Родени през месец април 2021 - Тема 6

  • 17 577
  • 748
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 245
Моля за съвет как приготвяте кашите от брашна. Купила съм доста видове, за да заменя инстантните каши, но не искам да си усложнявам живота излишно, тъй като и без друго това ми е най-трудното хранене, защото още съм сънена, та ако има някакъв лесен вариант ще се радвам. Някъде бях попаднала на мнение, че някаква ферментация се чака и се подготвят от вечерта, но може и да бъркам.

# 496
  • Мнения: 1 206
Аз в повечето случаи накисвам за няколко часа, но понякога и директно варя, ако съм забравила. Слагам около 150мл вода и 1с.л. и половина брашно, като е малко на око и, ако видя, че не се сгъстява, добавям още малко. Получава се около 100-130гр. готова каша. Като направиш 1-2 пъти ще можеш да преценяш после без мерки.

# 497
  • Мнения: 426
И аз така правя, както в описала Бел. Накисвам от вечерта като цяло, но има случаи, прости забравям и варя директно. Ама при мен е все тая, защото бебето не яде закуска- 3-4 лъжички и край.

# 498
  • Мнения: 1 206
Момичета, много сте тихи последните дни, минавайте на отчет 😃.
Аз идвам да споделя за много симпатични дървени играчки в Лидл от днес:


Да се похваля, че последните няколко нощи нямаме будуване. Или понапаснахме интервалите, или просто си е период. Всеки един момент може да реши друго. Май приключихме със самостоятелното заспиване в кошарата. Иска да е спалнята и да легна до нея. Не ми е проблем, нали не е на ръце 😃.

# 499
  • Мнения: 3 195
Тъкмо вчера в Лидл се почудих за тези играчки, имаше само Шейп Сортър, но се разколебах заради това 1+ като възраст, има време...

# 500
  • Мнения: 1 206
Така е, малки са още, ама все купувам за напред. Ей сега ще минат 3 месеца и ще направи годинка. Аз взимах дрехи 9-12, още преди да се роди 😃. И кула за редене и рингове за нанизване на Mushie взех, но още не съм ги дала. На тях пишеше май 6+ месеца.
Не знам защо си правя труда да купувам играчки, като тя умира за кабели. Постоянно е омотана със зарядното на лаптопа, вчера в столчето за кола се возеше стиснала с двете ръце моето зарядно за телефон 😂.

# 501
  • Мнения: 480
много са симпатични всякакви такива играчки, но ние вече сме затрупани, а и чакаме подаръци 'за коледа' от испания.
иначе аз бих взела всичките, но и без това вече се чудя къде да събираме всякаквите играчки и приспособления.

иначе... да се похваля. яденето се нормализира. спря да дивее докато яде. днес изяде почти цяла порция попара ( доста си беше) почти с удоволствие, а и вече два пъти яде намачкано авокадо с круши и ябълки (задушени и намачкани, а не пасирани). с банан ще пробвам пак по някое време. може пък да е размислила и реши да хапне.

започнаха да никнат и зъби. онзи ден забелязах че венецът е леко цепнат и подут и леко белее зъбче. все още не се е показало съвсем, но драска доста.

# 502
  • Мнения: 3 195
Мен ме притеснява да не я презадоволяваме с играчки, по-късно претръпват и нищо не ги радва. Най-голяма радост й доставят предмети от домакинството, особено силиконовата шпатула... Идеална за зъбки.

# 503
  • София
  • Мнения: 333
И нашият се заиграва със зарядните на всички уреди вкъщи, започнах да му правя DIY занимателни играчки празни шишета от минерална вода с леща, боб, ориз, и оцветени с хранителна боя, от Джъмбо взех комплекти за най-различни занимателни играчки за деца, но ги занесох на вилата и там си останаха. Ще се заиграя и с тях, като си отидем за празниците. Вчера ходих до ИКЕА за гърне и хавлийка, взех и комплект за тапи за контакти (в детската при ремонта зимата, казах на майстора да сложи 9 контакта Simple Smile ей така за всеки случай, че никога не стигат), че малкия като го разнасям из стаята много се заглежда в тях.

Belle_ играчките от Лидъл изцяло розови ли са? Удобно ли е да ги снимаш от близо, да знам дали утре да ходя до магазина, че не ми е много близко.

