майки на породени деца

  • 35 211
  • 304
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 293
При нас подухва, но има слънце и аз не издържах, тъй че бяхме на разходка. Освен това днес се сдобихме най-после с тандемска количка и аз нямах търпение да я опитам. Е, много по-удобно е от 2-ма възрастни с 2 колички. Wink

По въпроса с връщането в развитието не знам колко ще съм полезна, защото имаме само около 20-тина дни стаж. Mr. Green

Твоят син като се роди бебето ще бъда май почти на възрастта на нашата кака. Засега тя отново започна да иска да суче по-често, но не се плаши - тя не е отбита, аз съм от по-дългокърмещите и умишлено търсих този ефект. Иначе иска, например, да седи в столчето на бебето и да я люлеем. Доколкото съм чела подобно поведение е само в началото и родителите не бива да се плашат. Не трябва да се спира детето в тези му желания - то само надживява този период и се връща към предишните си навици и поведение. Това е теорията, интересно какво ще кажат по-опитните тук.

# 226
  • Мнения: 3 367
у нас никой не се върна назад..и аз мислих че Н"ия ще си поиска пак биберона или да я храня аз-тц; тези неща са "бебешки,ти си голямо момиче (с привилегиите к това носи,не като някаква отговорност безумна) и толкоз
*
момичета,не го мислете преди да го видите; децата са много различни,аз и преди съм казвала че е лесно да се туря в графа "ревност" и пр нещо к може да е съвсем преходно и безобидно, ние сме тези к правят от мухата слон и лепят етикети.

# 227
  • Мнения: 4 539
А, ами ако поиска да го кърмя, ще го кърмя, той така и не се "отби" - в смисъл, не го кърмя от мнооого отдавна, но каквото и да му пъхнех в устата, приемаше. Mr. Green Сигурна съм, че и сега да му дам цица, пак ще суче Laughing Както каза един мой познат: ще иска, ами, нали е мъж! Sunglasses

# 228
  • Мнения: 705
Ето, моят Стефан още не говори, majceto и тя споделяше същото за нейната щерка, и се притеснявам, че бебето като се роди и почне да гука на бебешки, баткото съвсем ще изгуби стимул да започне да говори. И не само за говора, а и за поведение също - да престане да иска на гърне, да поиска пак биберон и др. такива. Споделете, моля! Mr. Green

и аз да ви успокоя - място за притеснения няма. симона от време на време иска да пие от беберон - давам й, минава за 10мин. с говоренето не се е вбебявала, ама имам такива познати - и това мина като период. общо взето моята теория е, че колкото по-малко внимание от наша страна се отдава на един детски каприз, толкова по-бързо отшумява той Peace и да бързаме, и да не бързаме, ще ни порастнат децата и после ще ги търсим онези времена, когато са били бебета Hug, ама връщане назад няма, няма  Cry Cry

# 229
  • Мнения: 256
milenaire, честито за количката.
Няма ли да я покажеш да я видим?

# 230
  • София
  • Мнения: 1 402
Записвам се ....

# 231
  • София
  • Мнения: 293
gybka111, от най-простите възможни колички "влакче" на българския пазар, но е доста удобна. убедих се в това сама вчера, иначе имаше и много положителни мнения в близнашкия форум:

http://family-bg.com/prX_1186.htm?osCsid=af5415c7c79b1d7be9cf653c8b7f3b97

# 232
  • Мнения: 3 089
majceto и тя споделяше същото за нейната щерка ... И не само за говора, а и за поведение също
ааа, моля, моля, петранка вече казва мама, тата, бебе и кака  Mr. Green

аз мога да псоделя само, че петра тръгва на ясла в понеделник. много бързо я организирахме след като миналата неделя тръгнах да раждам. е, завърнаха ме, че било рано още   Joy ама се стреснах бая, че не съм организирале нещата около детето, яслата, свикването и прочие. и да видите за 3 дни как изследвния се пускат, дрехи се пазаруват, с директори се говори, с други майки, в детска кухня се включвам и т.н.
сега остав аоще седмица да устискам - да знам, че детето поне седмица е било на ясла и горе-долу е свикнало, и се пускам по течението.

я да питам и тук - на моята количка за породени пише, че горният кош /който е за бебето/ може да се сменя с кошче за кола, но трябвали адаптери някакви. да знаете къде се продават тия неща и колко пари струват? ние си имаме кошче за кола и ми се ще да опитам и този вариант.

