майки на породени деца

  • 35 174
  • 304
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Влизам да кажа, че майчето роди тази сутрин син Камен! Да и е жив и здрав!  bouquet

# 271
  • Мнения: 2 821
Ей че хубава новина Hug
Честито на Majceto! Да е жив и здрав! Да е щастливо и безгрижно дете, обградено с мнооого любов!
Чакаме те да разкажеш Hug

# 272
  • Мнения: 581
При нас обаче Деята е доста по бойна...тя шамари всичко поред и в един момент излиза че баткото е смазаният  Laughing.. Но то е все тая де...

Влизам да кажа, че майчето роди тази сутрин син Камен! Да и е жив и здрав!  bouquet


Честито! Нека расте здраво и щестливо момченцето!

# 273
  • Мнения: 1 753
Охо Иве, здрасти и от мен  Grinning
Работя, къде ще ходя. Ани ходи на ясли... не много, защото боледува доста. От тази есен тя тръгва на градина, а София я гласим за ясли. Направо не знам какво ме чака идната зима. И двете боледуват доста, тъкмо едната оздравее - разболее се другата... На всичкото отгоре няма вирус, кото да ме е подминал мен самата и в къщи сме вечно болни... Не знам кога ще се свърши с този кошмар  Cry
Когато сме всички в къщи лудницата е страшна. Добре че София е по-кротичка и е хитра и успява да изработи кака си  Laughing А пък Ани въобще не се усеща че я работят... и така и двете са доволни. Аз лично гледам да не се намесва когато се скубят или щипат или дърпат играчки. Изчаквам сами да си решат проблемите и вече ако стане много напечено - чак тогава ги разтървавам - едната в едната стая, другата в другата стая и като се нареват да ми се обадят.

Трудно е, но пък, както вече си споделила, има моменти, в които разбираш смисъла на живота  Heart Eyes

Чао и от мен. Аз също съм насреща, въпреки, че рядко имам време да пиша!  Rolling Eyes

# 274
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Честито синче на Majceto.Да и е живо и здраво и дай боже по-послушно от нашите разбойници.
Ох ,Ал като гледам и ние сме като вашата разлика даже по-зле.За сега горе долу се разбират,но когато на  каката не и се угоди нещо и тя отива да хапе брат си по пръстенцата.Направо ще ги прегризе.Дано като проходи малкия да се заиграват двамата. baby_neutral

# 275
  • Мнения: 3 367
Majceto,
поздравления за син ви! Да е здрав и да ви радва много!
Много ми хареса как преведохте 1акъл1о като Камен,супер имена и на 2та,да му мислите как ще завършите скала-темата ако имате 3то бебе:) Бързо възстановяване!
*

# 276
  • Мнения: 1 753
Сузи, така като чета и другите мами... оправия няма... Минава един период, идва друг, децата винаги са някакво съревнование помежду си. Моите двете като и наблюдавам, вече се заиграват, предимно сутрин, когато още са свежи от съня. Но вечерно време е ужас, вечно ще се намери някоя да ревне за нещо. Вече не се връзвам толкова на този рев и гледам спокойно да решавампоредната ситуация.

# 277
  • Мнения: 5 391
Здравейте, искам да знам каква е максималната разлика, при която децата могат да бъдат наречени породени?2 години?

# 278
  • Мнения: 3 089
ЕХООООО  Laughing
върнах се  Laughing
бебе е добре. смуче като змей. тук едни рагади се опитват да ми се явяват, но не им се давам. мисля, че до ден-два ще съм ги унищожила. кърма имам много и слава богу, че не се виждам да бъркам адаптета и да стерилизирам. петранче не обръща никакво внимание на дребния освен в случаите, когато някой го е подхванал на ръце за кърмене, за смяна, за преобличане и пр.. тогава какъв рев и истерия настава не е истина просто. така че дребният гном си стои изоставен в леглото /поне инсталирахме легло и в дневната, та ни е пред очите/ и бива вдиган на ръце само при нужда. през малък интервал от време специално водя петра до него, за да го види и да го 'погали', 'гушне' или поне да направи някакъв такъв агресивен опит. опита се да му натика и биберона си  Mr. Green мама помага много, но ще е тук седмица-две и после оставам сама на фронта. надявам се петра да не е забравила какво е то ясла /беше болна 10-тина дни около раждането и не ходи/, да не ни върти номера със здравето и да си ходи там с охота, бебе да е ящно, нощите да са кротки и гледачката да не изпадне в лудост какая-та и да ни натири сами да се справяме с лудницата.
а за работата - изобщо не съм и мислила и да прекъсвам. в послените 2 години се подвизавам като преводач-редактор и работя от вкъщи. лошото е, че поръчките идват на някакъв ужасно хахав принцип - работата идва на поройни цикли и в такива моменти просто си съдирам д-то от бачкане, защото сроковете винаги са за вчера. слава богу в повечето случаи нещата ритмично си се движат някакси и възложителите разпределят поръчките долу-горе читаво. изобщо не планирам да спирам работния гърч - парите са си пари и се изкарват с бачкане. не е лесно, но трябва да съм луда, за да върна поръчка и съответно да откажа плащане.
ето и снимки от нашето събитие. започват със секциото, така че който иска да прескочи началото:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=128018

