мононуклеоза

  • 39 326
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 905
откриха ни я в 1ва градска . лежахме за гнойна ангина и ни биеха венозно 2 седмици антибиотик. чувствахме се добре и щяха да ни вадят сливиците, но изведнъж вдигна висока температура и най накрая решиха да проверят и за мононуклеоза
Как не са видяли кръвните показатели по-рано newsm78 Предполагам са ви пуснали у дома,заради третирането с антибиотик.Оттук-натам няма друго медикаментозно лечение,доколкото разбирам.Но не пречи да се консултираш с друг лекар,за да си спокойна.Дано всичко е наред и детето вече да е добре.

# 16
  • Мнения: 430
Дъщеря ми втора седмица се мъчи с уши-нос-гърло. Температура вдигна само за 1 ден, миналата седмица. Сега кашля и е с хрема /което е добре, защото имаше задна хрема и това и съдаваше проблем с ушите/. Днес сутринта УНГ доФтора ни изпрати за ПКК, защото се съмняваше за мононуклеоза. Резултатите са излезли, но коментара беше "върви към мононуклеоза". Самите резултати не са пред мен. Само спомена висока утайка - 50, но то е разбираемо и моноцити - 10. От вчера детето е на Сумамед и засега с това ще продължим. Някой знае ли как се диагностицира мнононуклеозата? Доктора спомена нещо за диференциалното броене при ПКК. Показателно било нивото/броя на моноцитите.

# 17
  • Мнения: 22 905
Дъщеря ми втора седмица се мъчи с уши-нос-гърло. Температура вдигна само за 1 ден, миналата седмица. Сега кашля и е с хрема /което е добре, защото имаше задна хрема и това и съдаваше проблем с ушите/. Днес сутринта УНГ доФтора ни изпрати за ПКК, защото се съмняваше за мононуклеоза. Резултатите са излезли, но коментара беше "върви към мононуклеоза". Самите резултати не са пред мен. Само спомена висока утайка - 50, но то е разбираемо и моноцити - 10. От вчера детето е на Сумамед и засега с това ще продължим. Някой знае ли как се диагностицира мнононуклеозата? Доктора спомена нещо за диференциалното броене при ПКК. Показателно било нивото/броя на моноцитите.
2 пъти взимаха на детето кръв.Първия път бе с висока утайка,втория/след 5 дни с антибиотик/показателите бяха добри и стана ясно,че не е момонуклеоза,а само ангина

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Доколкото си спомням се доказваше категорично от диференциалното броене. Но дъщеря ми имаше подути лимфни възли на вратлето, като две юмручета бяха и от това се сети една лекарка, че може да е мононуклеоза и тогава направиха изследване на кръв.

# 19
  • Мнения: 43
Да диференциалното броене е показателно,когато на кръвната натривка се видят голям брой моноцити,а също така има и други промени в клетките,показателни за мононуклеозата.Другото,което може да се направи е директен тест за мононуклеоза,като се взима кръв и тестът се прави от отделения серум.Резултатът се дава като положителен или отрицателен.Моят син също я преболедува,но се лекувахме само с изопринозин,много течности и диета,която е хубаво да се спазва до 6 месеца.Ограничихме и физическото натоварване.

# 20
получих свежа информация за всички потърпевши:
в ,, Исул,, има детска хематология със завеждащ проф. Бобев и там се лекуват детските инфекциозни мононуклеози, а изследвания се правят във вирусологията срещу затвора

# 21
  • София
  • Мнения: 3 328
И при нас въпросът има ли или не инфекциозна мононуклеоза дечко е на дневен ред, уви.
От седмица е с ангина. От няколко дни - с антибиотик, предпазливо назначен от групата на макролидите /ако човек, болен от инфекциозна мононуклеоза, бъде лекуван с пеницилинов антибиотик, съществува голяма вероятност да направи т. нар. "пеницилинов обрив", който да бъде объркан с пеницилинова алергия; имам усещането, че миналата зима тъкмо от такова нещо погрешно лекуваха Ася като от алергия, но тогава така и не се търси доказване или изключване на мононуклеоза/.
Днес правихме пълна кръвна картина и чернодробни изследвания. Има леко изменение в моноцитите и в кръвните показатели изобщо, но тези на черния дроб са добри и това наведе личната лекарка на мисълта, че не е мононуклеоза, а остра и упорита ангина /аз също съм по-спокойна, като имам предвид и изложеното по-горе предположение, което обаче ще си остане такова, като медицински недоказано/. Аз обаче бих искала да чуя още едно мнение и ще пробвам утре да стигна до ИСУЛ - информацията от горния постинг в този смисъл идва съвсем навреме. Благодаря ви, както винаги сте на висота   bouquet
Ако се сещате за друг добър педиатър и/или интернист - моля, пишете - тук и на ЛС.

# 22
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
На дъщеря ми мононуклеозата я диагностицираха моментално в детската болница до Майчин дом. Личната ни прати със съмнения за пневмония, там прегледаха детето и казаха - мононуклеоза. Изследванията потвърдиха.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 328
Детската клиника на ул. "Здраве" ли имаш предвид?

# 24
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Май да, не знам на Здраве ли се води, точно от ляво на Майчин дом, една 3-етажна сграда.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 328
Да, същата имах предвид.

# 26
  • Мнения: 15 619
Моят син изкара мононуклеоза преди година. Лекуваха го в инфекциозно отделение, а точно в Детска онкохематология откриха, че сестра ми е болна от инфекциозна мононуклеоза. 
Това, че вземат кръв за изследване, не означава автоматично, че ще направят необходимото изследване. Диференциалното броене показва има ли или няма мононуклеоза.
Бързо оздравяване!!!!!  bouquet

# 27
Аз мога да препоръчам лекарката, при която ни изпрати нашата JP:
 д-р Мария Недялкова 25та поликлиника. Жената е много добър педиатър и е специализирала в онкологията в "Исул" . Лекува и диагностицира мононуклеози.
Също срещу затвора има "Вирусология" и там правят изследване и диагностика ,а и има специалист(до който обаче така и не отидохме)

# 28
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Дъщеря ми боледува от мононуклеоза на 8месечна възраст. Естествено първо я объркаха с гнойна ангина, почна антибиотик, беше много зле, заведох я при друг лекар за второ мнение и човека сложи вярната диагноза. Изпрати ни при хематолог, тя следеше и излекува детето. Беше на диета/почти излишна предвид възраста и/, на витамини Simple Smile и Карзил за дроба. Лекувахме я у дома.
Всичко приключи за около месец, имаше контроли/ общ преглед с ПКК и ДКК/ на 3ти и 6ти месец.
Бързо оздравяване ви желая.

# 29
Интересно...... на нас ни предписаха Изопринозин за засилване на имунната система. Може би по нататък ще ни предпишат и Карзил??Оххх вече не знам...горкото ми дете колко изстрада и колко кръв му взеха докато се сетят да проверят и за мононуклеоза..........

Общи условия

Активация на акаунт