Коледа 2021/2022

  • 90 361
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 75
# 76
  • Варна
  • Мнения: 1 425
Днес си закупих от Лидл марципан, фондан, шоколадов кувертюр и формичка за линцери-отвън е къдрава, вътре сърце(чудех се 5 минути как се прави долната половина цяла, но открих топлата вода най-накрая)Simple Smile
Фондан в малки опаковки съм виждала в постоянния асортимент на Кауфлант

# 77
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 934
Обмислям да подхвана АКК този уикенд. Ама май е леко раничко, та не знам още.

# 78
  • София
  • Мнения: 11 035
Аз се чудя дали да не направя Английския коледен пудинг. Thinking

# 79
  • София
  • Мнения: 11 748
Аз се чудя дали да не направя Английския коледен пудинг. Thinking
Също се замислям, но ме спира многото алкохол, а около мен на Коледа ще има и деца, внуците на Марчев,...сега ние да похапваме, ами те....нещо не е много точно, нали?

# 80
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 771
Обмислям да подхвана АКК този уикенд. Ама май е леко раничко, та не знам още.
Най - рано след месец ще го правя.

# 81
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 934
Обмислям да подхвана АКК този уикенд. Ама май е леко раничко, та не знам още.
Най - рано след месец ще го правя.

Аз съм го правила баш 6 седмици по-рано и става чудно опиянен. Но май е раничко още. Пък ме сърбят ръцете…

# 82
  • София
  • Мнения: 11 035
Аз се чудя дали да не направя Английския коледен пудинг. Thinking
Също се замислям, но ме спира многото алкохол, а около мен на Коледа ще има и деца, внуците на Марчев,...сега ние да похапваме, ами те....нещо не е много точно, нали?

marchеva14, за децата ще направиш друг сладкиш, подходящ за тях. Ти колко вкусотии приготвяш за Коледа, един сладкиш повече колко му е. Wink

# 83
  • Мнения: 6 922
Марчева, преди години в темата се коментираше, че алкохолът може да се замени с портокалов сок или захарен сироп ароматизиран с есенция ром/коняк, в случай, че ще се консумира и от деца.

# 84
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 771
За АКК съм установила, че 3-4 седмици по - рано за нас е добре. Да не е прекалено алкохолен, че и деца го хапват.

# 85
  • София
  • Мнения: 11 748
.........................

marchеva14, за децата ще направиш друг сладкиш, подходящ за тях. Ти колко вкусотии приготвяш за Коледа, един сладкиш повече колко му е. Wink
Марчева, преди години в темата се коментираше, че алкохолът може да се замени с портокалов сок или захарен сироп ароматизиран с есенция ром/коняк, в случай, че ще се консумира и от деца.
Ванче, казваш един повече, един по-малко все тая, стана ми смешно, че и питам на всичкото отгоре. Благодаря, Ванче, ще го помисля
2в1, не , ако реша няма да го сиропирам със сок, есенции разни, не е същото. Алкохолът му придава очарование, това е истината, и ако реша ще е с алкохол, а за децата на Марчев все ще има сладкиши, благодаря!!

# 86
  • В страната на бурите
  • Мнения: 963
Момичета, и аз си купих марципан от Лидл. Обаче досега с такова чудо не съм работила. Дайте идея за някои хубави, не много сложни за изпълнение сладки с купешки марципан?

# 87
  • София
  • Мнения: 11 035
Момичета, и аз си купих марципан от Лидл. Обаче досега с такова чудо не съм работила. Дайте идея за някои хубави, не много сложни за изпълнение сладки с купешки марципан?

Традиционни немски марципанови бисквитки

# 88
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 934
И капучиновите звезди. У нас сме им големи фенове. На първа страница я има рецептата, че от тел не мога да дам линк.

# 89
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 637
Дайте идея за някои хубави, не много сложни за изпълнение сладки с купешки марципан?
За плънка на кроасани/кифлички, с готово тесто за още по-лесно дори.

Общи условия

Активация на акаунт