Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори 73

  • 30 357
  • 791
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 921
Dalinda, успех! Надявам се всичко да е наред! Смятам, че в темата никой не иска да те тревожи излишно, но е хубаво да се проверяват такива неща. Стискам палци ти и бебчето да сте добре.

# 76
  • Мнения: 100
Има ли мами с ваксина с/у Ковид сложена по време на бременността? Каква и как ви понесе?

Аз се ваксинирах с Пфайзер. В 26 и 29 гс. Реакциите са същите като при не-бременни Simple Smile Simple Smile
На първа доза само лека болка в ръката, на втора доза с един ден болки в мускулите и ставите, без температура, така че не пих нищо.
Тествах се преди това дали не съм алергична към съставките на ваксината за всеки случай.

Ето възможните странични реакции от листовката:
Скрит текст:
Много чести:
    главоболие;
    болки в ставите;
    болки в мускулите;
    болка в мястото на инжектиране;
    умора;
    втрисане;
    температура;
    подуване на мястото на инжектиране.

И при мен беше абсолютно същото със същите "никакви" реакции, само че в 18 г.с. и 22.г.с. Много съм доволна и не съжалявам нито за миг.

# 77
  • Мнения: 303
Момичета всичко е наред.  Имала съм раничка на лигавицата и при самото слагане на лактобацилите се раздразняла и за това е това кафяво зацапване.  Вече почти спря , а най много ме радва, че с бебчо всичко е наред!  Благодаря на всички ви за загрижеността! ❤️ Бъдете здрави и се пазете!🤰❤️🤗

# 78
  • Мнения: 787
Здравейте, на някоя да са й казвали, че движенията на бебето са по-лениви, отколкото следва да са? В 23 г.с. съм, усещам много слабо бебето, лекарят каза, че се движи, но за тази седмица се очаква по-силна двигателна активност и по-изразени усещания от моя страна и ме праща на преглед при друг специалист следващата сряда. Може ли да е някакво заболяване на беба и как се разбира?

# 79
  • Мнения: 4 518
При мен станаха лениви след прием на кортикостероиди. Приемала ли си някакъв нов медикамент или да са ти били инжекции?

# 80
  • Мнения: 4 856
Да не сте с предна плацента?

# 81
  • Мнения: 787
С предна плацента съм, беба е седалищно разположена, но това лекарят го знае Sad. Кортикостероиди приемах в началото, преди 10 г.с. Единственият нов медикамент, който приемам от седмица, е магнезиев диаспорал защото ми казаха, че ми била стегната матката, но аз преди това още повече не го усещах.
Това, което ме стресирам, е определението за движенията като лениви.

# 82
  • Мнения: 2 635
С предна плацента и/или особено положение на бебето е напълно нормално да не го усещате кой энае колко. Аэ моето го усетих эа първи път в 20 г.с., в 21 пък имаше эатишие, 22-23 си беше активно, но не съм го усещала по цял ден тогава, едва по-натам, сега какви ритници ми бие не е истина. При мен до 30та седмица бебето беше постоянно седалищно също, дори пола му поэнаха едва тогава эаради положението.

Добре е, че лекарят ви е прециэен и эагрижен и иска  да се подсигури, но не се притеснявайте. Беэ да съм мед. лице бих ви успокоила, че най-вероятно му няма нищо и си е нормално да не се усеща кой энае колко в 23 седмица... има жени до таэи седмица дори нищо не усещат.

# 83
  • Мнения: 739
С предна плацента съм, беба е седалищно разположена, но това лекарят го знае Sad. Кортикостероиди приемах в началото, преди 10 г.с. Единственият нов медикамент, който приемам от седмица, е магнезиев диаспорал защото ми казаха, че ми била стегната матката, но аз преди това още повече не го усещах.
Това, което ме стресирам, е определението за движенията като лениви.
Най-вероятно нищо му няма на бебето. Може да си е такова по-кротичко. Не се притеснявайте!

# 84
  • Мнения: 4 856
Аз също бях с предна плацента и знам, че е нормално по-късно и по-леко да усещате движенията. Може би се движи, но вие не усещате. Като порасне и стане по-силно предполагам, че много по-добре ще ги усещате.
Все пак аз бих отишла на колкото трябва специалисти, за да съм спокойна, че всичко е наред.

# 85
  • Мнения: 4 518
Магнезият не е причина.
Доколкото разбрах не е до усещане, а АГ също е видял, че не е толкова активно бебето.
Отидете на лекар, може просто да е мързеливо.

# 86
  • Мнения: 233
Момичета, по-назад в темата бяха споменати добри/лоши комбинации на витамини/минерали едни с други и с храни. Доколкото разбрах желязо и B12 не могат да се приемат заедно, но магнезий и витамин Д може като комбинация. Може ли да споделите, ако сте приемали в един ден магнезий, желязо, витамин B12 и витамин D в какви интервали/ схеми и в комбинации според храната? Благодаря ви.

Gebura, и аз съм с предна плацента и според АГ бебето се движи, но е възможно да не усещам всичките му движения. Може да е така и при вас.

# 87
  • Мнения: 787
Мен липсата на усещания от моя страна не ме притеснява толкова , колкото дали самото бебе е добре и дали не му е намалена двигателната активност. Макар че на феталните нищо не казаха. Затова питам дали има някакви заболявания, които могат да предизвикат намалена активност и как се установяват.
За витамини и минерали използвам тази таблица :

# 88
  • Мнения: 3 285
Гебура, може да е свързано със стягането на матката (каквото и да е това) да е притиснато и да не мърда много.

# 89
  • Мнения: 1 334
Gebura иди си за всеки случай на допълнителните прегледи, за да ти е спокойно, но не се притеснявай - има бебенца, които са си по-спокойни, има значение и плацентата, и позицията на бебето. Също ако изведнъж си започнала да пиеш по-високи дози магнезий или са ти вливали венозно също "успокоява" бебетата. Няколко пъти са ми вливали венозно и винаги бебето е ставало по-лениво.

МulberryW желязото трябва да има минимум 2-3 часа разлика от приема на магнезий и млечни продукти и максимална разлика между желязото и вит.Д и Б12. Желязото се усвоява по-добре ако се приема с вит.Ц (може сок от лимон или някакъв фреш).
Аз в момента пия 3х2 магнезий, желязо, вит.Д и Б12 - направила съм си следната схема, която за мен работи (часовете са ориентировъчни +/-1 час):
- 8.00ч - магнезий и комбинирани витамини след закуска
- 12.00ч - желязо и плод/фреш (обядвам към 13-14ч и на обяд ми е по-лесно да се съобразявам какво ям и да няма млечни)
- 16.00ч - магнезий
- след вечеря вит.Д, Б12 и омега 3
- 24.00ч - магнезий

Последна редакция: пт, 29 окт 2021, 12:08 от Butterfly

Общи условия

Активация на акаунт