Прахосмукачка робот - 22

  • 61 944
  • 751
  •   1
Отговори
# 360
  • Пловдив
  • Мнения: 323
Някой да ползва Magnum и да даде отзиви?


И аз се присъединявам към питането. Може ли някой, който го има да кажа дали е доволен?

# 361
  • Мнения: 31
Здравей,  извинявам се че пиша тук......но нещо не мога да се ориентирам.
Купих Xioami  тази : https://www.emag.bg/robot-prahosmukachka-hiaomi-mi-robot-vacuum- … avigation_history
Не мога да се ориентирам изобщо.
Пуснах я няколко пъти , разхожда се...но не отива да се зарежда на станцията. Според мен изобщо не се ориентира.
Днес сутринта я пуснах, сега си идвам от работа, тя пак до масата явно само там е въртяла.
Двете лампички светят и угасва постоянно, дори не знам дали се зарежда правилно.
А приложението не ми намира устройството.
Какво да правя, говори на китайски, пълен ужас! Как да я рестартирам,  какво да я правя??? Ще съм ви много благодарна ако можете да ми помогнете!!! Искрено благодаря

# 362
  • Мнения: 25 809
Док станцията така ли стои в „нищото“? Сложете я до стена или някаква стабилна мебел.
При това положение при чистене роботът ще я бутне, тя ще си смени мястото и после той няма да може да я намери.
На пръв поглед това ми хрумна, което не е гаранция, че уредът не е дефектен. А и търговецът (Ofisitebg) нищо не ми говори. Може да е коректен, но може и да не е.

# 363
  • София
  • Мнения: 11 708
Аз взех D9 в крайна сметка, увеличих бюджета и не съжалявам - 535 лв излезе. От ultra.bg, които не ги знаех, но продават и през Емаг. Ф9 щеше да ми дойде шумна.

За проблема горе. Първо, док Станцията до стена. Второ не я пускайте сама, докато не видите, че работи поне цял курс правилно. Според мен не работи правилно, защото не сте успели да свържете с приложението. На мъжа ми през телефона също не ставаше, през моя стана и след това му share-нах на него робота, иначе не го намираше.

# 364
  • Мнения: 160
Здравейте, купих си xiaomi mi robot. Как стои начина със зареждането? Дали трябва да седи на станцията постоянно и станцията да е включена да зарежда постоянно? Или след чистене да я прибирам и преди чистене да я пусна да се зареди?

# 365
  • Мнения: 4 586
Горния въпрос е много модерен напоследък. Върнете се няколко поста назад и ще намерите отговор.

# 366
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Здравей,  извинявам се че пиша тук......но нещо не мога да се ориентирам.
Купих Xioami  тази : https://www.emag.bg/robot-prahosmukachka-hiaomi-mi-robot-vacuum- … avigation_history
Не мога да се ориентирам изобщо.
Пуснах я няколко пъти , разхожда се...но не отива да се зарежда на станцията. Според мен изобщо не се ориентира.
Днес сутринта я пуснах, сега си идвам от работа, тя пак до масата явно само там е въртяла.
Двете лампички светят и угасва постоянно, дори не знам дали се зарежда правилно.
А приложението не ми намира устройството.
Какво да правя, говори на китайски, пълен ужас! Как да я рестартирам,  какво да я правя??? Ще съм ви много благодарна ако можете да ми помогнете!!! Искрено благодаря

Забранили сте си получаването на ЛС и не можах да Ви отговоря. Молих модератор да Ви пише.

Ресетнете роботът, дамите са казали за док-а и го пуснете да направи едно пълно почистване, за да си начертае картата.
Уловката при свързването с приложението е, че първо трябва да свържете телефона за мрежата, която прави робота. После си има стъпки за следване.

# 367
  • Мнения: 6 907
Как изпразвате резервоара напълно? Аз го изливам или опитвам да нацеля колко вода ще ползва, но винаги остава малко вътре и капки по пластмасата. Притеснявам се, че с времето ще замирише лошо или ще позеленее/мухляса.

# 368
  • Мнения: 4 586
Аз са само веднъж пълних резервоара за мокро почистване, в края на м.август. До ден днешен е мокър. След почистване като прахосмукачка винаги го вадя и го оставям празен за известно време. Някакъв конденз. Ксиоми най-обикновено е.

# 369
  • Мнения: 2 450
Здравейте!
Не намирам информация колко дълго чисти прахосмукачката Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Cleaner, 0.6 л, WI-FI
Т.е чисти докато и се изхаби батерията ли?
Защото моята си направи  картата и доста добре без лутане си чистеше ( 35 кв за около  44 м) .
Вече има 3 пълни цикли на чистене без да я прекъсваме, но вчера и днес след като си изчисти целият апартамент започва да чисти наново и така докато не измармори нещо на нейният си английски и хваща пътя и се прибира.

Та някаква идея, защо след като е изчистила стаите ги почва наново?

# 370
  • Мнения: 31
Не мога да намеря робота с приложението.
Опитах да го рестартирам,  днес пак обикаля където си поиска и не намира док-а...Вече не знам...

Обикаля само 2 квадрата и се лута....Сигурно аз не правя нещо като хората 😢
Влизам в приложението add и търси, но не намира нищо Sad

# 371
  • Мнения: 2 450
Не мога да намеря робота с приложението.
Опитах да го рестартирам,  днес пак обикаля където си поиска и не намира док-а...Вече не знам...

Обикаля само 2 квадрата и се лута....Сигурно аз не правя нещо като хората 😢
Влизам в приложението add и търси, но не намира нищо Sad

Сега с техниката съм скарана, но ще ви дам насока нашият как го подкарахме.
Не го виждахме и приятел ни даде жокер, че трябва да се смени на рутера канала, ако знаете как може и да не звъните на оператора. Сменяхме честотите и тръгна.
Също трябва да разрешите на приложението достъп до където иска

# 372
  • Мнения: 1 271
Здравейте!
Не намирам информация колко дълго чисти прахосмукачката Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Cleaner, 0.6 л, WI-FI
Т.е чисти докато и се изхаби батерията ли?
Защото моята си направи  картата и доста добре без лутане си чистеше ( 35 кв за около  44 м) .
Вече има 3 пълни цикли на чистене без да я прекъсваме, но вчера и днес след като си изчисти целият апартамент започва да чисти наново и така докато не измармори нещо на нейният си английски и хваща пътя и се прибира.

Та някаква идея, защо след като е изчистила стаите ги почва наново?
Моята минава повторно само ъглите, да не би да е това? Иначе и при мен чисти за толкова време. Моделът е същия.

# 373
  • Мнения: 2 450
Не, минава си наново там където е изчистил. Но интересното е че чисти повече квадрати за по-малко време-подобрява  си всеки път времето па па макар и с малки минутки, но започва да се повтаря...
Днес изчисти два пъти хола, ходи в коридора, върна се в кухнята ( противоположна на коридора и преходна с кухнята ),  после пак коридора, спалнята,  върна се в хола под масата. Отиде пак в коридора измърмори си репликите и се прибра на станцията.

Не мога на моят телефон да кача приложението и се налага да тормозя мъжът ми да се занимава с пусни, спри и статистики.
Качвам снимка на картата от предпоследното, не последно чистене.

В жълто е коридора и спалнята, не знам защо не ги разделя.
Малкото синьо правоъгълниче е кухничката, а голямото синьо е трапезария с хол.

# 374
  • Мнения: 13 947
В приложението вероятно е настроено да чисти по два пъти.

Общи условия

Активация на акаунт