# 279
  • Мнения: 605

Честито! Да са ти и здрави и щастливи и двете дечица!

# 280
  • София
  • Мнения: 293
majceto, честито и от мен! да е жив и здрав синът ти и кака му по-бързо да свиква с него. Wink
периодът на ревност би трябвало да премине. при нас около 2рия месец вече има проблясък в тая посока - нашата кака не се дразни и дори, когато бебето го няма наоколо го търси къде е.

# 281
  • Мнения: 2 821
majceto , добре завърнала се и от мен Hug
Живи и здрави бъдете всички  bouquet
Разбирам лудницата. При нас вече нещата са по-спокойни, с изключение на кърменията, когато ако го няма тати да я занимава виси отгоре ми и се гушка. Вече подава играчки на бебето, ама хайванчето неможе да ги хване Mr. Green и тя е упорита...опитите продължават. Биберона се тика в устата и се вади ...и така до безкрай Mr. Green. Иначе целува бебето по главичката, гъделичка го по краката...въобще идилия. Търси сестра си, когато излизаме без нея..пита "Бебе?"

# 282
  • Мнения: 3 089
побуууут  Laughing
много назад сме изпаднали. не сме сериозни, ейййй. тц-тц-тц
при нас отчетът е не по-различен от предишняи път. коликите вече гепиха малкия; петра е по-малко ревнива и днес дори гледа как къпя бебето с интерес и без да ревне, задето го държа. изобщо, май всички псовикваме. за моя голяма изненада, сега съм много по-търпелив с малкия. не се ядосвам или пникьосвам, когато реве, не търся причини защо детето е криво или решение на нерешимия проблем с коликите. просто си друсам смирено и кротко тогава, когато трябва и като ме пита някой как мина нощта, не се оплаквам, както преди, а казвам  "нормално"   Mr. Green  трябваше явно животът да ми подари 2 бебета, за да спра да се фъчкам и тръшкам за глупости. сега големият ми проблем е ще ли петра прихване варицела от яслата или не. карантината там непрекъснато се удължава. от някой си април стана на 2-ри май, после на 6-ти, след туй на 11-ти, а сега е до 21-ви май. вече започвам да си мисля, че ще падне чак когато Т навън стигне 40 градуса. та сега това е поводът за безпокойство - четох нейде в нет-а, че макар и рядко, новороденото може да прухване варицела и макар и още по-рядко, това може да доведе до увреждане на очния нерв. та сега за това съм се затръшкала. но аз съм си такава - все трябва да имам нещо, за което да се притеснявам. май невротик му се вика на такъв човек  Mr. Green друго ново няма. ритъмът е шантав.бебето суче по най-невероятни времена и този 3-часов интервал на хранене за мен е супер непостижим - или спи странно дълго време, или суче на всеки час. петар пък куфее наоколо, а за капак подхванахме основен ремонт на едно сутреренно помещение, което ще правим на ателие. абе и ние не си намерихме място. оф, дребният май се кани да реве. пак тъпите колики...

# 283
  • Мнения: 5 391
Привет!

Очертава се и аз да съм майка на породени деца.Все още свиквам с мисълта, но като че ли страховете ми, вместо да изчезват, се засилват все повече и повече Rolling Eyes

Толкова ли е страшно, колкото на мен ми изглежда?

# 284
  • Мнения: 3 089
не. весело е  Laughing
или май по-скоро е различно. по-друго е да гледаш второ дете. аз все още съм с помощник /мама ще е тук още седмица/ и ритъмът някак се нарежда. не знам как ще я  караме, когато остана сама, ако петра е болна и не е на ясла, и имам спешна поръчка. но за сега това не го мисля. като се случи, ще реагирам в движение. само децата да са здрави, другото ще се подреди. и гледачката да не зачезне  Mr. Green
добре дошла тук  Hug
пп - към края на месеца ще се прибирам в русе и мн. ще се радвам да се засечем по л-то с дребните.

Последна редакция: нд, 06 май 2007, 20:29 от majceto

Общи условия

Активация на акаунт