Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 5

  • 47 782
  • 1 144
  •   3
Отговори
# 735
  • Мнения: 18 047
Имам същия Уирлпул, но не съм пускала пиролиза още, пишете като успеете как се е справила

Тъй като оглеждаме модела с пара, да ви попитам какво ви е мнението за фурната? Как се справя с печенето, изпича ли хубаво отдолу?

Нямам оплаквания към печенето, и сладкиши, и баници пекох, пече си ги. Питки още не съм, трябва да пробвам и това. Опитах автоматичната за кекс, хм, нещо ми е странна, започва без загряване, директно отчита времето, което не ми се струва нормално

# 736
  • Мнения: 11 852
Не знам какво може да е. Развалена ключалка?!- не мисля.
 А ако след като ти изпише съобщението, отвориш и затвориш вратата, преди да натиснеш старт, пак ли е същото?
Да не би да те подканя да изчистиш вратата преди да стартираш пиролизата?

Последна редакция: ср, 12 окт 2022, 13:25 от petiaivanov

# 737
  • София
  • Мнения: 1 588
Скрит текст:
Здравейте, може ли мнение за този плот?

https://www.tehnomix.bg/plot-za-vgrazhdane-bosch-pkk-651-fp-1e

Благодаря!

Плотът е супер, с високо качество и надеждност, има всичко необходимо, вкл. таймер, бууст, разширяеми зони и др. Управлението с „плъзгач“ и 17 степени е хубаво нещо, но при нагревателните котлони е излишно.

Отличен избор, в случай, че нарочно държите котлоните да не са индукционни. Това вие си го решавате, но тъй като бюджетът ви е достатъчен и за модел с индукция, включително и на Бош, бих предложила да обмислите закупуването на такъв. Плотът е уред с много дълъг живот, над 10 години, (ползвала съм и такива на 25 г.), а за такъв период вероятно индукционните трайно ще изместят нагревателните.

Предимствата на индукцията са много повече от недостатъците - като започнем от това, че по тях нищо не загаря, минем през мигновената промяна на силата и стигнем до бързината, икономията и безопасността. Ето две такива предложения:

https://www.tehnomix.bg/plot-za-vgrazhdane-bosch-puj-611-bb-1e

https://www.tehnomix.bg/plot-za-vgrazhdane-bosch-puj61rbb5e
Благодаря за мнението, много се колебая за индукция, съдовете ми, с изключение на един тиган Тефал са съвместими. Мигновеното затопляне определено ще ми е полезно. Въпреки това съм свикнала с класическия начин на нагряване и се притеснявам да не загарям повече нещата, не винаги съм до котлона и се случва нещо да изкипи (не ми е драма, чистя си го после) но продължава да се готви, до колкото четох индукцията ще изключи и ще остана с несготвено ядене, ако не съм до котлона.

За 10 години вероятно ще смените доста съдове, та това е най-малкият проблем. Свикването с индукцията е много лесно, защото разлика в управлението на практика няма. Осезаема е само разликата в скоростта и в реакцията на котлоните - намаляват се веднага, щом намалите степента.

Кипенето се менажира по-лесно отколкото на обикновения котлон. Първо, като сложите тенджера със студена вода, няма опасност да задремете, защото ще заври в рамките на 5 минути. След това намаляваш силата и готово - вече може да се отдалечите от котлона. Трябва да го наглеждате разбира се, но като свикнете на коя степен поддържа къкренето без да кипи, няма да има проблеми.

Загарянето също ще е по-малко, защото котлоните реагират веднага щом намалите температурата. Плотовете на Бош са със 17 степени, а на АЕГ - с 14, което е напълно достатъчно, за да си нагласите точната температура, на която няма да загаря или изкипява.

Всъщност, индукционните котлони от този клас поддържат точно определена температура. Всяка степен отговаря на определена температура и, с помощта на датчик и електронно управление, плотът я поддържа. Това е едно от големите им предимства пред обикновените котлони и китайската индукция, които просто включват и изключват.

Другото нещо е наистина ли това индуцирано поле не вреди с нещо на хората, все пак ще се използва ежедневно.

Излъчването е много слабо, такова имат и останалите уреди, включително и неиндукционните котлони. Полето не е опасно, дори хора с пейсмейкър могат да ползват такива котлони, като се препоръчва да пейсмейкърът да е на една ръка разстояние от тенджерата, за да няма опасност от смущения.

Лесната селекция ми е един от критериите, също избрах продукт произведен в Германия, не знам дали с нещо е по-добър всъщност.

