майки на породени деца

  • 35 171
  • 304
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 888
И ние да се мацнем в темичката Hug ами тежко си е с породени дечица!Каката с проблеми още не ходи, бебе малко...но се справяме...любов да има! Heart Eyes

# 241
  • Мнения: 705
ей, добре дошли на всички нови мацки  bouquet  bouquet

то имало много благоразумни хора, браво Hug за мен такива са тез, които осъзнават предимствата на 2-те деца с малка разлика Peace

majceto, чакаме новини  bouquet от мен - късмет и леко раждане  bouquet

# 242
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
И ние да се мацнем в темичката Hug ами тежко си е с породени дечица!Каката с проблеми още не ходи, бебе малко...но се справяме...любов да има! Heart Eyes
здравей
ако искаш ела и в темата на "деца с проблеми"
Дани като се роди от задушаването и форцепса - 5 месеца ходихме на рехабилитация в клиниката по ДЦП
слава богу отшумя
но пък Мими е с хидронефроза...
но пък и двете са лечими или поне не опасни за живота
а на какакта какво й е?

# 243
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Относно притесненията, че голямото дете ще "назадне" в развитието си, не мисля че важи винаги. Голямата ми дъщеря например порастна за няколко месеца поне два пъти на акъл. Вече се вживява в ролята си на кака. Милва бебето, гушка го, тика му разни неща в ръцете, носи ми лигавници, памперси, и какво ли още не като я помоля. Тя сучеше до последно преди да родя, но сега като види гърдите ми, казва че са за бебето и не настоява да се залепи там. Изобщо, осъзнава се като голямо момиче. Все ми докладва какво правило бебето: бебе плаче, бебе ам-ам, бебе спи и т.н. изобщо според мен новото бебе й подейства стимулиращо на развитието.

Да ви разкажа какво ми се случи като ходих на консултация за бебето онзи ден. Сестрата ме пита за името, а аз й казвам Лилия Димитрова. Тя носи картона и пита: "Ама това бебе 12 кг ли е било предишния път?", аз викам: "Как бе, 6 кила беше, да не е станала грешка някаква." После след дълго пулене се усетих, че това съвсем не е Лилия, ами е Десислава и почнах да се извинявам идиотски, че съм объркала дъщерите си? Такава излагация не ми се беше случвала...

# 244
  • Мнения: 3 089
ха-ха.
абсолютно същото нещо  ми разправяче вчера една приятелка с породени деца /едното е на година и 9, а другото на 2 месеца/ - отишла да вземе акта за раждане на второто, но казала името на първото и жената половин час се суетяла притеснена, че не го открива  hahaha

ми аз какво да докладвам - свикването с яслата върви с променлив успех. детето тази седмица е до обяд там; първият ден било не-добре, но вече закусва, дриска и обядва, успоредно с мрънкането. т.е. считам, че се адаптира. аз ходих веднъж да я взема заедно с мъжа ми - във вторник, и ми се скъса сърцето - водят ми я червена, подута, нещастна, мрънкаща /тя реве само ако се удари; изразява нещастието и недоволството с мрънкане/. абе отврат някакъв. и после рев, депресия, тъпи заключения, че съм лоша майка, щом си мъча детето и прочие дивотии. и реших повече да не ходя - мъжът ми ще отнесе рева, мрънкането и полу-насилственото вкарване на детето в детската стая; и без това яслата е до кантората му заради негово настояване - за да я води и взема той. много ми е странно следното - сутрин като й казвам, че ще ходи на ясла при децата, играчките, леличките, които ще я гушкат и обичкат, и тя започва да дава целувки, грабва си обувките и се строява до вратата; преди малко даже ми помаха за чао и ми трясна вратата под носа; а мъжът ми казва, че так насила я вкарват вътре, а жените му казвали, че там си страда и е нещастна; чудна работа е детската психика...

иви - добре дошла при нас!
то и аз съм нова, ама айде, да кажа "нас" с чувства за принадлежност към някъде  Laughing

# 245
  • Мнения: 4 527
Христос Воскресе! bishop Бъдете здрави и красиви като писани яйца! easter
Кой кого набори днес? easter В нашата къща мъжът ми е тоталния борчага Mr. Green, млати наред рода и приятели Laughing
Иви2000, добре дошла!  welcome
Хайде весели празнични дни от мен и не преяждайте с яйца, че не е много полезно! Mr. Green

# 246
  • Мнения: 3 089
во истина воскресе!

при нас не е ясно. петра гепи всички яйца и ги метна. явно тя ще да е Simple Smile

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385

Да ви разкажа какво ми се случи като ходих на консултация за бебето онзи ден. Сестрата ме пита за името, а аз й казвам Лилия Димитрова. Тя носи картона и пита: "Ама това бебе 12 кг ли е било предишния път?", аз викам: "Как бе, 6 кила беше, да не е станала грешка някаква." После след дълго пулене се усетих, че това съвсем не е Лилия, ами е Десислава и почнах да се извинявам идиотски, че съм объркала дъщерите си? Такава излагация не ми се беше случвала...

