ДЕВЕТИ клас 2021/2022 - В училище или под карантина не скучае деветокласната дружина

  • 39 992
  • 755
  •   1
Отговори
# 90
  • софия
  • Мнения: 25 451
Дааа, удобни са, мрън като малка редовно спеше на него. Аз се дърпам, защото заема много място, а не обичам да е претъпкано с мебели.

# 91
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Уж днес в 15 ч. ще кажат какви ще са новите мерки на национално ниво.

Момичета, миналата година покрай Коледа обсъждахме и препоръчвахте пуфове. Може ли да се повторите за незаинтересованите към онзи момент Simple Smile Поради творческа немощ какво да измисля за подарък за предстоящата Коледа, вече съм склонна да купувам пуф, въпреки че знам на какво заприличва след известно време и интериорно не ми връзва. До стената съм.

Имам раница от тази фирма. Вече половин година й взимам душата с ежедневно носене. Предлагат доста неща, вкл. пуфове.
https://crafteria.me/brand/pocherk/
https://www.facebook.com/Pocherk-454357295002260/

# 92
  • София
  • Мнения: 6 360
zvanche,

аз преди 3 години купих за РД барбарон тип "круша" от тук:
https://barbaroni.eu/site/barbaron-puf-golyama-krusha.html/

стаята му е малка, няма място за диван и този барбарон идеално му пасна. ползва си го, мести го, като чистя лесно го вдигам и пренасям. допълвали сме го няколко пъти с материал, доставен от производителя, има си техника да се пълни така, че да не се разпиляват топченца.

# 93
  • софия
  • Мнения: 25 451
Златни сте Heart
Запазих, но ще трябва да отида да пробвам кой модел е най-удобен. Имахме ябълка. Пирамида и круша ми изглеждат още по-удобни. И ще следя дали няма да направят някакви промоции покрай черен петък.
Благодаря, че пак пишете за нещо, което вече сте писали Flowers Hibiscus

# 94
  • София
  • Мнения: 12 554
От четвъртък в София-град ще има ДО.
Заболеваемостта тук е над 750 на 100 000.
Конкретната заповед ще бъде издадена от местната власт.
Заповедта на МЗ за новите мерки ще излезе в сайта до 1-2 часа.

# 95
  • Мнения: 856
Платила съм нета. Ще заредя хладилника.
П.п. В този ред на мисли….
Ако учител не се включва в часовете каква е опцията . Къде може да се подаде оплакване и как се доказва? Ние имахме такива миналата година. Имахме и такива, които прескачаха включванията.

# 96
  • Мнения: 47 981
На директора?
Нана, сигурно ли е за София град? Или предполагаме на база заповедта, която се чака?

# 97
  • София
  • Мнения: 12 554
На директора?
Нана, сигурно ли е за София град? Или предполагаме на база заповедта, която се чака?

Сигурно ще е, когато пуснат заповедите черно на бяло. Но данните на НЦЗПБ за 14-дневната заболеваемост бяха оповестени още на обяд, а сега министърът ясно обясни какви са мерките за училищата - "Там, където 14-дневната заболеваемост е над 750 на сто хиляди, ще се прекъсват учебните занимания".

В София към днес е 751 на 100 000. Не виждам как няма да има ДО.

# 98
  • Мнения: 3 876
То и Варна трябва да сме на ротация, но няма за сега!
Тия забъркаха голяма каша със зелените сертификати и с изискванията за преподавателите да имат такъв или да преподават ДО..
До тук не стана ясно децата със зелен сертификат ли ще ходят на училище? Кога ще се тестват и къде децата! Далеко съм от мисълта, че ние ще плащаме тестовете!

# 99
  • София
  • Мнения: 8 932
Ще чакаме да видим, какво ще измислят. Май и те не знаят още. Не са казали за ДГ и малки ученици. Уж ще искат зелени сертификати навсякъде (без магазините и ГТ). Ама какви са тия сертификати и кой ще ги проверява, не се знае.

# 100
  • София
  • Мнения: 3 610
Оф, тамън в петък им изтича карантината на класа. А, казаха ли за колко време се минава ДО?

# 101
  • София
  • Мнения: 12 554
Ще чакаме да видим, какво ще измислят. Май и те не знаят още. Не са казали за ДГ и малки ученици. Уж ще искат зелени сертификати навсякъде (без магазините и ГТ). Ама какви са тия сертификати и кой ще ги проверява, не се знае.

Сертификатът е документът, който всеки ваксиниран има след завършване на цикъла на ваксиниране срещу ковид от "Информационно обслужване".
За преболедувалите сертификатът се издава, ако фигурират като потвърдени случаи с положителен PCR резултат в Националния регистър за борба с COVID-19

Лиани, срокът на ДО е до промяна в заболеваемостта.

# 102
  • Мнения: 3 876
Нана, зелен сертификат получават за 48 и 72 часа и от хора с отрицателен тест!
Това е масовият случай! При младежите ваксинационното покритие е изключително малко, а училището е задължително и следва да се подсигурят тестове за учениците.

# 103
  • София
  • Мнения: 8 932
Пише, че за учители няма да се изисква зелен сертификат в училище. Така че, няма логика на учениците да го искат.

# 104
  • София
  • Мнения: 12 554
Пише, че за учители няма да се изисква зелен сертификат в училище. Така че, няма логика на учениците да го искат.

Зелен сертификат ще се изисква от всички лица НАД 12-годишна възраст, които искат да посетят изброените в заповедта на здравния министър места на закрито, а именно:

кина, театри, заведения, музеи, галерии, спортни зали, клубове, басейни, хотели, магазини тип мол, магазини над 300 кв. метра, фитнеси. За екскурзиите също ще важи това условие.

Общи условия

Активация на акаунт