Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 5

  • 46 914
  • 1 144
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 11 637
Автоматични програми не ме интересуват и не използвам ( умея да готвя и няма фурната да командва мен, а аз нея). Интересува ме  здравата обшивка и качеството на вложените материали, а NEFF това го може.

# 646
  • София
  • Мнения: 8 570
Независимо дали цениш тези неща или не, за едни и същи пари АЕГ и Бош ти ги дават, а Неф - не.
Те го дават, ама ако не ползвам, за какво ми е? Като давам пари, и когато може, гледам да е за каквото аз искам, не за каквото ми се предлага Simple Smile По същата причина не ме изкуава и прибиращата се врата на Неф.
Вероятно в такава ситуация ще избера по дизайн или да кажем по това как се усещат бутоните Simple Smile

# 647
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 031
Моят малкия до миналата година не можеше да бръкне във фурната, ако преди години имаше прибираща се врата, със сигурност бих я избрала Grinning
И аз съм за Неф, не съм гледала посочените модели, със Сименс, висок клас съм, няма грешка Wink АЕГ не бих купила.
Всеки гледа различни неща, различно готви Simple Smile

# 648
  • Мнения: 4 595
Някой има фурна и плот на Лино (Лекс груп) на две места, когато ходих да гледам за кухня ми ги препоръчаха?

# 649
  • София
  • Мнения: 1 532
Независимо дали цениш тези неща или не, за едни и същи пари АЕГ и Бош ти ги дават, а Неф - не.
Те го дават, ама ако не ползвам, за какво ми е? Като давам пари, и когато може, гледам да е за каквото аз искам, не за каквото ми се предлага Simple Smile По същата причина не ме изкуава и прибиращата се врата на Неф.
Вероятно в такава ситуация ще избера по дизайн или да кажем по това как се усещат бутоните Simple Smile

Тони, всеки си решава какво му трябва, а репликата, която цитираш беше във връзка с „високия клас“ на Неф B2CCG6AN0. Аз твърдя, че този Неф не само не е висок клас, защото N30 при тях отговаря на серия 2 при Бош, но и че той е още по-орязан от „орязания“ Бош, от който тръгна разговора.

Двете фурни са произведени в един и същи завод (Вроцлав), от едни и същи компоненти и материали. Разликите са: 1) външният вид, 2) въпросното долно нагряване и 3) електронното управление (по-скоро липсата му при Неф).

BOSCH HBA573BB1NEFF B2CCG6AN0

В крайна сметка се получава следното:

Бош серия 6, много екстри - 1200 лв
Бош серия 4, по-малко екстри - 960 лв
Бош серия 2, пардон, Неф N30, още по-малко екстри - 1200 лв

За мен, въпросът не е за какво ти е това или онова на фурната, защото пазарът предлага варианти, а всеки си избира по свое усмотрение. Истинският въпрос е защо му е на някой да плати за кон, а да получи кокошка. Или по-точно, да плати за кон с 4 крака, а да получи същия кон, но с 2 или 3 крака.

...АЕГ не бих купила...

АЕГ имат много калпави модели и имаха много проблеми с ръждата. Моделите, произведени в Германия обаче са много добри.

# 650
  • Мнения: 11 637
Е , въпросният НЕФ не случайно струва 1200- вгледай се във вътрешността или виж на живо. Една и съща обшивка-да, ама не.
На прогнили фурни сме нагледали, нали?!
И какво е според теб, Vilemina, e предимството на електронното управление, което казваш, че има при Бош?

# 651
  • София
  • Мнения: 1 532
Е , въпросният НЕФ не случайно струва 1200- вгледай се във вътрешността или виж на живо. Една и съща обшивка-да, ама не.
На прогнили фурни сме нагледали, нали?!
И какво е според теб, Vilemina, e предимството на електронното управление, което казваш, че има при Бош?


Не само обшивката, цялата работна камера е 1:1, само дупчиците пред вентилатора са с различна форма. Вратата е еднаква, с изключение на външното стъкло и дръжката, които са елемент на дизайна.

Предимството на електронното управление е по-прецизното поддържане на зададената температура. При фурните с механичен термостат температурата варира в по-широки граници. Тук обаче трябва да се коригирам: оказа се, че Неф-ът е със същото управление, липсват му само автоматичните програми.

Така или иначе, това не променя факта, че за същите пари серия 6 предлага много повече. Както и факта, че същите функции могат да се намерят за много по-малко пари, при подобно качество. На кого какво му трябва е съвсем отделен въпрос.

Иначе и Бошът също струва близо 1200 лв, просто в Зора е на промоция. Не е случайно, разбира се, въпрос на маркетинг е. А въпрос на здрав разум е да плащаш за това, което действително те ползва, а не за някакви фантасмагории на един или друг производител, пък бил той и добър.

Последна редакция: сб, 17 сеп 2022, 02:33 от Vilemina

# 652
  • при него
  • Мнения: 1 230
Аз имам АЕГ на 6 години. Нито е прогнило, нито е ръждясало, нито е ходило в сервиз. Работи си чудесно и ми служи вярно.
Има много автоматични програми, но не ги ползвам. Това, което ценя много като екстри, по принцип, е пиролизата и телескопичните водачи. Друго, което преди ми беше важно, когато детето ми беше съвсем малко, беше, опцията за заключване на вратата и това, че фруната е с няколко стъкла и като пипнеш отвън е почти хладно. Т.е., ако детето се изправи и пипне вратата на фурната, докато тя работи, няма да се изгори.

Последна редакция: сб, 17 сеп 2022, 11:09 от Speed Queen

# 653
  • Мнения: 11 637
Vilemina, ето за това ти зададох въпроса за управлението, за да се коригираш сама. 👍

# 654
  • Мнения: 1 041
Аз имам АЕГ на 6 години. Нито е прогнило, нито е ръждясало, нито е ходило в сервиз. Работи си чудесно и ми служи вярно.
Има много автоматични програми, но не ги ползвам.
Моето АЕГ на 18 г. също се справя чудесно с печенето.  За толкова години само лампата за осветление на фурната изгоря. За мен е важно панелът за управление да е удобен и да има опция за бързо загряване. Често ползвам тавите, с които е закупена фурната и се оказаха много здрави и удобни. Много лесно се свалят стъклата на вратата за почистване. На другата ми фурна Сименс /на 6 г./ още на третото ползване спря осветлението. Основната тава се изкриви и не ляга вече плътно на телескопичните водачи.
Мен ползването на автоматични програми на фурна, микровълнова, Инстант пот, мултикукър повече ме затруднява предварително да чета  и настройвам. Предпочитам аз да си настройвам време и градуси.

# 655
  • Мнения: 1 148
Здравейте!  Идвам с въпрос. За пръв път ще ползвам функция пиролиза. Модела на фурната е Electrolux EOD6P71X. Изчетох книжката за упътване, но пак много не ми стана ясно😀
Трябва да махна всички метални неща, скара и държачи. Не разбрах за вътрешното стъкло маха ли се?
Въобще който има опит моля да сподели и какъв е крайния резултат. Може и снимки да приложите.
Благодаря  и хубав ден!

# 656
  • София
  • Мнения: 1 532
Здравейте!  Идвам с въпрос. За пръв път ще ползвам функция пиролиза. Модела на фурната е Electrolux EOD6P71X. Изчетох книжката за упътване, но пак много не ми стана ясно😀
Трябва да махна всички метални неща, скара и държачи. Не разбрах за вътрешното стъкло маха ли се?
Въобще който има опит моля да сподели и какъв е крайния резултат. Може и снимки да приложите.
Благодаря  и хубав ден!

Не, в никакъв случай. Първо, такова упражнение едва ли е възможно, защото в повечето случаи за сваляне на вътрешното стъкло вратата се разглобява, т.е. свалят се и други части, а междинните стъкла няма какво да ги държи. Второ, без вътрешно стъкло, фурната на практика не би била затворена. Да пуснете да се нагрява до 400+ градуса с недозатворена врата би било доста опасно.

# 657
  • при него
  • Мнения: 1 230
Туити, махат се от вътре тавички, скари и телескопични водачи (ако има такива). Стъкла не мисля че трябва да се махат, а и изобщо не звучи разумно.

# 658
  • Мнения: 11 637
Имай предвид, че пиролизата не е нещо, което се пуска ден през ден да се чисти фурната.  Виж си в упътването колко често може да се пуска иначе от вискота температура ще си скапеш фурната, ако я пускаш твърде често.

# 659
  • Мнения: 1 148
Имай предвид, че пиролизата не е нещо, което се пуска ден през ден да се чисти фурната.  Виж си в упътването колко често може да се пуска иначе от вискота температура ще си скапеш фурната, ако я пускаш твърде често.
Благодаря, знам. За пръв път ще я пускам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт