Образователен Говорилник - тема 19 (предизборна, ДО, Будители, Хелоуин, Ковид и др.)

  • 20 027
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • софия
  • Мнения: 4 992
Някои неща се налага да станат с принуда.
Моята дъщеря като беше бебе не искаше  да си пие антибиотика, вкусно сирипче с вкус на ягодка, и се налагаше принудително да и отварям устата и да го изливам вътре. ( да да, ясно е за самолетчетата, влакчетата, пепрудите, хеликоптерите, феите и всякакви други причудливо отварящи уста в захлас, те просто не работеха)
Не мисля, че има някой нормален човек, който ще каже в такава ситуация -на 40 градусова температура и зверска ангина, “тя сама ще си реши” . Нали все пак здравето на детето е в наши ръце.
Та принудата понякогс е задължителна с мисъл за доброто на съществуването!

# 721
  • София
  • Мнения: 7 277
При вас, в Умния свят, може и да я направят задължителна и за ученици (вече е, за студенти), при нас -  никаква надежда.
Умният Wink

моля, моля - в цитирания израз на Шарки "умния" не трябва да се членува.

# 722
  • Мнения: X
Някои неща се налага да станат с принуда.
Моята дъщеря като беше бебе не искаше  да си пие антибиотика, вкусно сирипче с вкус на ягодка, и се налагаше принудително да и отварям устата и да го изливам вътре. ( да да, ясно е за самолетчетата, влакчетата, пепрудите, хеликоптерите, феите и всякакви други причудливо отварящи уста в захлас, те просто не работеха)
Не мисля, че има нвкий нирмален човек, който ще каже в такава ситуация -на 40 графусова температура и зверска ангина, “тя сама ще си реши” . Нсли все пак здравето на детето е в наши ръце.
Та принудата понякогс е задължителна с мисъл за доброто на съществуването!
Нима се сравнява даването на АБ на дете с ваксинирането на възрастни и деца от нова ваксина за нов вирус, който почти не афектира сериозно децата така или иначе?

Умният? Така трябваше да го изпиша.
С принуда нищо не става, освен ако не се борим да се знаем по света като диктатура.

Последна редакция: чт, 04 ное 2021, 19:41 от Анонимен

# 723
  • София
  • Мнения: 7 277
Как така "с принуда нищо не става"? Не е ли факт, че тези страни ограничиха значително смъртността и тежките случаи. Това "нищо" ли е? Децата им ходят присъствено на училище без притеснения - това също не е малко.

А защо диктатура? Диктатура е в Северна Корея.

# 724
  • София
  • Мнения: 16 213
Аз съм много доволна, че там, където учи малкия ми син, ваксината срещу КОВИД е задължителна, за да запишеш семестъра, и че ги тестват всяка седмица. Ако не беше, вероятно нямаше да замине за Щатите, аз нямаше да се престраша.

Контеса, диктатура имаме ние в България сега, не вие в Канада/Щатите.

# 725
  • Мнения: X
Шарки, въпрос на интерпретация е кой в каква диктатура живее.
За Бг не мога да пиша как е, виждам само живота ни в две- три страни където живеем ние и близките ни.

# 726
  • софия
  • Мнения: 4 992
аз малко се обърках ...
Контеса, за къде не си доволна, че има диктатура?

# 727
  • София
  • Мнения: 16 213
Контеса е в Канада.

# 728
  • София
  • Мнения: 12 209
Не мисля, че има някой нормален човек, който ще каже в такава ситуация -на 40 градусова температура и зверска ангина, “тя сама ще си реши” .
Бъркаш! В момента модерният постулат е: "всеки сам си преценЯ." Simple Smile Не мога да повярвам, че го казвам, но понякога ми липсва Сталин. Smirk

# 729
  • софия
  • Мнения: 4 992
Аз знам, че е в Канада, но не мога да разбера позицията и, затова питам, да не стане неразбирателство някакво...понеже веднъж говори за нас, веднъж за вас... не разбирам какво казва просто.
Постига ли се или не се постига? И къде е това? и съответно къде и кое тя определя като диктатура?

доп:  Санака, оф бе? Laughing

# 730
  • Мнения: X
Избрала съм да живея в страни където индивидуалността, неприкосновеността на частното и правото на избор са основни човешки права. Ставащото не се връзва с нищо от досегашните демократични принципи за живот и права. Толкова.

Последна редакция: чт, 04 ное 2021, 20:07 от Анонимен

# 731
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 309
Ми животът се върти. Усещането за демократични принципи за живот и права също.
 Мога да отбележа, че фактът че го забелязваш чак сега говори за хм, вероятно липса на информираност ако не друго. Но светът е голям и спасение дебне отвсякъде... опитай друга дестинация...
Между другото нали имаш право да не се ваксинираш? Насила ли те карат?
Аааа и Аш е права, няма пълен член Simple Smile

# 732
  • София
  • Мнения: 12 209
Избрала съм да живея в страни където индивидуалността, неприкосновеността на частното и правото на избор са основни човешки права. Ставащото не се връзва с нищо от досегашните демократични принципи за живот и права. Толкова.
Объркала си се. Точно в тези страни диктатът на обществото е изключително силен. Полицейщината също.

# 733
  • Мнения: X
Аз съм много доволна, че там, където учи малкия ми син, ваксината срещу КОВИД е задължителна, за да запишеш семестъра, и че ги тестват всяка седмица. Ако не беше, вероятно нямаше да замине за Щатите, аз нямаше да се престраша.

Контеса, диктатура имаме ние в България сега, не вие в Канада/Щатите.
Т.е. щеше да си остане в Бг където е по- спокойно и всички са ваксинирани като учащи?

Лелка, това е друга тема.
В момента в който неваксинираните деца не могат да посетят спорт, извънкласни, училищни екскурзии и уроци извън училището, музей, да пътуват, да излизат от провинцията си, да посетят театър, кино, ресторант и т.н. кой е дискриминирания в случая?
Ако влязат в болница никой родител не може да е посетител при детето си ако не е ваксиниран. Или мъжа ти получи инфаркт и не можеш да доближиш болницата?

Здравото дете, което две години не е кихнало и е навсякъде с маска и от училище вкъщи или ваксинираните, които ходят навсякъде без маски, не се тестват и разнасят напред- назад нещо си?! Но не, трябвало и то да е ваксинирано.

Последна редакция: чт, 04 ное 2021, 20:27 от Анонимен

# 734
  • софия
  • Мнения: 4 992
да де, супер сте избрали. Добре, че не се занимават с на всеки личните права когато става въпрос за общот съшествуване.
Иначе , тука до нас в съседната къща, се настаниха едни хора от Франция. Много им дошъл контрола  там и се прместили при нас. Сега даже къща в Родпите си купили. Яко. Това са от на Гадамер "романтичните любимци" . Освен, че има един човечец дето е спечелил от продажбата на имота си, не мисля, че има други плюсове цялата работа.

П.С Днес разбрах, че масово българи в Канада си продават имотите и се връщат в Бг.

Последна редакция: чт, 04 ное 2021, 20:22 от Амели

Общи условия

Активация на акаунт