Сушилнята - всякакви въпроси и отговори - тема 20

  • 32 902
  • 753
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 038
Сгъваш ги и тогава ги слагаш в сушилнята, е не като за гардероба де горе-долу.

# 511
  • Мнения: 2 948
И аз нищо не сгъвам . Сега тъкмо вадих чаршафи _ не са станали на топка , нито пижамите са влезли вътре , двете пухени одеяла , които прах също са сухи .
Суха със АЕГ , Памук екстра сухо . Преди това съм центрофугирала на 1200 оборота .

# 512
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 703
И аз не сгъвам. Те пак вътре стават на нищо. Аз центрофугирам на 1400. Суша всичко на памук екстра.

# 513
  • Мнения: 130
Аз да ми попитам вълнените пуловери с какво могат да се сушат или перат  тъй като не са ми много с какво мога да ги сортирам или трябва само вълна?

# 514
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 703
Вълнени половери пера на програма за вълна, само вълна. С препарат специално за вълна и с малко омекотител. Тях рядко суша.

# 515
  • Мнения: 2 948
Аз да ми попитам вълнените пуловери с какво могат да се сушат или перат  тъй като не са ми много с какво мога да ги сортирам или трябва само вълна?
Перат се с препарат за вълна . Центрофугата няма значение . Аз не ги суша  сушилня .

# 516
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 351
Вълнено пера само на ръка, накисвам в хладка вода, ползвам шампоан вместо препарат и после суша на една сушилка. Развалих си два много хубави вълнени пуловера на програма за вълна в пералнята (Горение, но не висок клас) и станаха като за пет годишно и от тогава така Simple Smile

# 517
  • Мнения: 2 095
Аз да ми попитам вълнените пуловери с какво могат да се сушат или перат  тъй като не са ми много с какво мога да ги сортирам или трябва само вълна?
Само на програма Вълна, програмата ми е със зададена центрофуга на 800 об. И аз нямам много. Пера по един или два, но и винаги програмата за вълна е за малко кг - 1-1,5 кг.
После закачам на закачалка в банята, бързо съхнат.

# 518
  • Мнения: 11 399
Аз да ми попитам вълнените пуловери с какво могат да се сушат или перат  тъй като не са ми много с какво мога да ги сортирам или трябва само вълна?
Вълната се пере самостоятелно с препарат за вълна/коприна, специализиран (не съдържа ензими)на програма за вълна. Другите препарати ще съсипят дрехата. Свиването не е от пералнята, а от препарата. Отидете в темата за препататите и четете там, за да не спамим тук.

# 519
  • Мнения: 110
Как слагате спалното бельо/чаршафите/ в сушилнята, така че да не става на топка?
Имам топки за сушилня, не е претоварена,  но всеки път стават на безумно усукана топка.
Сушилнята е Миеле и само с чаршафите имам драма.


В една от темите бях чела, че една госпожа ги сгъва чаршафите и пликовете и така ги суши. Понеже и при мен се случва някой път да са намотани или много намачкани, вчера пробвах, сгънах ги на две на три и наистина като ги изкарах не се бяха заплели.

# 520
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 616
Аз също сгъвам чаршафи и пликове. Дотолкова, че да не са на топка, като ги слагам. Иначе, излизат така, както съм ги сложила - омотани на топка и съответно доста зле изсушени.

# 521
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Аз да ми попитам вълнените пуловери с какво могат да се сушат или перат  тъй като не са ми много с какво мога да ги сортирам или трябва само вълна?
Вълната се пере самостоятелно с препарат за вълна/коприна, специализиран (не съдържа ензими)на програма за вълна. Другите препарати ще съсипят дрехата. Свиването не е от пералнята, а от препарата. Отидете в темата за препататите и четете там, за да не спамим тук.

Може ли линк към темата за препарати, ако е удобно.  Благодаря!

# 522
  • Мнения: 2 948
Аз да ми попитам вълнените пуловери с какво могат да се сушат или перат  тъй като не са ми много с какво мога да ги сортирам или трябва само вълна?
Вълната се пере самостоятелно с препарат за вълна/коприна, специализиран (не съдържа ензими)на програма за вълна. Другите препарати ще съсипят дрехата. Свиването не е от пералнята, а от препарата. Отидете в темата за препататите и четете там, за да не спамим тук.

Може ли линк към темата за препарати, ако е удобно.  Благодаря!
https://www.bg-mamma.com/?topic=1369586
Чети старите теми , в сегашната не са коментирани .

# 523
  • Мнения: 7
Гледам,че има хора с Миеле та да питам... купих Miele TSF 643 W. Имам два въпроса:
1. На каква програма пускате смесени перални - тениски,кърпи,дънки,бельо примерно ?
2. Коя програма не мачка дрехите?

Засега не на целвам програма,която да изсуши от първия път цяла пералня и винаги дрехите са намачкани. Аз ли не правя нещо неправилно вече се чудя. Ако трябва само да спазвам типът дреха и материя спрямо програмата то трябва да стоя на пералнята и сушилнята по цял ден и да пера по малко.. :/

# 524
  • Мнения: 11 399
Гледам,че има хора с Миеле та да питам... купих Miele TSF 643 W. Имам два въпроса:
1. На каква програма пускате смесени перални - тениски,кърпи,дънки,бельо примерно ?
2. Коя програма не мачка дрехите?

Засега не на целвам програма,която да изсуши от първия път цяла пералня и винаги дрехите са намачкани. Аз ли не правя нещо неправилно вече се чудя. Ако трябва само да спазвам типът дреха и материя спрямо програмата то трябва да стоя на пералнята и сушилнята по цял ден и да пера по малко.. :/
Много неправилно правиш. Как мислиш, че ще сложиш дънки и кърпи, които са дебели, с тениски и тениските няма да са пресушени и намачкани?!
Смесени не означава "всичко в кюпа", а материи със смесено съдържание. Поне ги дели на тънки и дебели, прочети и упътването да видиш какво пише по въпроса. Иначе кел файда, че си с Миле, с пък дрехите излизат като от Уърлпул (примерно).

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 20:23 от petiaivanov

Общи условия

Активация на акаунт