Родени през месец април 2021 - Тема 6

  • 17 571
  • 748
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 446
Там е проблема,че ако му дам мляко ще яде.Той мляко не отказва,имам чувството, че и 300 да му направя ще ги изяде.Вероятно е от зъбите,но пусти зъби не избиват.Дори наченки не виждам.Grinning
Също така от два дни е по-поспалив.2 часа будуване и го слагам да спи,като заспива за секунди.Нощно време сънят му е повече от добре,дори вече месец,два ще стане,не ставаме и за бибата да подавам.Без нея си спи.Обаче и това ще е временно, почти съм сигурна.

Ваксините ги сложихме всички,още на 3 или 4 месеца,когато беше. Thinking Аз също сама си записвам часовете за консултация и ваксини.

# 481
  • Мнения: X
И при нас така. Никакви наченки на зъби. За ваксините не знам - досега ни гонеше едва ли не. При всеки час даваше директно и за следващия месец. Явно се е успокоила като е останала само една Grinning
От друга страна една позната спомена, че май в Бургаска област били спрели ваксинациите заради ковид. Не знам вярно ли е.

# 482
  • Мнения: 3 190
И да питам почиствате ли зъбите пи някакъв начин? Аз поръчах напръстник и мисля с вода само първоначално, паста по-нататък.

Има два зъба и няколко на път да изникнат, засега ги четкам с напръстник с вода, но мисля да купя пастата на Нук.

# 483
  • Мнения: 479
ехе.. колко сте писали тази сутрин.

за килимчето. нашето е такова, но 1.8/1.5, 1 см дебело. поръчах го от фейсбук страничка 'килимчета и постелки' или нещо такова.имат различни разцветки и десени. държи достатъчно топло, но аз не смея да я оставя без чорапи. гънките са малко кофти за почистване, но като цяло е доста добре. не е обшито по краищата както декатлонското и някои от останалите.

за храненето. от известно време започна да мрънка и да прави магарии и да реве и пищи по време на ядене. почти всяко ядене си беше приключение, докато изяде всичко. от няколко дни намалих съвсем леко порциите (без обедната) и започна да си хапва с удоволствие. явно просто не е била гладна и заради това са били капризите. дано това да е било де.
още няма зъби, но май ще никнат първо горните.
относно теглото. вече е трудно претеглянето вкъщи. последно я мерихме преди няколко дни. 8600 на 8++. вижда ми се много, но това е.не изглежда дебела или дори пухкава.

# 484
  • Мнения: 47
С какъв чай правите попара сутрин? Blush

# 485
  • Мнения: 1 206
Layla, от зъби е и според мен пробемът с храненето. И при нас го има отвреме навреме. Сега за СЗ пак го правеше, особено, като стисне по-здраво лъжицата, явно я наболява. Отделно си търка и носа и очите, докато яде.

Аз попарата я правя с вода. Винаги ми е звучало гадно попара с чай 😃. Четох и, че чаят може да попречи на усвояването на желязо. Не знам колко е вярно, аз не давам така или иначе.

# 486
  • София
  • Мнения: 333
Мили майчета, при нас положението беше 4 нощти се будеше в 3ч. като все едно с аларма и се започва рев, тръшкане, въртене, няма успокояване. Онзи ден бяхме на профилактичен- сложиха и последната ваксина, лекарката каза че следващата ще е на годинка или след това (не запомних Relieved Момъкът ми е натежал с 630грама за един месец Sweat Smile от 7800гр. сега е 8430гр. Радвам се, защото последните два прегледа беше качвал по 200-300грама. За майките на момченца- докъде забелихте паците? Лекарката на всеки преглед проверява докъде сме стигнали, сега каза до следващия преглед да съм го забелила напълно и да започна да мажа с гентамицин през ден/два. А нощните маратони са били от зъби, лекарката каза че са тръгнали горните предни и вторите до тях едновременно. Долните зъбчета изникнаха точно на 6 месеца и една седмица, пак заедно по едно и също време, но го нямаше този тормоз с рев. От два дни вече спи спокойно.
За храненето започвам да предлагам сутрешна попара- сухари, сирене, масло и вода (глутенсъдържаща) , премествам кашата в следобедна закуска и става изцяло БЕЗглутен, за да не се затормозява прекалено стомахчето. Чай може би ще дам след годинка към попарата. Риба каза да дам на 8 навършени месеци, кисело мляко към 10ти месец, телешко пак в 10ти месец и свинско към 11-12месец.
Човека хапва всичко което му се предложи, утре мисля да му сваря морков и да му дам да си гризка самичък, леко от ЗВБ, приготвила съм и сладки жълти ябълки, пак на пара или сварени и да се забавлява.

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 19:04 от Sia_go

# 487
  • Мнения: 479
аз попара не мога да понасям, но за звяра правя. с чай. използвам бебешки (на бекли и на хип). бях чела че може и с шипков, а и той е полезен за хемоглобина уж. вчера си изяде попарата без да се оплаква.

