Силно ритниче очакваме вече, от нашето малко бебче 💙💗 Тема 4

  • 28 000
  • 732
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 804
Free, този комплект е намален в момента на сайта baby.bg.
Аз поръчах количката от комсед с 30% отстъпка - Chipolino Elite.
Утре ще поръчам и леглото и мисля за момента да е това. Ще взема много неща от сестра ми и след като ми ги изпрати, ще видя какво ще остане да се купува.

# 661
  • Мнения: 380
Привет, вчера бях на преглед и бебето върви със седмица напред. 718 гр е и доктора каза, че трябва да се следи и ако продължава, мо же да се наложи обременяване с глюкоза да ми правят. Но така или иначе, той още от начало си върви напред.
Орносно полупките, сега искам да се възползвам от намалението в комсед и да взема лелгло некст то ми и ел.  помпа. За леглото исвен чико, има и едно на чиполино, доста по-евтино. Чудя се дали ще върши същата работа, някой ако има наблюдения за съвет? Също се двоумя между помпата на медела и на авент. Ще се радвам на препоръки☺️

# 662
  • sofia
  • Мнения: 2 266
Трябва да пробвам и Mutsy, за да преценя - и тя ми е в списъка. Simple Smile
Иначе съм с малка кола, с малък багажник и при мен ще надделее размера в сгънато състояние при избора.

truetrue, аз също харесах тази количка, но не съм я виждала наживо и се чудя дали е тежка. Първо бях харесала на Musty, но наживо ми се сторихa много тежки и се отказах.

Здравейте,
По повод покупките - нищо още не сме взели - общо взето се очертава да пазаруваме към края, както беше и с първото дете.
Относно количките - харесала съм Cybex Balios S, но ми се иска да вземем само варианта с кош за новородено. За съжаление не виждам в нито един от магазините тази опция - или е само лятната версия, или 2 в 1, или 3 в 1. Идея как мога да купя само количката с коша за новородено?

Аз се колебаех между Mutsy Nio и Cybex Balios S, но на мен точно обратното ми се видя като ги пробвах на живо, Cybex ми се стори по-тромав и тежък. Явно си е до усещане, така че е хубаво всеки да си пробва на живо преди да взима.

# 663
  • Мнения: 288
Аз вече приключих с покупките възползва се от намаленията в комсед и хиполенд количка, шишета, козметичен комплект и т. Н имам много неща от баткото кошара, люлка, активна гимнастика, дрехи. Та може да се каже, че скоро ще се започва голямото нареждане. Относно прането на дрехи с баткото ползвах само сушилня и не съм гладила и сега пак мисля да е така. За козметика преди съм ползвала бочко и судокрем, сега мисля пак на тях да заложа, но ще се купят по-нататък.
За фм в Бургас троянчев и мануелян са единствените сертифицирани. Ако е само за фм не знам защо ви трябва да израждат.

# 664
  • Мнения: 1 825
Добро утро Simple Smile и аз набелязах някой неща в baby.bg и Хиполенд Simple Smile и хоп днес дайта на Хиполленд не работи за сега Simple Smile... здраве да е , от Комсед се отказах просто там всичко ми се вижда по - скъпо дори с 30% на фона на 25% ама това си е върху мойте набелязани покупки Simple Smile
Аз си харесах кошара за лорели в цвят мента от baby.bg и от Хиполленд исках триколка за племенницата, става на 1г и има и имен ден след 13дни, също си дебна и матраче.
За леглото на мен ми дадоха лорели, за сега изглежда практично Simple Smile в/у другите нямам наблюдения.

Козметика ще се водя по беба, а като начало почвам с Адерма, защото таткото е с доста чувствителна кожа и ползва това в банята Simple Smile

Последна редакция: пт, 12 ное 2021, 08:07 от Milena Stoyanova Ju 638393

# 665
  • Мнения: 629
True, може да погледнеш количките на easywalker. В момента са с 20% намаление във Вис Виталис. За момента това е най-компактната количка, която видях в сгънато положение и много се колебая дали да не е тя нашия избор.

Иначе Mutsy тествах заедно с нея и ми се стори доста по-тромава и тежка. Това усетих аз поне Simple Smile

# 666
  • Мнения: X
Хиполенд крашнаха още миналата година и така и  не им се възстанови сайта до края на черния петък....
В Комсед играчките поне, които аз следя са на същата цена, така че пак става.
За дрешките с баткото имахме сушилня чак като стана на 1г. Познайте дали съм гладила преди това, с многото безсънни нощи само до гладене ми е било Grinning Сега определеное ни е по-лесно със сушилнята, че ще изсъхват още в същия ден.
За помпата аз съм доволна от Медела, предполагам и на Авент е също добра. В поста за козметиката пропуснах да спомена крема на Лансинох за разранени зърна, много облекчава.

# 667
  • Мнения: 489
За козметиката- и аз почти не съм чула хубави коментари за Мустела, кометари от майкаи Прехвалена е малко.
Аз ползвах за малкия Бочко, Хип, Адерма и Биодерма ( в различните периоди разлини марки). За дупето кремчето на бочко и при зачервяване Судокрем и Бепантен. Судокрема има цинк и изсушава и не се препоръчва за постоянно ползване.
Моя син беше изцяло кърмено бебе и до 9’месеца искара с едно шише Авент и това от помпата.
Аз днес ще поръчам некс то ме легло, май Лорели ще е, повивалник и може би няколко дребни неща които подарих след малкия.
Относно количките- чувам мноого добри отзиви от майки точно за Easywalker, Cybex и Mutsy.
Всички са компактни, маневрени и симпатични ( поне за мен). За Мутсито- доста е ниска, летния кош на мен ми идва на нивото на коленете ( аз съм 170) и багажника е много плитък и сенника не е дълбок.
Easywalker-a имат допълнителни адаптори да повдигане на количката в зависимост от височината на майката
Относно ползването на кошчето за кола като кош за количка-не е много препоръчително бебето да стои в тази поза дълго време. Имам много статии в тази насока и педиатрите не го препоръчват. Чела съм за не повече от час да стоят толкова свити.

# 668
  • sofia
  • Мнения: 2 266
Благодаря за насоките, ще ги видя! 🌷
True, може да погледнеш количките на easywalker. В момента са с 20% намаление във Вис Виталис. За момента това е най-компактната количка, която видях в сгънато положение и много се колебая дали да не е тя нашия избор.

Иначе Mutsy тествах заедно с нея и ми се стори доста по-тромава и тежка. Това усетих аз поне Simple Smile

# 669
  • Мнения: 1 825
SimD23, аз поръчах легло в събота и срокът за доставка е януари, та помисли над темата.

Almond12, аз съм заредила повивалник, шишета и козметика на Чико в кошницата на Хиполенд, стоя и чакам Simple Smile
Хахаха, същата работа само ,че  аз съм заредила кошницана  на Емаг Wink
Относно шишетата съм харесала на Авент, но чакам да им падне цената , че ми се вижда много .



Това е в сайта baby.bg https://www.baby.bg/landing/black-friday/hrani_i_hranene.php

# 670
  • Мнения: 237
Благодаря ви момичета за мнението за козметиката, определено е доста полезно някой с опит да сподели ❤

Аз вече бях споделила, ние взехме Стокке, пробвах я заедно с други колички и тя си ми допадна най-много. Другите, които много ми бяха харесали бяха на Mutsy, като ги пробвах в магазина също ми се сториха много маневрени и удобни. Според мен определено трябва да се пробва количката преди това и да я сгънете и разгънете  преди да я купите.

Ние сега търсим столче за кола, ако някоя мама сподели опита си ще бъде много полезно. Държа да е сигурно столчето и да е удобно на детето, специално столчето на Стокке изглеждао супер неудобно за бебето и от много майки чувам, че лесно прегряват в тях, та затова се отказахме. Вие мислите ли, че си заслужава да се вземе столче което е от 0-12 месеца и после друго, защото виждам, че има и такива от 0-18 кг например?

# 671
  • Мнения: 1 825
Благодаря ви момичета за мнението за козметиката, определено е доста полезно някой с опит да сподели ❤

Аз вече бях споделила, ние взехме Стокке, пробвах я заедно с други колички и тя си ми допадна най-много. Другите, които много ми бяха харесали бяха на Mutsy, като ги пробвах в магазина също ми се сториха много маневрени и удобни. Според мен определено трябва да се пробва количката преди това и да я сгънете и разгънете  преди да я купите.

Ние сега търсим столче за кола, ако някоя мама сподели опита си ще бъде много полезно. Държа да е сигурно столчето и да е удобно на детето, специално столчето на Стокке изглеждао супер неудобно за бебето и от много майки чувам, че лесно прегряват в тях, та затова се отказахме. Вие мислите ли, че си заслужава да се вземе столче което е от 0-12 месеца и после друго, защото виждам, че има и такива от 0-18 кг например?

От мамите покрай мен видях че ползват 0-9кг за начало (дали с количката е кошницата или отделно всяка мама си преценява. Имаше и тема за столчетата някъде тук Simple Smile . Аз лично ще ползвам кошницата за кола от количката, защото разликата от новородено до 1г е огромна, а по - натам да взема столче 9кг до 36 (среден клас)  просто такова 0кг ми се вижда непрактично и неправилно. Simple Smile

# 672
  • София
  • Мнения: 745
За козметиката- и аз почти не съм чула хубави коментари за Мустела, кометари от майкаи Прехвалена е малко.
Аз ползвах за малкия Бочко, Хип, Адерма и Биодерма ( в различните периоди разлини марки). За дупето кремчето на бочко и при зачервяване Судокрем и Бепантен. Судокрема има цинк и изсушава и не се препоръчва за постоянно ползване.
Моя син беше изцяло кърмено бебе и до 9’месеца искара с едно шише Авент и това от помпата.
Аз днес ще поръчам некс то ме легло, май Лорели ще е, повивалник и може би няколко дребни неща които подарих след малкия.
Относно количките- чувам мноого добри отзиви от майки точно за Easywalker, Cybex и Mutsy.
Всички са компактни, маневрени и симпатични ( поне за мен). За Мутсито- доста е ниска, летния кош на мен ми идва на нивото на коленете ( аз съм 170) и багажника е много плитък и сенника не е дълбок.
Easywalker-a имат допълнителни адаптори да повдигане на количката в зависимост от височината на майката
Относно ползването на кошчето за кола като кош за количка-не е много препоръчително бебето да стои в тази поза дълго време. Имам много статии в тази насока и педиатрите не го препоръчват. Чела съм за не повече от час да стоят толкова свити.

За количка с висок кош вижте и Maxi cosi Plaza plus. Нов модел е и в момента е намалена в Babylife Малечко и доколкото знам не се иска сертификат в магазина. Моделите са сходни с Easywalker Harvey 3, който беше и моят първоначален избор. И аз съм висока и като бутам племенника в Mutsy-то ми идва ника седалката до коляното.
Относно столчетата за кола знам, трябва да се гледат краш тестове и да имат сертификат за безопасност. Столчето е важно и бих заложила на по-висок клас Cybex или Maxi cosi.

# 673
  • Мнения: 858
Съветвам всички да прочетете темата за столчетата. Аз също мислех да си взема с количка 3в1 или столче 0-18кг., но много бързо се отказах. Столчето е една от най-важните покупки и не трябва да се прави компромис с качеството. След като изгледах няколко Краш теста, вече мога да кажа, че няма да си купя "хубаво" столче, а такова преминало тестове (най-вече в Германия).

# 674
  • Мнения: 553
Здравейте!
Ще споделя и аз малко опит.
Ползвала съм помпи на медела, Авент и нук - ръчни и електрически. Най-хубава за мен е Медела като качество ( не пожълтяват лесно) и вакуум. Минус е масажиращия диск, който другите две имат, но се ядва. Гледам, че сега при новите модели е добавен силиконов ринг на фунията. По принуда изкарах с един биберон на Медела (медицински) 9-10мес без да мръдне като качество, после се наложи да го отбия от него, но щеше да издържи и много повече.

За шишетата на Авент, Канпол, Томи типи - взаимозаменяеми са, защото са с широко гърло и частите им могат да се разменят. За най-удобни намирам последните, защото когато бебето може да хваща, му е лесно с тях.

За кош за кола за новородено и следващия от 9-18кг отчетох като моя грешка, че не взех такъв, който има степени за гръбчето, защото не може да спи удобно. На първо време ще ползвам кош , комплект 3в1, после ще купувам.

За козметика- ползвала съм всичко на мостри и почти всичко като покупка от Биодерма, Мустела, Бочко,Евент, А-дерма... Най- доволна като цена: качество съм от Мустела, впоследствие от Евент. От Бочко сина ми се обрина, ползвах само крема за подсичане, за да свърши. За подсичане- бепантен, судокрем, внесени от Англия ( в пъти по-евтини), Джинджира спрей, но не действа при вече подсечено.

Последна редакция: пт, 12 ное 2021, 13:57 от palmi4kata

Общи условия

Активация на акаунт