Остър Бронхит

  • 1 196
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте от събота имах болки в гърлото, след това стана кашлица суха и дразнеща без температура , вчера сряда ходих при пулмолог, които направи снимка и ме прегледа каза, че е остър бронхит недоизлекуван, при което ми изписа доксициклин спада 3 дни на 12 часа после по1 на 24 часа, + два сиропа експекторанс 5 и димекс.
Много съм уплашена да не стане пневмония или да се напълни с вода белия дроб. Кашлицата намалява малко и като е с храчки но вече са жилтеникави. Много съм уплашена моля ви за съвет дали е възможно на фона на този антибиотик да сте по зле да стигна до болница или до интубация.

# 1
  • Мнения: 2 495
Защо трябва да мислиш за тежки усложнения- навреме си прегледана от специалист, имаш снимка, антибиотик. Сега си следиш състоянието и ако има промяна, пак отиваш на лекар. Успех!

# 2
  • Мнения: 18
Защото съм хипохондрик, и имам тревожно разтройство приемам антидепресант, но в предвид тази пандемия и много млади починали много ме е страх изпаднах в дупка.

# 3
  • Мнения: 2 495
Разбирам те и ти съчувствам. Не си застрашена от интубация. Следи си състоянието, но ти знаеш, че прекалено вторачване, влошава субективните усещания.
Когато децата ми правеха бронхити, им даваха превантивно антибиотик. В по-късна възраст избягваха антибиотик, а само ги прислушваха.
Обаждай се на ЛЛ за подкрепа, ако те обземат някакви големи съмнения.Така ще се чувстваш подкрепена и по- спокойна. Ако си ходила на пулмолог с направление, можеш да отидеш 2 пъти на контролен преглед.

# 4
  • Мнения: 18
Ами във вторник каза да отида да ме чуе

# 5
  • Мнения: 2 495
Сега е важно да докараш лечението до край.
Ако не се чувстваш психически  стабилна, може да е добра идея да направиш консултация с психиатър.

Общи условия

Активация на акаунт