Ако реша да е индукция гледам тези модели:
https://www.tehnomix.bg/plot-za-vgrazhdane-bosch-pvs611fb5e

https://www.tehnomix.bg/plot-za-vgrazhdane-bosch-pxe611fc1e

https://www.tehnomix.bg/plot-za-vgrazhdane-aeg-ike63441fb

Каква е разликата между така очертаните зони?
Скрит текст:


И кое е по- добре- Бош не произведен е Германия или Аег например произведен в Германия?

Бих избрала вторият. Сдвоената зона е от по-ново поколение, водят я по-гъвкава, не знам точната разлика.

Бош е за предпочитане като марка, без значение къде е сглобяван плотът, самите индукционни плочи се произвеждат в Германия. Стъклата им са с гарантирано качество, произвеждат се от Schott Ceran, Германия.

АЕГ ползват индукционни плочи или на EGO (Германия), или на Brandt (Франция). Не обявяват какви са им стъклата. Техните уреди по принцип са в категорията на Бош, Сименс и Неф и поддържат подобни цени. За да бъде този плот по-евтин с 20% от тези на Бош, има определена причина. И това не е някаква промоция, той си е на такава цена поне от две години.

# 738
  • Мнения: 552
Нашата индукция на АЕГ си е обявено стъклото. Има си гравирано лого на плота.
Това е.

# 739
  • София
  • Мнения: 1 588
Нашата индукция на АЕГ си е обявено стъклото. Има си гравирано лого на плота.
Това е.
Скрит текст:

Е, супер, значи сте с хубаво стъкло. На този плот от линка обаче няма лого и не пише какво е.

Наскоро ми се случи у познати да ползвам плот и фурна АЕГ набор '98, които бяха като нови. Плотът - без драскотина, само леко замъглени два от котлоните. Фурната, с пиролиза, отвътре свети. Страхотно изпълнение. Та този плот също беше с логото на EuroKera.

# 740
  • Мнения: 4 202
И  двете стъкла са добри. Разлики в харакртеристиките:
Скрит текст:

1. Кухненско стъкло от Eurokera (Франция)



Стъклото Eurokera или накратко (K+) е високотехнологично керамично стъкло, произведено от високоякостни монолитни стъклокерамични влакна.

Характеристики на Eurokera стъкло:

Стъклото е много топлоустойчиво до 700°C, без да се разширява или свива, издържа на термични удари, без да се счупи.

Стъклото Eurokera има добра устойчивост на термичен удар, висока якост и устойчивост на надраскване. По-конкретно, устойчивостта на надраскване на повърхността е 600 gr/mm² при натоварване от 100 gr. Този индекс е сравним с този на Titanium.

Висока устойчивост на удар, еквивалентна на падане на предмет от 0,5 кг от височина 0,5 м.

Стъклото има много ниско термично разширение. Степента на топлинно разширение е почти нулева. Това осигурява минимални колебания на размерите по време на температурни промени.

Стъклото Eurokera е разнообразно като дизайн, цвят и качество, което отговаря на вкусовете на много различни потребители.

Стъклото Eurokera може да бъде заточено с дълбоки фаски, добавяйки към естетиката на индукционния плот.

Стъклената повърхност е гладка, плоска, лъскава, против петна, лесна за почистване, почиства се след употреба.

В допълнение, стъклото Eurokera е устойчиво на химикали, основи и течности, което позволява на потребителите да го използват с увереност с всякакъв вид почистващ препарат.

Стъклото Eurokera често се монтира на индукционни печки от среден или висок клас.

2. Стъклен плот за готвене от Schott Ceran (Германия)


Стъклото Schott Ceran  е известно още като стъклокерамика Schott Ceran. Това е продукт, произведен в Майнц (Германия) от водещата в света международна технологична група Schott с повече от 100 години опит в областта на производството на стъкло и модерни съвременни технологични материали.

Оценява се като едно от специализираните стъкла за индукционни печки от висок клас днес. Стъклото Schott Ceran притежава много изключителни предимства по отношение на характеристики, издръжливост и естетика.

Характеристики на  Schott Ceran:

Стъклото Schott Ceran има отлична твърдост и топлоустойчивост. Тъй като е направен предимно от естествени материали като кварцов пясък. Повърхността е два пъти по-устойчива от конвенционалните котлони.

Стъклокерамиката е изработена от специална стъклокерамика, устойчива е на екстремни термични удари до (700°C) и особено не съдържа токсични тежки метали арсен и антимон, които замърсяват околната среда.

Ceran Hightrans eco и eco S са черна стъклена керамика, смесена с екологични материали, докато Hightrans rubio и rubio S са подобрени материали, оптимизирани за бяла светлина. Прозрачният Ceran Cleartrans предлага уникални дизайнерски опции за плота, а Ceran Arcticfire се предлага в четири различни бели цвята.