и да не забравя.
бел, благодаря за препоръката за кускуса на плазмон. точно този, който беше показала ползваме и й харесва. следващият път ще взема и по-едричък.

планирам преди коледа да взема документите от личния лекар необходими за детската кухня и да я запиша в списъка на чакащите. на 'частните' кухни менютата имат сол и захар, което не ми допада. в общинската май уж няма или поне не толкова.

# 488
  • Мнения: 1 206
Радвам се, че се е харесал кус-кусът, син заек. И аз взех вече по-едър, утре ще го предложа. А за детските кухни Хер бебе и Ян Бибиян имат меню Захранване, което включва само супа и основно и няма сол в тях.

# 489
  • Мнения: 78
Sia_go, за забелването, почти цялата главичка се показва, но има още малко да се ‘доразкъса’. От както се е родил по препоръка на педиатърката почистваме с клечка за уши напоена с кислородна вода и лека полека подръпвахме. Не е била болезнена процедурата за него досега.

# 490
  • София
  • Мнения: 333
Sia_go, за забелването, почти цялата главичка се показва, но има още малко да се ‘доразкъса’. От както се е родил по препоръка на педиатърката почистваме с клечка за уши напоена с кислородна вода и лека полека подръпвахме. Не е била болезнена процедурата за него досега.

Да, точно и при нас, почти се е показала изцяло, остава съвсем малко 1-2-3 макс къпания и е излязла. Няма болка, само гъдел и смях, като почна да го опъвам 😂

# 491
  • Мнения: 426
Аз съм до никъде с пишката още, големия го оставих сам да я свърши тази работа и щом започна сериозното заиграване с нея ( на 2 ли беше или 3 не си спомням) се справи чудесно. Сега мисля аз да свърша тази работа Simple Smile
Зъбите ги мия с напръстник и бебешка паста още от първите 2 зъба и на зъболекар бяхме покрай баткото, научих много за храненето и първите зъби, какво да избягвам като храна и на какво да наблягам.
Змеят отказва закуска тотално, отказва парченца в храната, брат му донесе училищни сополи и сега го лекувам малкия трол. Става все по уверен в стъпването, изправянето и т.н. На 7 месеца беше 8800, не знам сега колко е качил, но си е ок мисля.

# 492
  • София
  • Мнения: 333
Rachel Bean, разкажи за зъболекаря: храни за избягване, храни за наблягане, с каква паста миеш зъбките? Аз не съм водила бебончо все още на зъболекар, събирам още смелост аз да отида (зъболекарката ми е детски зъболекар Sweat Smile ).

# 493
  • Мнения: 426
Най- общо казано храната трябва да е наистина добре балансирана, един от абсолютните ѝ съвети беше да се избягват инстантните каши, тъй като са силно рафинирана храна, особено тези с “плодове”, ежедневният прием нарушава минералния баланс в тялото, което пък влияе и на зъбите, бебешките бисквити представени като супер за бебетата, отново съдържат доста набухватели, нишестета и какво ли не. Всъщност после се замислих, че съм пробвала поне 20 рецепти за бебешки бисквити и те никога не са се топяли в устата както купешките. Абе с едно изречение ми каза да стои бебето далеч от много рафинирани храни, захар, сокчета, подсладени напитки поне до годинка, по- добре парче ябълка, круша и т.н. Големи не знаеше какво е захар до 2,5 години, мисля и с този да е така.
За мен беше полезно, даде ми малко сили, защото вече се изморявам да правя пюрета всеки ден по 3 пъти.

# 494
  • Мнения: X
Мале, колко сте писали. Аз мия зъбите с напръстник и водичка. Сестра ми каза, че ще му препоръча някаква паста, но още не е. Тя е зъболекар и съм оставила това на нея😂  Аз още не съм въвела рибата, мислех към 11 медец, но педиатърката каза до 9 да съм въвела. На 8  стана и не беше качил нищо. Педиатърката не се притесни понеже и без това е леко сме нормата. Само е пораснал с два сантиметра. 8.900. Толкова брше и на миналия преглед. Вече е 72 см. Педиатърката каза, че ще се нормализира в деветия месец. С прогождането е въпрос на седмици. Препуска из целия апартамент  и вече е започнал от шкафа да прави една крачка и да се хваща за масата директно. Просто мятайки се не осъзнава че прави крачки преди да се е хванал за нещо. Уокъра го държи и тича с него. Играе си на мсичката и един път му направих количката от уокъра и го возих навън, голям смях беше. Скутера още не сме го ползвали. Не знам дали при вас имаше сняг, но ако е имало играха ли? Него го беше страх и племеникът ми който е доста малък му заби една топка почти в лицето и аз очаквах рев, а той почна да се смее. Отпусна се и започна да лази и да се въргаля. Забавлява се!

Общи условия

Активация на акаунт