Пак за частните и държавните ДГ

  • 1 106
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Я кажете някоя готина частна ДГ в центъра с изучаване на английски, немски или френски.......всички хубави градини са изнесени към Бояна.....

не всички Winkдъщеря ми посещава частна ДГ с англ. втора година в Центъра на София - Ректората.
с френски, пак частна ДГ - до Попа - Център
не всички са в Бояна

# 16
  • Мнения: 1 216
Днес сме за 1ви ден в държавна детска градина. До петък, в продължение на последните 5 месеца детето ми ходи в частна градина. Разлика със сигурност ще има, дано само тя не е силно осезаема за малчо. Аз съм притеснена и чакам с нетърпение да си го взема следобяд и да видя как му е минал деня. Ще пиша с нови впечатления Grinning

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
За основателно недоволните хора от детските градини, които имат конкретни оплаквания и предложения - ето една възможност да си кажат мнението.

# 18
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Jenivas, аз минах по същия път и съм напълно съгласна с теб. Преместих двете си деца от частна в държавна ДГ. Не съм имала и някакви големи очаквания, обаче. Тоест, бях наясно, че обучението, заниманията, храната, че дори и отношението няма да са същите. А и привикването от група от 10-на деца /което според мен е оптималния брой за деца на тази възраст/ към група от над 30 също е стрес за децата.
Това, за което не бях подготвена беше агресията сред децата  #Crazy. Синът ми, може би защото е момче, успя по някакъв начин да се справи и намери мястото си в новата среда, но и се промени /или даде изява на това, което преди е било овладяно и подтиснато/ - стана по-агресивен, крещи безпричинно, обижда грозно - това през вечерите след ДГ. Събота и неделя заприличва на детето, което познавам - през по-голямата част от времето е разумен, мил и спокоен.

Онзи ден разглеждахме заедно рисунки и други творения от бившата ДГ, натрупани за 3 години - ами те заемат почти един шкаф. Синът ми там се научи да чете, пише и смята. Аз нямам почти никакво време, за съжаление.
Е, сега в къщи  опитваме да наваксваме пропуснатото в ДГ. Според него учели "мнооого малко". 
Записах и двамата на почти всички "извънкласни" занимания, които се предлагат в държавната ДГ,  за да им е уплътнено времето с нещо съдържателно, вместо да зяпат ТВ  Naughty, или да търчат безцелно. Уговорката ми с децата беше, че ако нещо не им харесва от допълнителните занимания ще ги отпиша - никой не се е отказал  засега.
Наистина от голямо значение е и учителката, на която ще попаднеш - поне що се отнася до душевния комфорт на децата. Веднага си личи липсата или наличието на отношение и ангажираност, когато поговориш с "госпожите". И децата го усещат - моите винаги питат коя г-жа ще е на смяна и съответно това определя желанието им отиване в градината.
Та според мен, независимо дали е държавна или частна градината, два са факторите, които я правят добра или лоша:
- "госпожата", любовта й към децата и желанието й да "работи" с тях;
- размерът на групите - мисля, че и най-любящата и амбициозна учителка трудно би се справила с 30-40 деца.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Я кажете някоя готина частна ДГ в центъра с изучаване на английски, немски или френски.......всички хубави градини са изнесени към Бояна.....
Намесвам се в темата, да споделя,че не мога да избера ЯСЛА за сина си точно в Бояна.
Уточнявам,че тепърва започвам да оглеждам из квартала, но акоима родители на дечица, които посещават ясла в Бояна и са доволни, моля да се похвалят !
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт