госпожица е на 6 комбинирани хранения през три часа, като сутрин започваме в 9. Напоследък ми отказва по едно или две хранения от АМ. Като й подам шишето почва едно пищене и плюене. Съмнявам се да й стига кърмата, най-вероятно просто се саморегулира.
Смяната на времето въобще не я отрази, просто си започваме режима по часовник, без да се съобразявам, че е един час по-късно или рано.
Занимаването с крустите го зарязах, въпреки че се оказа, че проблемът не е от четкането на косата, а от мястото на ваксината. Мъжът ми сменяше памперса по същото време, и явно я е натиснал, и просто е било съвпадение. На следващия ден без да я пипаме по главата, докато правехме гимнастиката на крачетата, стана абсолютно същото. Пищя около десет минути и после все едно нищо не е било.
Имам едно-две питания. От около две седмици ми се образува топче  над зърното и не изчезва, след като а накърмя. Не ме боли, нямам зачервяване, но почнах да се притеснявам, че не изчезва. Дали трябва да отида на лекар да го провери, и ако да - на какъв? На мамолог или на консултант по кърмене?
И нещо напоследък хич не й допада къпането. Слагаме я в коритото и след две минути почват едни физиономии и се стига до рев. Водата я проверяваме с термометър и не е била по-топла от 37 градуса. Дали проявява характер, дали се лигави или нещо не й е комфортно, не мога да разбера. Някакви предположения?

# 79
  • Мнения: 802
Teri, това с ученето как се гледат деца, е относително. Може би, ако и двете деца са близки по темперамент, да. Но на мен първо и второ дете нямат нииикаква прилика. Кротко дете се гледа лесно и да поплаква рядко, може да го оставиш да се нареве, но както се захласваше синът ми, абсурд. Така че няма правилно отглеждане, то си е справяне според детето.
   Моята госпожица също не й пречи смяната на часа. До днес баткото си беше вкъщи, а помощ за нищо нямам, та днес ще си почиваме цял ден навън  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 1 221
И на мен ми се образуват, запушвания са. Пробвай с Лецитин, ако не помогне, мамолог. То мамолог винаги е ок да се посети.
И Матей се захласва. Добре, че бяхме на курс за първа помощ, та не припаднах на първото захласване или задавяне

# 81
  • Мнения: 99
Тери, и ние сме същите с приспиването. През деня е Ок, спи в количката, в слинга, в гнездото (върху мен), но не и в креватчето. Вечер я приспивам на ръце и оставя ли я, започват страшни газове, напъване… ужас е, издържа макс 40-45 мин. От няколко седмици вече като се случи така, просто я взимаме при нас на спалнята и спи супер спокойно. Буди си се за нощни хранения де, но го няма онзи истеричен плач.
Ръцете взе да ги навира още в началото на 2ри месец, до повръщане, лигите са страшни, направо е като булдог, но пък венците ми се виждат Ок… не са зачервени или подути.
От миналата седмица взе да ми прави някакви интересни номера при хранене, не знам нормално ли е. Досега правеше все по 20-30 мин. сесии на гърда (редувах ги на хранене, не предлагам и двете), но вече суче активно 10-15 мин макс и след това се почва едно оглеждане, усмивки, гукане. Та се притеснявам нахранва ли се изобщо това дете…

# 82
  • Мнения: 221
И на мен ми се образуват, запушвания са. Пробвай с Лецитин, ако не помогне, мамолог. То мамолог винаги е ок да се посети.
И Матей се захласва. Добре, че бяхме на курс за първа помощ, та не припаднах на първото захласване или задавяне

Успях да си запазя час за мамолог днес в един медицински център и се оказа киста. Плюс имам и още две. Значи общо три са се образували и каза никакви лекарства да не пия и да отида на профилактичен преглед след шест месеца, ако не почна да усещам някаква болка. Доста се притесних, но така или иначе няма, какво да направя. Божа работа било и не се знаело, от какво се образуват. Най-вероятно хормонални промени.

