Нервни пулсации по цялото тяло/изтръпване на крайниците преди заспиване

  • 1 044
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,

От около година моят приятел изпитва странни нервни пулсации по цялото тяло преди заспиване.

Последна редакция: ср, 13 окт 2021, 13:06 от gotf

# 1
  • Мнения: 5 139
На прима виста, ако се касае за тип изтръпвания в крайниците може да е свързано с кръвна захар, някакви изследвания в тази насока правили ли сте? Ииии недостиг на магнезий?

# 2
  • Мнения: 4 007
Не пиете лекарствата, предписани от лекари, но ще пиете нещата, които разни лелки в сайт за бебета ще ви кажат? Интересен подход.

Пробвайте с лекарствата, които ви казват да пиете лекарите. Вероятността да се оправите е доста по-голяма, от колкото ако не правите нищо. Антидепресантите са най-вероятно от възможно най-леките като деанксит или невробекс, които ще позакрепят нервите без почти никакви странични реакции. Или вие просто се пънете, защото си мислите, че ако пиете антидепресант, значи сте луди?

# 3
  • Мнения: 3 184
Прилича на класическо шубе. Вдигнал е кръвно, уплашил се е от това, това важи десеторно, ако има родители, баби, дядовци с проблемно кръвно и починали във връзка с инсулт, инфаркт. През деня е добре, защото се разсейва с работа и задължения, но вечер остава със страховете си от остаряването, от смъртта, от болести и от липса на смисъл. Достатъчно е да премине една бърза мисъл какво ли ми има и започва да си сканира с мисъл тялото за проблеми, а след една възраст проблеми винаги има, хормоните на стреса се повишават и засилват симптомите, от засилването на симптомите се подхранва стресът и така се завърта кръгът. Тревожност, хипохондрия, какво ми има, мерене на температурата, на кръвното, на пулса, умирам ли? Всички умираме всеки ден. Лекарите са счели, че е на психична основа, оттук пътищата на антидепресанти, психолог, свещеник, гуру, шаман, спорт, благотворителност или каквото го влече, но най-вече смисъл, различен от гледане на пъпа и следене колко е болен...

# 4
  • Мнения: 44
Така както чета много ми прилича на миоклонус.

https://www.arsmedica.bg/simptomi/mioklonii-mioklonus-svivane-na-muskul

Има много информация за това, но аз съветвам консултация със специалист.

# 5
  • Мнения: 3
нещо на нервна почва е , явно има проблеми и стрес , мента глог и валериана няколко дни ....и аспирин за изтръпването

Общи условия

Активация на акаунт