Mоите дъщери много си приличат и особено в гръб и аз съм ги бъркала, да не говорим че хората са убедени че са близначки и спорят с мен, едва ли не ги лъжа че са през една година.Сега едната е втори, другата трети клас в едно училище са и госпожата по английски преподава и на двете и постоянно ги бърка, въобще не може да ги разпознава. Имаме и много други случки, веднъж оставяме голямата в час и си тръгвам с малката , а класната на голямата излиза и вика, къде отиваш върни се започваме час  Laughing

# 248
  • Мнения: 2 821
Христос Воскресе!
mili.m , fapua , забавни случки Joy
петра гепи всички яйца и ги метна. явно тя ще да е Simple Smile
и при нас така Mr. Green..Радена дръпна покривката и яйцата лум и на земята Laughing..добре, че не боядисвам по много...явно трябва да се откажа от покривките докато не осъзнаят за какво служат Confused

# 249
  • Мнения: 3 367
ние пък се позабавлявахме 1удесно,аз бях тази която с1упи маса яйца докато ги вари,децата съвсем схванаха идеята както се вижда:

http://picasaweb.google.com/anna.guerdjikova/Velikden_07/photo#5 … 50901171873857170

http://picasaweb.google.com/anna.guerdjikova/Velikden_07/photo#5 … 50901803234049698

http://picasaweb.google.com/anna.guerdjikova/Velikden_07/photo#5 … 51239928829394818

# 250
  • Мнения: 705
ане, за пръв път ти виждам децата - страхотни сладури са  Hug а как си приличат, не е истина просто, явно има някой от вас с много силен ген, а????   bouquet

момичета, ние заминаваме на почивка без деца - УРААААА Mr. Green като се замисля най- се радвам че няма да се налага да ставам в 6.30 и да будувам принудително през нощта  #Cussing out иначе няма да е кой знае каква почивка след като като луди ще обикаляме  италия  hahaha

# 251
  • Мнения: 4 527
anette1104, наистина са ти страхотни хлапетата и как сладко са се омазали! Mr. Green Чудна бригада си имала за боядисване! Laughing
stelt, благородно завиждам... Sunglasses Приятно изкарване в Италия и дано безсънните нощи са от друго, не от децата... luvbed

# 252
  • Мнения: 3 089
ани - а после успя ли да изстържеш боята от тях   Mr. Green иначе са големи сладури - спор няма. мечтая си за деня, в който ще мога да оставя петра с яйце в ръка и тя няма да го засили към някъде  Mr. Green

стелт - и аз завиждам. даже грозно. бива ли така да и си вееш г--а из европата. а-ма-ха! не те е срам! да си изкарате чудесно и после да пуснеш снимки, че да си оплакна очите по красотите италиански.

# 253
  • София
  • Мнения: 2 768
здравейте майчета!
може ли и аз да се присъединя към Вашата група. майка съм на две дечица-каката е на 2г а малкият е на 1,5м. слава Богу, засега има кой да ми помага и не съм сама, въпреки това недоспиването е нечовешко. Проблем има с режимите на двете деца, докато се натутаме да излезем и става 12-12,30 а каката в 14 трябва да спи Confused не знам вие как се справяте, на мен ми се иска във всеки един подходящ момент и като е хубаво времето да сме навън- дано по-нататък се справим. като каката беше малка бяхме по цял ден навън-там спи, там се храни /докато разбрах че съм бременна та и малко след това я кърмех/ сега обаче каката няма къде да спи навън-количката я ползваме за малкия а за нея взехме бъги под обаче той не става за спане та трябва да се приберем Cry иначе засега няма ревност, като я питаме как се казва и тя отговаря "кака Дари"  Laughing , гали бебе Ито /Давид се казва малкия голям мъж/ и го целува по главичката, помага ми като ми подава капките за колики и пр.
хайде, поздрави от нас и се надявам да ме приемете във вашата групичка  bouquet

# 254
  • Мнения: 3 367
мерси моми1ета за милите думи,боята още е под ноктите на Ния, Grinning важна е идеята
*
majceto ,има ли новини?
*
от в1ера Ния спи в легло за големи,без решетки,доста го отлагахме 1е са на друг  етаж и нямам нерви да ги подслушвам цяла нощ;засега е ок,спазва инструкции,имаме 1аршафи е малката русалка-лилави!!! И радост голяма
*
стелт,айде разказвай,и снимки дай и изобщо стопли сърца юнашки

Общи условия

Активация на акаунт