# 233
  • Мнения: 4 539
majceto и тя споделяше същото за нейната щерка ... И не само за говора, а и за поведение също
ааа, моля, моля, петранка вече казва мама, тата, бебе и кака  Mr. Green
Joy  smile3501
Тюх, изпреварихте ни! Да е жива и здрава, видя ли, че няма от какво да се притесняваш!
Пък за раждането - добре, че са те "върнали"! Още 2-3 седмици рахат Mr. Green, после почва лудницата. Леко раждане!  bouquet
Аз искам да честитя именните дни на всички майки в групата (ако има именички), както и на техните близки! Малко съм закъсняла с пожеланията, но тези дни бяха страхтони и не ми беше до компа, та ви пожелавам сега да сте винаги усмихнати и щастливи - вие и семействата ви! Heart Eyes

# 234
  • Мнения: 3 367
majceto ,
стискай още малко..твоето моми1енце е колкото наш смешко,толкоз ми е странно 1е тя ще е "кака",а него все за бебе го имаме;
*
този уикенд открих 1е седалката за кола може да е 1удесно спасение за рестрикция на 1-то дете;извадих я от колата,турих я на терсата,мале1ко седя и се прави 1е шофира,сестра му рисува с водни бои до него-песеееееееееен,сготвих 2 манджи,прах и пр екстри!

# 235
  • Мнения: 3 089
добре мина този ден май. ревала е, но не много. щом следобяд излезе доброволно с гледачката на разходка, а не ми стоя лепната за краката, както очаквах, значи всичко е о.к. още не смея да дишам спокойно - да видим следващите дни как ще я караме.

# 236
  • Мнения: 136
при н;еас връщането назад го имаше известно време, ако може така да се нарече: Илия започна много да говори по бебешки(като по принцип много добре се справя с говоренето)-но той по принцип много обича да имитира и установих, че просто търси начин да общува с новия член на нашето семейство. в началото му обръщахме внимание, казвахме му че не го разбираме и дори не помна как точно му мина тази мания.сега говори на боби и му обяснява кое как се казва и т.н.
за памперса нищо не мога да кажа-сега не носи и се напикава, ако не го подсещаме, но така си беше и преди-той н е се е научил сам да казва нито преди нито след раждането на борис.
днес обаче като го изпикавах в парка ми каза " и боби да изпишкаш, мамо, и боби иска да пишка"
от скоро започна сам да се храни-преди това искаше да го храним като боби иаз се ядосвах- игледах да не ме усети. но сигурно е усещал, защото когато престанах да се вълновам около храненето и той сам хвана лъжицата исе храни вече съвсем сам
 ами това е , сега ще го приогтвям за лягане-борис е вече добре заспал и се надявам да не го събудим. айде лека на всички

# 237
  • Мнения: 2 821
Момичета здравейте,
Как сте? Темичката пак назад...
Ние сме добре..разхождаме се всеки ден...двете сестрички почнаха де се спогаждат Crazy...онзи ден сложихме музикална играчка-висулка над леглото на бебето..нали трябва да си развива сетивата, но Радена веднага я захлюпи отгоре й Confused всичко се докопва на момента...Вече посяга да я прегръща, иска да я вземе на ръце Crazy, целува я по главичката...голяма любов Grinning...
Чакаме добрите новини около majceto   bouquet

# 238
  • Мнения: 3 205
Записвам се като бъдеща мама на породени дечица. Баткото ще бъде на година и осем месеца, когато се роди малкото. Научих, че съм бременна преди няколко дни и засега съм в еуфория. Но на мен ми е широко около врата - очаквам едната баба да се пенсионира преди раждането и ще си я вземем у нас да помага. Че не се виждам да се оправям сама - на мен в момента с едно ми е трудно. Уж е много кротък, но така кипи от енергия, че направо прелива и днес ми стопи лагерите (сега прохожда и е едно неспирно легни-стани-пълзи докато сме навън).

# 239
  • Мнения: 4 539
Здрасти, Юл4е! И  welcome Лека бременност ти пожелавам и баткото да не те тормози много - той и моят е такъв - уж кротък, кротък, всички около мен го хвалят и ми завиждат, обаче без бели не може, колкото и кротко да е детето...
Как сте останалите? Боядисахте ли яйцата? Аз в събота, че днес не можахме да се организираме с дружката по боядисване... Mr. Green Хайде лека вечер! Hug

Общи условия

Активация на акаунт