# 504
  • Мнения: 426
Мен ме притеснява да не я презадоволяваме с играчки, по-късно претръпват и нищо не ги радва. Най-голяма радост й доставят предмети от домакинството, особено силиконовата шпатула... Идеална за зъбки.

Тази зелената е в нас и днес за пореден път беше подложена на змейските зъби Simple Smile кабели, кабели, всичко различно от играчките се дъвче доволно,  щом нещо му хареса си го държи в устата като куче и го разнася навсякъде. Започна да ни поздравява и по цял ден това прави, плюс упражнява слизането по стълбите.
Това с презадоволяването съм го играла веднъж и ми коства много нерви докато оправя грешката ни. От 3 години насам баткото има право на един или макс 2 подаръка за коледа, не само защото се разглезва, а и вече подаръците стават 100+ лева. Миналата година за един модел фадрома платих 140 лв, вярно метален е, играе си, ама това е просто играчка…

# 505
  • Мнения: 1 206
Сиа, има и същите, но в синьо. Симатични са много.
Скрит текст:
И аз гледам да ѝ правя DIY играчки. Последно правих една дъска:
Скрит текст:
Най ѝ допадна да изтръгне балоните от нея 😃.
Ще погледна и този комплект от Джъмбо.
Прави сте за презадоволяването. И аз не искам да го правя, а клоня натам. Ще се опитам да се поспра, защото виждам, че всички се радват на съвсем простичките неща и няма нужда от толкова вещи…

# 506
  • София
  • Мнения: 648
Малкият дъвче също един брой зелена бъркалка плюс една гумена четка, която ползвам,за да мажа питката с жълтък. Много доволно я джвака😀 Всичко,което не е играчка,е уаааау😂

Мълча, 'щото уж по всички предписания за дремки и т.н.,разходен,играем, и пак сънят е зле,снощи даже ад. Поне яде с апетит повечето неща. Аз мра за 4 часа сън без прекъсване...

Той е на вълна ентусиазирани викове,най-вече даааааа,адаааааа,голям мерак за приказване🥰 Дойде му една 9 месечна дама на гости,той ентусиазиран пищя,говори 'и,посяга към нея,два пъти я разплака с неговите възклицания 🤣🤣🤣

Взех кучето на Фишър за Коледа. Засега удържам вътрешните напъни да го зарина с играчки😊 Малко се поотпуснах с дрешките /като брой,не като скъпотии/ ,но поне мисля,че покрих следващите 2-3 месеца....уж😉

# 507
  • Мнения: X
Аз да се похваля днес малкия проходи!!! Много съм щастлива. Напоследък по цял ден на разходките бута сам количката си. Като се прибрахме от разходка искаше да играе с кучетата и го гонеше държейки се за масата обаче тя свърши, те продължиха да ,,бягат” и той след тях. Като го видях се зарадвах, той също.

Говоренето е на макс. Има ,,мама” ,,тата” ,,деде” ,,баба” ,,папа” ,,ниау ниау” и единствените имена са на кучетата Бианка- ,,бина” Алегро- ,,але” звуци като ау, ха, на, бу, ех са на мода. Също така обича като слуша пенсички да ,,пее” и пляска.

Играчки аз харесах много в магазина до нас и от време на време купувам. За сега има няколко музикални инструмента, сортер, дъска с текстури, дъска с животни, дрънкалки, гризалки, гумени кубчета,  чукче, един куб на winfun и любимото напоследък е една дъска която аз направих. Подобна на тази на Бел. Има няколко висящи кабела( мъжът ми ми ги даде и каза, че са обезвредени. Май са без жиците) няколко капачки от бутилка, колелца и една щракаща играчка. Също така има и Уокър ставащ на масичка. Днес бях до магазина и купих нещо като писта с колички. Пускаш количката и тя минава по всички паразлки.



Влакче и пирамида!


Ние също вече сме на две дремки. За сметка на това става по-късно към 9 и ляга към 21:30-40 запива в 12:50-13:00, става в 16:00 и ляга отново в 18:20 става в 19:00

# 508
  • Мнения: 47
Поздравления Isi Hug много добре се справяте Simple Smile на колко стана вече малкия ?

# 509
  • Мнения: X
Поздравления Isi Hug много добре се справяте Simple Smile на колко стана вече малкия ?

Вече е на 8 месеца и 10 дни!😁 Доста малък започна да прави някои неща, но като се има предвид, че племеницата ми живее у нас, а племеникът ми редовно идва може би е нормално!

Общи условия

Активация на акаунт