От кога трябва да давам витамин Д?

  • 7 844
  • 122
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 159
на мен ми предписаха чак след 1-вия месец

# 76
  • Мнения: 5 183
Не съм давала витамин Д, нито Флуор, нито вода, нито сокове, нито нищо ... САМО мляко!

# 77
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
След навършване на 1 месец.

# 78
  • София
  • Мнения: 480
Както ти е казала и Зори, предозирането не е безобидно. Сама няма да си предписваш нищо. Всеки месец на консултацията, педиатърът, който следи детето, определя дозата според размерите на фонтанелите и ръста на растежа.
А и да пропуснеш някой и друг прием няма нищо фатално. Hug
Напълно съгласна съм. На нас ни предписаха от втория месец по 1 капка, а ето някои пишат, че дават по 6.  Пролетта ги спряхме, а от миналия месец педиатърката пак ми каза да му давам по една капка и тази зима.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 457
След 1-я месец по 1 капка

# 80
  • Мнения: 1 064
След навършване на 1 месец започнахме с Деавит по 1 капка сутрин, а после го смених с Вигантол по 2 капки сутрин на гладно Peace

# 81
  • Мнения: 1 860
Моето дете е родено през декември, но лекарят ми каза да не давам Вигантол. Ранното затваряне на фонтанелата не е някакво постижение и повод за радост.
Между другото, в доста страни не се дава изобщо вит. Д освен при сериозен проблем. Ако има някоя майка от U.K. тя ще каже сигурно.
Аз съм в UK. Тук наистина не се дава витамин Д. Когато попитах, малко след като ГАби се роди, ме погледнаха много изненадано.  Rolling Eyes
Ако храниш АМ, не е задължително да даваш. Има достатъчна добавка в млякото.

# 82
  • Мнения: 1 860
Не съм давала витамин Д, нито Флуор, нито вода, нито сокове, нито нищо ... САМО мляко!
Нещо такова и при мен!  Whistling

Емем, за даване на флуор прочетох за първи път тук във форума. Това със сигурност не е практика в UK.

# 83
  • София
  • Мнения: 721
На нас педиатърката ни каза - от 21я ден по една капка сутрин на гладно.
Така че от 1ви януари ще ги започваме тези капки. Каза да му капвам в устичката - това дали е постижимо според вас??

# 84
  • Мнения: 795
Каза да му капвам в устичката - това дали е постижимо според вас??

Аз опитах да капвам, но понякога капваха вместо една - две капки, пък и бебка много мърдаше, така че за мен е по-трудно. Сега капвам в лъжичка и давам от нея!

# 85
  • Мнения: 508
От 20-ти ден. И е задължително

# 86
  • Мнения: 508
Капвам в лъжичка и разреждам с малко кърма

# 87
При анвършване на 1 месец се започва Вигантол веднъж дневно по две капки.Но педиатърката ще ти каже ,спокойно!

# 88
  • Мнения: 2 677
След 20-я ден. Така ни каза лекарката, а и така пише в упътването му.

# 89
  • Мнения: 2 829
Аз също не давам Вигантол! Досега не сме пропускали ден да не излезем поне за 2 часа, аз се храня така че да си набавя (детето ми е само на кърма), и двамата с бебо имаме тен, и след като попрочетох малко (исках да мога да разпознавам ранните признаци на рахит) реших да не давам. При всеки преглед подсещам докторката да му провери фонтанелата и два пъти я питам дали вичко е наред, тъй като бебчо наддава бързо (както се вижда в подписа ми), но засега няма проблем.
Но аз по принцип не обичам хапчетата, пък било то и витамини.

Общи условия

Активация на акаунт