Плюсове и минуси на кварталите в София - 12-та тема

  • 47 583
  • 787
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 313
Аз не твърдя, че е тихо. Сигурно ще се изненадаш, но булевардите в София не се свеждат само до Черни Връх и "около мола".

# 76
  • Мнения: 8 914
Ние като ученици в 18-та гимназия в София на ул."Пиротска",(тогава "Жданов"),един трамвай така силно трещеше и стържеше,че когато минеше покрай гимназията,учителя спираше да преподава урока,докато отмине.  Laughing Ако не минава трамвай по нея,"Пиротска" ще стане много апетитно за живеене място...

# 77
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 266
Аз не твърдя, че е тихо. Сигурно ще се изненадаш, но булевардите в София не се свеждат само до Черни Връх и "около мола".
И това го казваш, защото?

# 78
  • Мнения: 2 313
Аз не твърдя, че е тихо. Сигурно ще се изненадаш, но булевардите в София не се свеждат само до Черни Връх и "около мола".
И това го казваш, защото?

Защото ме прати да спя в ниска сграда с лошо качество на Ч. Връх. Или бъркам?

# 79
  • Мнения: 9 754
Спала съм в хотел в Париж баш до надземно метро - на една уличка разстояние. Спах си нормално, шумът от климатичната инсталация се чуваше, в малките клаустрофобични хотелски стаи в Париж. На страницата на хотела си пишеше, че стъклата за шумоизолиращи. В България не съм чела по сайтове на фирми за дограма да предлагат вариант за стъклопакет с шумоизолиращи стъкла - то Ка, то 4-5-6 сезона, то аргони и всякакви разни инертни газове...

Това лято в Сарафово, в момента, в който слязох от автобуса на главната улица на квартала на обяд, и ме удари тишината, нямаше го фоновият шум, на който съм свикнала в София, практически в повечето квартали.

# 80
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 266
На който и да е булевард в София, в сграда по избор. Аз съм пребивавала известно време в такава, хем не беше баш до булеварда (Цариградско) и сградата беше нова - чуваха се нощем спирачки на коли. Денем нямаше проблеми, защото реално жилището беше навътре в квартала. Пак там ходих на оглед на едно жилище, в странична пряка около Полиграфическия. Ужасно шумно беше. Около МОЛ Парадайс ми се струва доста по-оживено и мръсно, ама знае ли човек, може и да греша. И около булевардите живеят хора, сигурно се свиква. Имам близки живеят на улица с трамваи, свикнали са си хората с тресенето на жилището. Преди време смениха релсите, нали сега повсеместно ги подменят и казват, че са се родили.

# 81
  • Мнения: 10 568
Ако не минава трамвай по нея,"Пиротска" ще стане много апетитно за живеене място...
Всяка събота между 13 и 15ч минавам по нея пеша в участъка между метростанция Опълченска и пазара Димитър Петков. 90% от хората, с които се разминавам, са с тъмна кожа...
Преди това и аз мислех като теб, че и оглеждах един апартамент.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 375
Зависи и от нивото на търпимост на шум.

Аз живея на голяма улица, но посред нощ почти няма коли. Сложихме възможно най-доброто като дограма, за намаляване на шума.

Ако вкъщи е абсолютно тихо, ще чувам улицата като фон, но ако има и малък шум, той надделява. Като казвам малък шум, имам предвид например запушения нос на малката. Чувам я как диша, а не колите.

За мен е приемливо, като се има предвид, че съм живяла години на Орлов мост с дървена двойна ретро дограма. Шумът беше по-силен, но пък на младежите такива неща рядко им правят впечатление.

# 83
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 932
Кво жужене, бе пич. Най-гъзарските апартаменти по цял свят са по-големите булеварди.
Иди в гугъл мапс да видиш бул.Шанзелизе, после иди да видиш бул.Сливница и ела да опишеш разликите Satisfied Шумът много лесно може да го премахнеш, ама има други неща дето скоро няма да се променят в посока на шанзелизето.

Ако не минава трамвай по нея,"Пиротска" ще стане много апетитно за живеене място...
Ще стане само когато магазините по Пиротска са Гучи-мучи, Шанел, Армани. Освен това сградния фонд в този  район може да се оправи само чрез строеж от основи. Има и други неща, но тези са номер едно.

# 84
  • Мнения: 9 754

Ако не минава трамвай по нея,"Пиротска" ще стане много апетитно за живеене място...
Ще стане само когато магазините по Пиротска са Гучи-мучи, Шанел, Армани. Освен това сградния фонд в този  район може да се оправи само чрез строеж от основи. Има и други неща, но тези са номер едно.

И ще нацвъкат поредните грозотии, наречени в обявите от брокерите "кокетни", с "модерни" фасади, а всъщност същата конфекция като панелките, само че тухлени.

# 85
  • Мнения: 14 583
Цитат
. Освен това сградния фонд в този  район може да се оправи само чрез строеж от основи. Има и други неща, но тези са номер едно.
В зап.Европа просто им правят ремонт и са с едни от най-скъпите наеми.Интересно,че винаги се намират желаещи да ги наемат.В някои градове в деня на отворените врати за кандидат наемателите,освен разглеждане на документи за доходи,години назад,се стига и до наддаване.

# 86
  • Мнения: 19 004
Някакъв ужасен ужас ми е застрояването около Парадайс, иначе локацията е топ, вероятно и цените.

# 87
  • Мнения: 2 776
Пак си мечтаем за наддавания и спекула в България. Първо манталитета ни е друг, второ не сме 5-10-15 милионен град, че да има такова търсене и конкуренция.

# 88
  • София
  • Мнения: 5 069
В зап.Европа просто им правят ремонт и са с едни от най-скъпите наеми.Интересно,че винаги се намират желаещи да ги наемат.В някои градове в деня на отворените врати за кандидат наемателите,освен разглеждане на документи за доходи,години назад,се стига и до наддаване.
Не мисля, че е редно да сравняваме строено в Западна Европа преди век и отгоре със строено тук тогава. Както сега нямаме, така и тогава не сме имали техните специалисти и правила.
От сграда на век до сграда на век, разликата е до луната, ам пеша.

# 89
  • Мнения: 2 313
В зап.Европа просто им правят ремонт и са с едни от най-скъпите наеми.Интересно,че винаги се намират желаещи да ги наемат.В някои градове в деня на отворените врати за кандидат наемателите,освен разглеждане на документи за доходи,години назад,се стига и до наддаване.
Не мисля, че е редно да сравняваме строено в Западна Европа преди век и отгоре със строено тук тогава. Както сега нямаме, така и тогава не сме имали техните специалисти и правила.
От сграда на век до сграда на век, разликата е до луната, ам пеша.

Вие някога влизала ли сте в по-стара сграда в София?

Общи условия

Активация на акаунт