Коледа 2021/2022

  • 89 422
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 630
Включих се и аз вчера да ви следя. Имах останало малко кестеново брашно и веднага пробвах кестеновите брауни - уникални станаха, много ги харесаха всички в къщи. Благодаря за рецептата и продължавам да черпя вдъхновение и идеи. HeartHeartHeart

# 61
  • Мнения: 5
Съжалявам, но не живея във форума, имам и други ангажименти. Нищо не е приключило с маслото, склад е и го поддържат постоянно.
Поставено габърче
https://maps.app.goo.gl/t1a6oEv5MTXMMLCp6
Пътят там прави голям завой, трябва да свиете покрай бараките, карате до втория склад с голям навес ( доста навътре се пада ) и питате за склада с млечни. Работят само да 12.30ч.

Моля Ви за по-точни координати. Нещо не мога да го открия мястото на картата.

Благодаря предварително.

# 62
  • Мнения: 580
Сега разгледах брошурата на Лидл за следващата седмица. Започнаха с коледните продукти.Аз другата седмица отивам за марципан и фондан. Иначе има захарна глазура, поръски , млени лешници, бланширани рязани бадеми, есенции, кувертюр, захаросани плодове-лимон и портокал.

# 63
  • Мнения: 3 380
На кръговото на Сточна гара, тръгвате към Х. Димитър по ул. Владайска река, след като минете под моста, пътя по който се движите прави десен завой, вие трябва да продължите буквално направо. От дясната страна започват строителни складове, карате направо до втория склад с голям навес, влизате вътре и свивате веднага в ляво, вратата е метална на хладилен склад. Ако няма никой питайте за млечните. По добре не мога да го обясня.

# 64
  • Мнения: 2 461
Здравейте и благодаря за темата. Тази година ме е обхванала коледна вълна отсега, заради дъщеря ми. Ще го чакаме с нетърпение, а аз ще подготвям коледен календар и ще следя темата за още идеи. Simple Smile

# 65
  • Мнения: 5
На кръговото на Сточна гара, тръгвате към Х. Димитър по ул. Владайска река, след като минете под моста, пътя по който се движите прави десен завой, вие трябва да продължите буквално направо. От дясната страна започват строителни складове, карате направо до втория склад с голям навес, влизате вътре и свивате веднага в ляво, вратата е метална на хладилен склад. Ако няма никой питайте за млечните. По добре не мога да го обясня.

Благодаря Ви за отговора.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Аз мисля да напрая чешките сладки на леля ми тази година. Те са ронливи с масло и много орехи, карамфил и канела. Само че се правят в метални формички. Пълнят се и се пекат. Аз нямам формички и не знам как ще ги правя. Продават ли се някъде? Може би ще използвам кошнички за тарталети, но са по-големи

Последна редакция: сб, 23 окт 2021, 13:10 от Ani Ka

# 67
  • Мнения: 39 510
Добре е да покажеш формичките, за да ти отговорим.

# 68
  • София
  • Мнения: 11 732
Аз мисля да напрая чешките сладки на леля ми тази година. Те са ронливи с масло и много орехи, карамфил и канела. Само че се правят в метални формички. Пълнят се и се пекат. Аз нямам формички и не знам как ще ги правя. Продават ли се някъде? Може би ще използвам кошнички за тарталети, но са по-големи
Метални формички си купих онзи ден, не са големи, но за сладки и соленки с маслено тесто са чудесни. Ето тези - не са същите , това е примерна снимка извадена от нета.
https://cake-tools.com/produkti/%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%D … B8-5%D1%81%D0%BC/

# 69
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 297
^^ Може ли пробвана рецепта за маслено тесто за такива формички, ама такова дето няма да ти се разпадне в ръцете на трохи докато го ядеш 🤨

# 70
  • Мнения: 963
Записвам се да ви следя и си пожелавам тази година да имам достатъчно свободно време за сладкоправене. У дома задължително ще има напукани шоколадови, както и рохлички. Заради децата ще взема и от Лидлските готови смеси за сладки, много обичат да се занимават с тях. Другото ще го мисля 😊

Наскоро правих тези соленки, мисля, че и тях ще ги повторя за празниците.

# 71
  • Русе
  • Мнения: 5 229
Скрит текст:
^^ Може ли пробвана рецепта за маслено тесто за такива формички, ама такова дето няма да ти се разпадне в ръцете на трохи докато го ядеш 🤨

В по малки форми правя тези сладки, но тестото е удачно и за по големите.
https://ipeychev9.blogspot.com/2018/10/blog-post_20.html


https://ipeychev9.blogspot.com/2014/04/blog-post_2.html

# 72
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
^^ Може ли пробвана рецепта за маслено тесто за такива формички, ама такова дето няма да ти се разпадне в ръцете на трохи докато го ядеш 🤨

Ефи, за да не е на трохи, трябва да има или яйце (най-добре), или да е от варианта, в който слагаш маслото разтопено и добавяш и вода към тестото. Ето ти моята любима рецепта, макар че често бързайки правя и тази на Гордън Рамзи, която е с брашно и масло. Преведох набързо съставките отстрани.

PÂTE BRISÉE AVEC OEUF
250 g farine ordinaire T55 ou T65 - брашно
120 g beurre - масло
5 cl eau froide - 50мл студена вода
1 jaune oeuf 20 g - 1 жълтък на яйце
1 càc sel - сол

# 73
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Аз мисля да напрая чешките сладки на леля ми тази година. Те са ронливи с масло и много орехи, карамфил и канела. Само че се правят в метални формички. Пълнят се и се пекат. Аз нямам формички и не знам как ще ги правя. Продават ли се някъде? Може би ще използвам кошнички за тарталети, но са по-големи

Предполагам че става въпрос за какаови "Pracny" (чете се "працни" и означава трудоемки). Търсете по магазините или сайтовете формички за "Мадлени" или орехчета и гъбки. Нали за тези става въпрос? Лепят се по две със сладко или маслен крем с орехи.

# 74
  • Мнения: 580
Днес си закупих от Лидл марципан, фондан, шоколадов кувертюр и формичка за линцери-отвън е къдрава, вътре сърце(чудех се 5 минути как се прави долната половина цяла, но открих топлата вода най-накрая)Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт