майки на породени деца

  • 35 208
  • 304
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 705
Имам доста неизвестни около гледането на две малки деца и много се радвам, че я има тази темичка. Hug

хайде питайте, питайте, та ние старите пръчки  Wink да си кажем  Hug Hug

аз, например, да ви разкажа - миналата седмица за първи път откакто имаме 2 деца с мъж ми седнахме на вечеря, направихме си салата, изпихме по 1 ракия и изгледахме цялото предаване на music idol без ИЗОБЩО да ставаме от масата - децата обърнаха цялата къща нагоре с главата (при това заедно като отбор  Heart Eyes),НО спокойствие имаше. на нас вече ни се вижда края - вие му мислете  Laughing

# 181
  • Мнения: 2 821
Ей че хубаво..нови попълнения Grinning
Добре дошли на новите момичета...Katia_N, gybka111   Hug
И аз имах неизвестни докато бременеех с второто...как ще успявам с двете да се справя и да ги обслужвам, но човек знае 2 и 200... аз тепърва трупам опит Mr. Green...вечер съм като пребита..голямата откакто се появи сестра й иска да ме държи за ръката като заспива...рядко заспива сама както преди..през деня също не успявам да си почина...схемата е: докато оправиш едното идва ред на другото Tired
Май от 100км ми личи, че имам две малки деца...
Само здраве да е Wink
Лека бременност!

# 182
  • София
  • Мнения: 293
Честита пролет на всички и от мен! Да се оправя пак времето, защото май с повече разходки е по-спокойно - поне при на така действат.

Иначе и аз съм от "лудите", които искат и трето. Живот и здраве и това да стане, но този път ще поизчакаме малко повече за следващото.  Wink

# 183
  • Мнения: 256
То още има време да му мисля, ама да питам нещо.
Как е по-добре да спят децата - в отделни стаи или в една и съща.
Сина ми от втория месец си спи сам в стаята. Сега мислим за бебето да подготвяме друга стая, понеже ще ме е страх в началото да са в една стая. Но от друга страна след време дали няма да им е скучно всеки да си има стая.
Какво мислите?

# 184
  • Мнения: 2 821
gybka111 , мисля че в началото е добре да спят в отделни стаи. Бебето се буди нощем да яде и голямото дете вероятно ще се събужда..незнам от какво точно те е страх...Когато по-малкото започне да спи без прекъсване през нощта може да спят и в една стая. Иначе като поотрастнат е добре да са си заедно в детска стая.

# 185
  • Мнения: 256
Страх ме е точно от това да не се будят едно друго или по-голямото през нощта да отиде и да не направи нещо на по-малкото.
Като, че ли не искам да взимаме бебето при нас, понеже пък баткото да не се чувства изолиран, че спи сам. Затова обмислям вариант с друга стая.

# 186
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Да, в началото и нашите ще са разделени-баткото с баща си, а ние с бебка двете. После ще ги съберем. И аз не искам големият да се чувства изолиран, а и той сега спи при нас. Така двамата с баща си ще се наспиват, а ние, жените, ще се спасяваме. Mr. Green
Мен ме тревожи ревността на Преслав. Той е много привързан към мен, а е малък за каквато и да е подготовка. Нищо не разбира, милия. Rolling Eyes А е много срамежлив, постоянно се гуши в мен като има непознати, реве на чуждо място, ако не е в мен и т.н. Дори в баща си не се чувства сигурен в такива моменти. И не знам как ще реагира не бебето. newsm78

# 187
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Аз пък не искам четвърто. Съвсем сериозно, преди исках, но откакто родих станах по-голяма реалистка. Мисля си, че ако първите ми бяха породени никога нямаше да се реша на трето Simple Smile. Второто с голямата разлика с баткото - той повече помагаше, отколкото създаваше грижи и толкова лесно и приятно ми беше и бременеенето и бебегледането - спокойствие. А сега... търча като фурия. Всичко се върти около каката, в промъждутъците, когато се е заиграла кърмя бебето, обръщам внимание на баткото или домакинствам. През нощта ако каката спи, бебето се буди, изобщо... ама какво да ви разправям все едно не знаете. С две думи, това че са три не е зор, зор е че са с малка разлика последните две. Добре, че е бабата, да е жива и здрава. Нямаше я за седмица и станах на луда. Сега повече я ценя, жалко че и тя има чужбински разходки за по половин година при брат ми и не ми го побира главата как ще я караме тогава. На свекървата грам не мога да разчитам, добре че мъжът ми е отзивчив (но не прекалено, за съжаление).
Мама Блу, реши ли проблемът с количките? Похвали се. Аз още се мотая и се чудя... до сега все намирам някой да изврънкам да ходи с мен на разходка, ама няма да е винаги все така я.
Гъбке
, според мен най-доброто решение поне за първия месец (или поне седмици) е да оставиш баткото при някоя надеждна баба, поне за през нощта, докато се възстановиш и укрепнеш след раждането да се фокусираш само върху бебето. После решението само ще дойде с течение на времето. При нас специално беше така. Сега спим на голямата спалня (1,60 широка) аз и каката, а бебето го взимам посред нощ за кърмене, да мога и аз да се наспивам, иначе ще трябва да ставам по няколко пъти през нощта. Иначе то си има креватче в същата стая, но прекарва в него само половината нощ. Така аз спя между тях и те от двете ми страни. Иначе каката сама не заспива. В отделна сатя още по-малко. Не се буди от рева на бебето, аз спя доста леко и само по мъркането го усещам, че е гладно и си го взимам преди да се е разревало.

