Прием в СУ с ДЗИ

  • 1 087
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 009
Здравейте, интересува ме как се процедира, ако нямаш в дипломата си оценка от необходимия ДЗИ за балообразуване? И може ли да почна от начало бакалавърска програма, при положение че имам завършена магистратура ( в съвсем друга област)?

# 1
  • Bulgaria
  • Мнения: 463
Здравейте! Да, можете да запишете нова бакалавърска специалност, само че ще трябва да заплатите пълния размер на таксата, няма как да бъдете държавна поръчка, тъй като държавата допуска една бакалавърска степен и една магистърска степен. Всяка нова бакалавърска или магистърска специалност, която запишете, е за Ваша сметка и затова се заплаща такса "платено обучение" - в пълен размер.

Ако сте завършили преди 2008 година, когато се въведоха матурите, до тази година се вземаха оценките от дипломата за средно образование по съответния предмет. Но тази година завършва първият випуск по новата учебна програма и все още в някои университети няма яснота относно балообразуване, конкурсни изпити и прочие. Ако сте завършили след 2008 година, но нямате балообразуващ ДЗИ, можете да се явите на кандидатстудентски изпит, но предвид обстановката изпитите през последните две КСК бяха силно редуцирани, сведени само до Математика, Биология и Химия. Тази година е много рано да се каже още какво, що.

Успех при кандидатстването!

# 2
  • Мнения: 4
Здравейте! Аз имам сходен въпрос. В момента съм студентка във втори курс в СУ, обаче започвам да губя интерес към това, което уча, и обмислям догодина да кандидатствам за друга специалност, която отново е в СУ. Проблемът е, че не знам дали оценките ми от матурите ще важат, ако няма приемен изпит, защото зрелостниците вече учат по нова учебна програма. Освен това, мога ли да бъда държавна поръчка, или мога само с платена?

# 3
  • Мнения: 2
Здравейте! Аз имам сходен въпрос. В момента съм студентка във втори курс в СУ, обаче започвам да губя интерес към това, което уча, и обмислям догодина да кандидатствам за друга специалност, която отново е в СУ. Проблемът е, че не знам дали оценките ми от матурите ще важат, ако няма приемен изпит, защото зрелостниците вече учат по нова учебна програма. Освен това, мога ли да бъда държавна поръчка, или мога само с платена?
В подобна ситуация съм, намерихте ли нова информация по темата?

Общи условия

Активация на акаунт