Кухненското стъкло е с дебелина само около 4 мм. Помага за по-бързото пренасяне на топлината в съда за готвене, като температурите достигат до 1000 градуса по Целзий.

Стъклената повърхност е черна, стъклената повърхност е плоска и гладка, което я прави лесна за почистване след готвене, без да се притеснявате от полепване на мазни петна, които трудно се измиват.

Издържа тегло до 15 кг.

Без термично разширение: Коефициентът на разширение е практически нулев благодарение на кристалната структура.

Максимално време за зареждане при висока температура до 650°C за 10 часа върху повърхността на котлона.

Поради многобройните си изключителни предимства, цената на стъклото Schott Ceran е сравнително висока, така че тази стъклена линия често се монтира на индукционни печки от висок клас.

Повече за др. производители и новата сегментация тук: https://www.bignewsnetwork.com/news/272604229/global-glass-ceram … kanger-enterprise

# 741
  • Мнения: 552
Така като чета и двата вида стъкла са хубави. А плота ни със стъкло еурокера е точно показания АЕГ. Не знам защо на снимката не са изобразили че има знак какво е стъклото.
Знака обаче не е този с част от айфеловата кула а друг. Една буква К. Аз се бях зачудил какво означава това К и с "Гугъл Обектив" направих снимка и попаднах на страницата на еврокера където видях какво означава.
Най-долния десен символ е на нашия плот

# 742
  • Мнения: 4 202
Така като чета и двата вида стъкла са хубави. А плота ни със стъкло еурокера е точно показания АЕГ. Не знам защо на снимката не са изобразили че има знак какво е стъклото.
Знака обаче не е този с част от айфеловата кула а друг. Една буква К. Аз се бях зачудил какво означава това К и с "Гугъл Обектив" направих снимка и попаднах на страницата на еврокера където видях какво означава.
Най-долния десен символ е на нашия плот

През последните8-9 г. символите са K за Eurokera и само Ceran за Schott Ceran

# 743
  • София
  • Мнения: 1 588
Така като чета и двата вида стъкла са хубави. А плота ни със стъкло еурокера е точно показания АЕГ. Не знам защо на снимката не са изобразили че има знак какво е стъклото.
...

Ами супер, значи този плот също е добър вариант - по-изгоден е. Преди 2 години се бях насочила точно към него, но  попаднах на оферта за СМЕГ и взех него. Той пък се оказа, че технически е идентичен с АЕГ, само дизайнът е на италианците Simple Smile

# 744
  • Мнения: 958
Дами, не знам дали въпросът ми е за тук, ако не е - извинявам се. Предстои обзавеждане на ново жилище, все още в проект. За кухнята купихме индукционен плот на Бош. В старата кухня до последно си откарах с обикновени котлони (не стъклокерамика, ами от старите печки тип Раховец Grinning). Та, скачайки от такава печка директно на индукция имам следното питане:
Може ли гореща тава от фурната да се извади и да се сложи върху плота под аспиратора?

# 745
  • Мнения: 6 363
Та, скачайки от такава печка директно на индукция имам следното питане:
Може ли гореща тава от фурната да се извади и да се сложи върху плота под аспиратора?
Да, може, стъклото си е термоустойчиво.

*Не може да печеш чушки или филийки на плота, както някои правят на старите котлони.

# 746
  • Мнения: 41 735
*Не може да печеш чушки или филийки на плота, както някои правят на старите котлони.

Всъщност може, ако си купи един адаптор. То и без това да се пекат чупки върху керамиката не е хубаво, цапат много лошо и се мие трудно.

https://chiniiki.com/product/10866/universalen-adapter-za-indukt … bili-ispania.html

# 747
  • Мнения: 6 363
Е това е като на тиган да ги сложиш. Даже плитък тиган ако се ползва има борд и ще е по-чисто ако той се ползва.
Идеята на коментара ми беше друга - прилики и разлики с котлон с плоча....

# 748
  • Мнения: 4 202
Маркировка при eurokera

# 749
  • Мнения: 958
За чушки и съдове знам, предвидила съм, не намерих инфо само за този въпрос. Тъй като обичам да използвам боросиликатно стъкло директно за готвене за разни запеканки и т.н., а дори и на тези съдове изрично пише да не се "шокират" студен съд в гореща фурна или горещ съд директно в хладилника. От тук изхождам с питането ми дали студения плот може да се пукне ако сложа върху него тава, току що извадена от фурната.
Благодаря за отговорите, доколкото разбирам няма проблем с това.

Общи условия

Активация на акаунт