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 22:36 от fapua

# 188
  • Мнения: 1 461
честита, честита!
дадох линк към темата на още 2 бъдещи майчета на породе ни деца, така че скоро се надявам да се включат тук.
Здравейте ето го и второт майче. Писах, писах и Галето ми изключи компютъра- newsm09. Моите дечица ще са с разлика 1 год и 5 мес. И двете бебета на са планувани, но при положителните тестове и двамата бяхме много щастливи.

# 189
  • Мнения: 1 461
На мен ми е Х ще излизаме на разходки. За сега не се очертава да вземем количка за деца с малка разлика. Поръчах на татито да ми вземе преставка http://www.babyzoop.co.uk/gear/buggyboard.htm
Мисля че с такова чудо и кенгуро ще се справя,иначе трябва някои постоянно да излиза с мен.

# 190
  • Мнения: 115
      И аз да си призная....Не искам трето! Преди две години исках, но вече - не. Завиждам на ентусиазма и желанието ви за още едно дете. И ви се възхищавам! Аз нямам сили и нерви за още една бременност и още едно бебе.
     Gybka111 ние спяхме в отделни стаи само първия месец. От тогава, до ден днешен спят в една стая и нямаме проблем. Е, случвало се е някой, някого да събуди, но...  Децата свикват. Организацията е въпрос на време. Peace

Мен ме тревожи ревността на Преслав. Той е много привързан към мен, а е малък за каквато и да е подготовка. Нищо не разбира, милия. Rolling Eyes А е много срамежлив, постоянно се гуши в мен като има непознати, реве на чуждо място, ако не е в мен и т.н. Дори в баща си не се чувства сигурен в такива моменти. И не знам как ще реагира не бебето. newsm78
     И Деси беше така, но когато се появи бебо, общо взето нямахме проблеми. Стараех се да обръщам повече внимание на нея и почти нямаше ревност. Дано и вашият батко свикне бързо с бебчето!
      Mama_Blue, а вашата кака вече свикна ли с малката?
      Таня П, и аз стискам палци всичко с теб да е наред! Hug (До колкото разбирам си имате баба в нашия град?! Wink)
     

# 191
  • Мнения: 240
Здравейте,

карчита--моите деца са с разлика 1г и 4м--незнам дали ще успееш с тази приставка, щото  мойта щерка не може--затова се принудихме да купим двойна количка за породени иначе с единична е смърт--буташ с едната ръка количката , а в другата влача каката, но от друга страна си зависи от детето и колко дълги разходки правите--Мая обожава да си спи в количката навън;))

# 192
  • Мнения: 1 461
По принцип има галям парк съвсем наблиза до дома,и центъра ми е на 5 мин,  но и Галина обеча да спи навън в количката, така че незнам. Да попитам какво ви беше количката на коя фирма.
Отнсно трето детенце ако при нас и второто е момиченце ще се пробваме отново за момченце LaughingДа ми е яко дупето smile3503
Нашата кака вечер спи дълбоко , не се буди от силен шум но ще пробваме първо в една стая и ако се будят едно от друго ще изместим каката в друга стая не е проблем,но незная дали ще ми е спокоино, толкова съм свикнала със нея и да ви призная аз си я равнувам, и искам аз да си я гледам особенно сега когато сме на специална диета. Притеснявам се докато съм в болницата да нея подхвърлят от едната баба на другата. На свекърва ми нямам никакво доверие толкова е разсеяна. Затова исках да я дам на ясла за да не чувства пренебрегната а и аз щях да съм по спокоина но с тази алергия няма да мога дори и на есен да я дам.

# 193
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ох, и на мен количката ми е голям Х. И аз май се спрях на такава за близнаци, тип влакче, но все още не сме решили окончателно. Приемам всякакви идеи. Hug А тези бордове гледах по сайтовете, че ги дават за деца над 2 години май. newsm78

# 194
  • Мнения: 136
То още има време да му мисля, ама да питам нещо.
Как е по-добре да спят децата - в отделни стаи или в една и съща.
Сина ми от втория месец си спи сам в стаята. Сега мислим за бебето да подготвяме друга стая, понеже ще ме е страх в началото да са в една стая. Но от друга страна след време дали няма да им е скучно всеки да си има стая.
Какво мислите?
ние събрахме децата, когато малкия спря да се буди за хранене
 след време голямия започна да прави ситерии посред нощ и пак ги разделихме за известно време и като се успокоиха нещата, пак ги събрахме.
 и сега понякога се будят един друг нощем-когато някой от тях има тревоги  Crazy , но  сякаш свикнаха с виковете си и в повечето случаи не си пречат.
а сутрин като се събиждат си подвикват и си "говорят един на друг" докато ние ги удостоим с внимание  Laughing
Успех на всички !

Общи условия

Активация на акаунт