Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори 73

  • 30 081
  • 791
  •   1
Отговори
# 780
  • София
  • Мнения: 232
Здравейте, момичета! При мен нещата миналата седмица излезнаха от контрол. В понеделник на 29.11 се наложи да родя със спешно секцио в 32-а седмица. Бебо, казва се Антон, се роди 1300г и за съжаление ще е в кувьоз неизвестно време. Всичко стана много бързо и неочаквано, не съм имала никакви проблеми и оплаквания през бременността, просто изведнъж се установи, че кръвотока към бебо се е променил и той почти не се храни. Пиша всичко това, за да ви обърна внимание да сте чувствителни към вътрешните си усещания, аз се почувствах изведнъж много притеснена, обадих се на лекаря, без никакви оплаквания и ето какво излезна. Дано детенцето ни започне да наддава и да се развива добре и да можем да си го приберем живо и здраво вкъщи. На никого не пожелавам това, през което преминаваме със съпруга ми. Успех и здраве на всички ви! ❤🍀💐

# 781
  • Мнения: 535
Честита рожба! Пожелавам ви всичко да е наред и кураж ❤❤❤
Сигурна съм, че всички мами ще мислим за вас и ще изпращаме положителна енергия Simple Smile))

# 782
  • Мнения: 553
Eltogan Честито бебче! Искрено вярвам, че всичко ще се оправи и ще скоро ще сте заедно!
Каква е причината няма кръвоток към бебето? Ниски кръвни показатели или нещо друго? Правила ли си фетални морфологии?

Последна редакция: нд, 05 дек 2021, 09:37 от palmi4kata

# 783
  • Мнения: 1 990
eltigan, честито бебче! Да ви е живо и здраво! Бъдете силни, медицината днес е на високо ниво и съм сигурна, че след това изпитание скоро ще сте заедно вкъщи и всичко ще е наред! Hug

# 784
  • Мнения: 270
Честито бебе! Да ви е живо и здраво и бързо да натрупа грамчета да си го приберете вкъщи ❤

# 785
  • Мнения: 199
Момичета, в сряда ми е БХС, а във вторник имам назначени кръвни изследвания като ПКК, урина, глюкоза, Асат, Алат, Фибриноген,  Протромбин, PAPP-A, PIGF и други. Забравих да питам док, предишния ден преди кръвните, да продължа ли с инжекцията Фраксипарин, или да я пропусна, за да не повлияе на кръвния резултат?

# 786
  • Мнения: 856
Добре дошъл, Антон Simple Smile пожелаваме ти да си здрав, силен и упорит, за да може да се прибереш у дома възможно най-скоро Simple Smile стискаме палци бързо да навакса пропуснатото и да донесеш едни пълни с надежда, любов и спокойствие празници на мама и тати.
Eltigan пращам ти всичката възможна положителна енергия, прегръдки, мисли и каквото се сетиш, чакаме да се похвалиш с най-прекрасната новина от дома Simple Smile

# 787
  • София
  • Мнения: 232
Eltogan Честито бебче! Искрено вярвам, че всичко ще се оправи и ще скоро ще сте заедно!
Каква е причината няма кръвоток към бебето? Ниски кръвни показатели или нещо друго? Правила ли си фетални морфологии?
Palmi4kata, правила съм и трите фетални. Още на БХС ми излезна повишен риск от прееклампсия. Но причината не е прееклампсия, бях на превантивна терапия с антикоагуланти, не съм вдигала кръвно, кръвните ми изследвания са перфектни, не съм имала отоци, протеин в урината или каквото и да било друго нещо, свързано с прееклампсия. Всичко до третата фетална беше ок, минаха 3 седмици от нея и имах час за доплер и преди него усетих, че нещо не е както трябва. Оказа се, че кръвотокэт е нарушен - липсва. Това е цялата история. Никой не може да каже защо и как е станало. Имах късмет, че лекарите реагираха много бързо и адекватно. Сега остава и Антон да се подобрява и ще съм най-щастливият човек на света ❤ Благодаря на всички за подкрепата! 🍀🍀🍀

# 788
  • Мнения: 2 585
eltigan, стискам палци всичко да е наред, я и вярвам, че ще е така ❤

Ако не е тайна на каква горе долу възраст си? И това първа бременност ли е? И спонтанна бременност ли е?

Бъдете здрави с малкото бебче ❤

# 789
  • София
  • Мнения: 232
eltigan, стискам палци всичко да е наред, я и вярвам, че ще е така ❤

Ако не е тайна на каква горе долу възраст си? И това първа бременност ли е? И спонтанна бременност ли е?

Бъдете здрави с малкото бебче ❤
Sonya, на 39 съм, първа бременност, инвитро. С мъжки фактор бяхме и забременях от първи опит и то както писах, без никакви проблеми по време на бременността.

# 790
  • Мнения: 3 848
Eltigan, желая нещата да се стабилизират много бързо и да си приберете Антон вкъщи, час по-скоро! За 32-ра седмица, само 1300, е бил доста мъничък, но важното е сега нещата да вървят добре. Хубаво е, че лекарите са реагирали толкова бързо и са овладели нещата.

# 791

Общи условия

Активация на акаунт