Раждане в МБАЛ ВИТА - тема 9

  • 53 878
  • 1 036
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: X
Судокрема няма махане, за мен е тежък и гаден и не го ползвам. Бепантен за ежедневно, ако има тежко подсичане - Павловича мас, Галафарм. Ако и тези не помагат вече медицинска козметика - има Биодерма, Адерма, Уриаж за много подсечена кожа. И ако това не помага накрая обикновено изписват медицинско кремче от рода на Тридерм, то е по предписание. Горе-долу така ги степенувам нещата аз според колко е зле положението Simple Smile

# 976
  • Мнения: 5 205
В този Бепантен нещо много алкохоли ми се струват Rolling Eyes Но може и да трябват, нямам идея. А сега погледнах, че и в Павловичата мас има цинк.
Човек съвсем спокойно може да полудее докато сравни всичко Expressionless Ще е на проба-грешка, няма как Grinning

# 977
  • Мнения: X
Да, всеки според предпочитанията Simple Smile Аз не задълбавам толкова, важно ми е да не е гъст, че да няма махане. По този критерий си избрах Бепантен, а други отпаднаха. Но и аз съм била проба-грешка, а и каквото имам. С първото дете имах много мостри, подаръчета и си ги ползвах, така успях да установя кое ми харесва, кое не. С второто просто взех това, с което съм свикнала Simple Smile

# 978
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 892
Павловичата мас има много нищожно количество цинк, не остава по кожата нищо.

# 979
  • Мнения: 400
Аз Бепантен си ползвам за превенция и при вече зачервено. Буквално му минава с две намазвания, не е имал зачервяване за повече от ден. Имам и крем на Юриаж, и Судокрем, но не се е налагало да ги ползвам .

# 980
  • Мнения: 784
Има едно кремче на Белла. Ползваха го в База 1, когато раждах дъщеря си и от аптеката там все си го взимах. Сега и в новата база в аптеката го има. Едно розово, с бебе нарисувано на капака. Доста мазничко е и от смяна, до смяна не е оставало по дупето. Даже мажех и тялото на бебето с него, защото така препоръчаха, че му беше много суха кожата.

# 981
  • Мнения: 261
Здравейте! Някоя от вас раждала ли е при доктор Красимира Несторова?
Следя се през цялата бременност при нея, много съм доволна. Но има мнения от преди 6 години от жени раждали при нея и до там. Мислех, че не изражда повече, но каза, че изражда във Вита. Затова реших да попитам, ако има някоя мама раждала при нея да разкаже ❤

# 982
  • Мнения: X
Не съм я чувала като част от екипа, най-вероятно има сключен външен договор с болницата да изражда там. Дано се появят момичета, раждали при нея, но тук като че ли повече обсъждаме лекарите от самата болница.

# 983
  • Мнения: 261
Да и аз с такова впечатление останах. За другите съм чела много мнения.
Но все пак реших да попитам.

# 984
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Как протичат нещата при започнало нормално раждане? Винаги и при всички случаи ли поставят абокат? Изпитвам панически ужас от игли (най-вече абокати) и се чудя дали биха уважили искането ми да родя , както обичам да казвам, циганската 😄

# 985
  • Sofia
  • Мнения: 99
Как протичат нещата при започнало нормално раждане? Винаги и при всички случаи ли поставят абокат? Изпитвам панически ужас от игли (най-вече абокати) и се чудя дали биха уважили искането ми да родя , както обичам да казвам, циганската 😄
При приема веднага слагат абокат. На мен ми изтекоха водите, отидох в болницата, прегледаха ме, сложиха ме на запис и след записа ми сложиха абокат. Преди месец родих, ако има значение.

# 986
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 892
Задължително се слага абокат, ако нещо се обърка при раждането могат да не намерят вена или да загубят ценно време за майката и бебето и да рискуват живота им, за да слагат тепърва абокат. Затова се слага при приемането.

# 987
  • Мнения: 5 205
За евентуални антибиотици след това също трябва.

# 988
  • Sofia
  • Мнения: 6 189
Как протичат нещата при започнало нормално раждане? Винаги и при всички случаи ли поставят абокат? Изпитвам панически ужас от игли (най-вече абокати) и се чудя дали биха уважили искането ми да родя , както обичам да казвам, циганската 😄
И аз съм като теб - много ме е страх от игли.
Минала съм през три секцио, три успешни бременности и една неуспешна/кюртаж. Последната успешна бременност бях през цялото време на всекидневни инжекции НМХ. Представай си какво бодене падаше за какви ли не изследвания и медикаменти. И да, всеки път при прием в болницата ми слагаха абокат.
Пиша го, защото след всичкото това аз все още трудно понасям да ми взимат кръв. Пусто няма свикване с тия игли 😟.
Но да те успокоя - слагането на абокат не е по-различно или по-болезнено от взимането на кръв. Просто след това в началото е малко неудобно да си сгъваш ръката и леко убива. Но като я пораздвижиш нещата се подобравят. И по-добре да ти сложат абокат един път, отколкото да те бодат после още 10 пъти за какво ли не - взимане на кръв, антибиотици всеки ден и др. А и както са написали, ако се появи спешна ситуация е по-добре вече да имаш абокат, за да не се губи ценно време.
Аз всеки път гледам настрани и стискам зъби. Голяма съм картинка!

Последна редакция: чт, 19 яну 2023, 19:42 от Brin de muguet

# 989
  • София
  • Мнения: 1 358
Здравейте,
аз имам въпрос във връзка с женската консултация във Вита и издаването на болничен.
Казаха ми, че трябва 2-3 дни преди изтичането на болничния да отида и да занеса картона, за да ми го удължат. Въпроса е, без час направо в кабинета на доктора ли го оставяте?
Питах сестрата къде да го нося, смъмри нещо и не я разбрах. Питах на регистратурата - не знаят.  Неудобно ми е да звъня на доктора за такова нещо...

Общи условия

Активация на акаунт