# 83
  • Мнения: 1 118
Тери, ти ли мажеше венците на бебето? Може ли да споделиш как?
Аз от вчера пробвам с дентокинд да мажа, но за съжаление без особен успех. Ина стиска устичка или облизва гела с езиче. После започва да пищи, явно й става студено.
От няколко дни започна да не спи спокойно нощем, няма и чак толкова голям апетит, постоянно бута показалчетата в устата, лигави се непрекъснато, като я сложа по корем особено направо капят лиги по пелената, та го отдавам на зъбките, макар че венците не са побелели, доколкото успявам да ги видя. Ще стане на 4 месеца на 07.11.

# 84
  • Мнения: 1 221
И аз така с пръст, определено го облекчи Дентокинд. То им е рефлекс да оближат. Може да навреш пръста много леко по-навътре и гела да не е на самия връх. Да облизва върха на пръста, докато мажеш. Много му беше кеф на малкия да му масажирам венеца. Смятам и напръстник четка да му купя, за да не го чеша директно с моят пръст. А той е по-малък и не може да се оправи с гризалки сам

# 85
  • Мнения: 354
И у нас лигавенето е на дневен ред. Днес сме на консултация, та ще питам аз за тия 4 манджи. Онзи ден яде в 19 30 вечерта и после чак 7 30 сутрунта. Чак ми е странно, ама като я гледам си й е добре. Спи си, ака си 1 път на ден както обикновено, пишка си, абе всичко й е ток и жица. Нищо общо с брат й. Той беше УЖАСЕН🤣 Освен рефлукса, драйфането и тн, можеше в тая възраст и 10 пъти да яде, а свършеше ли яденето леле майко, чуваха ни през 3 блока. Но да тя ми е спссението, супер кротко бебе, щом успявам да работя от вкъщи по цял ден....
За кърмене и бучки, кисти не мога да дам съвет, но моята на яйчника също се оказа хормонална, та явно не е нещо ненормално. За зъби някога давах дентокинд и мажех с дентинокс, калгел, абе квото имаше, но най действаше в пиковете камилия. 10 дни съм давала после трябваше да се почива. Баткото изкара 1 зъб на 10м,та предполагам, че и тя ще е така.
Той ще прави 6г декември и чак сега му се клати 1 зъб.
На единия ще му падат, на другия ще му растат🤣🤣🤣шашава работа.

# 86
  • Мнения: 5
Здравейте Simple Smile Някоя от Вас имала ли е проблем с изпъкнало пъпче,  което се разранява после хваща коричка и пак отново. Така и не е зарастнало до момента. Продължаме да го мажем със спирт след баня. Педиатърът каза да му слагаме оксикорт, но в листовката никъде не пише, че е подходящ за бебета и не смея да го използвам

# 87
  • Мнения: 1 221
Bubba, на моят син късно заздравя, заради лежане в болница и много рев. Ама заздравява, сега от няколко дена е голям киселяк и започва да изпъква.
Как сте, булки? Как са малките буболечки?
При на положението е много кисело. След ваксините му се задълбочи рефлекса на Моро и аха заспи през деня и се стресне. Стряска се като преглътна, от къркоренето на корема ми. Еми гладна съм, кога да ям. И е рев по цял ден и приспиване
Поне го научих УЖ да спи до мен, а не в ръцете ми, та опъвам от седми кръста за по малко

# 88
  • Мнения: 5
А мамите на момченца, започнахте ли вече със забелването? От няколко специалиста чувам различни съвети

# 89
  • Мнения: 1 221
Аз от всички чух едно и също: "не забелвай". А моите лекари са от старата школа с режим на бебе, глюкоза и т.н. Педиатърът е бил 20 години завеждащ неонатология. Казаха само леко да разтеаряме и каптем с физиологичен разтвор

Общи условия

Активация на акаунт