Има ли фенове на йога или друг вид релакс?

  • 4 120
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 063
Аз съм фен на йога, но се занимавам в къщи. Друг метод за релаксация за мен са мудрите - упаржнения от йога, но се изпълняват само с ръце, с длани. С мигновенен ефект, точно каквото ми трябва.

# 16
  • Мнения: 494
Аз ходя на йога от около два месеца.Знам че не трябва да се подхожда частично и че йога е начин на живот,но започнах заниманията си в много труден за мен момент и засега йога е единствения начин да се справя,да продължа и да не травмирам близките си,така че да,това ми е начина за релакс.

И аз се опитвам да ходя, но учителката ,която води
курса е много несериозна ,за което много ме е яд ,защото разбрах, че това е начина +психоаналитик ,да ме изкара от състоянието в което съм се вкарала от доста време, иначе полудявам.

# 17
  • Мнения: 1 599
Ох, а кога намирате време? И пак да питам - няма ли някоя мама, която да ходи в Младост на йога?

# 18
  • Мнения: 565
Aз практикувам медитация на един нашумял тукашен професор. Не е упражнения, а само изключване на ума и тялото. Ефекта е мигновен, но трябва да се прави редовно, а аз не винаги имам време. Confused 

# 19
  • Мнения: 15 619
.., а само изключване на ума и тялото.  ...
Сподели, моля!
Как става това изключване?!?!?
Да взема да опитам. newsm78

# 20
# 21
  • NY
  • Мнения: 209
В момента съм доволна от себе си ,защото от близо 2 месеца се занимавам систематично 2 пъти в седмицата по час и половина с Бикрам йога( което е йога в топла стая) . Незнам до колко е релаксираща, но е 100% добре детоксифираща( пот се лее страшно).....след това се чувстваш като новороден .

в БГ съм ходила само веднъж в Гаятри студио на класическа йога..хареса ми. Намерих им сайта
http://www.gayatriyogastudio.net/yoga_bg.html       виждам че имат релаксация и медитация

иначе съм опитвала в къщи сама да се занимавам, с разни видео класове и книги.......забрави, след две седмици мотивацията ми се изпарява

и пиладе е добре, взимала съм класове, но йога лично на мен ми допада повече

опитай...зарар няма

# 22
  • Мнения: 9 095
В момента съм доволна от себе си ,защото от близо 2 месеца се занимавам систематично 2 пъти в седмицата по час и половина с Бикрам йога( което е йога в топла стая) . Незнам до колко е релаксираща, но е 100% добре детоксифираща( пот се лее страшно).....след това се чувстваш като новороден .

в БГ съм ходила само веднъж в Гаятри студио на класическа йога..хареса ми. Намерих им сайта
http://www.gayatriyogastudio.net/yoga_bg.html       виждам че имат релаксация и медитация

иначе съм опитвала в къщи сама да се занимавам, с разни видео класове и книги.......забрави, след две седмици мотивацията ми се изпарява

и пиладе е добре, взимала съм класове, но йога лично на мен ми допада повече

опитай...зарар няма

а къде ходиш на йога? Peace

# 23
  • Мнения: 565
.., а само изключване на ума и тялото.  ...
Сподели, моля!
Как става това изключване?!?!?
Да взема да опитам. newsm78

Пълно изключване не се постига веднага,а след като си практикувала известно време но има ефект още от първия път. Медитацията обикновено включва 2 етапа: изключване на тялото и визуализация т.е изключване на ума. Изключване на тялото (сигурно си чувала за това) се постига като си представяш как отделно части на тялото ти натежават, отпускат се и се отърсват от напрежението. Изключването на съзнанието се постига чрез визуализация на място, което те успокоява например. Йогите пък обичат да си представят че са изпълнени от здрава зелена енергия. Има много начини да медитираш и би трябвало да пробваш няколко варианта и да видиш как се чувстваш най-добре. Дано да съм го обяснила както трябва.  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 376
Аз пък не се чувствам добре от подобни релаксации. Като бях на 17 години почнах да се занимавам с йога, релаксация и медитация и изведнъж ми се появи някаква страхова невроза. От тогава, и до ден днешен си нося страх от тъмното  Confused В Йога клуба към Дир.бг ми обясниха, че такива неща се случвали сравнително често, и се дължали на "задръстено подсъзнание" и било хубаво, че се освобождавам от тях. Да, но от тогава нямам желание да се занимавам с йога и релаксация Tired

# 25
  • Мнения: 780
mebbeth, а какво представялва това Barre au Soul. Не съм го чувала никога и ме заинтригува  newsm78 И аз съм съгласна,че йогата си е цяла култура
magi_77, а ти какво си си сваляла за йога и от къде?
свалях някакви упражнения ли незнам какво /даже не съм ги гледала smile3555 / а ги свалях от някакъв BG саит за йога

# 26
  • NY
  • Мнения: 209


[/quote]
а къде ходиш на йога? Peace
[/quote]

в едно студио близо до нас, аз съм в  щатите.......за съжаление незнам в БГ къде има    точно този тип йога .
виждам че си от Варна, доколкото знам имате йога класове в града, поразпитай 

# 27
  • Мнения: 1 599
За съжаление и аз съм от тези, които се амбицират само за някакъв определен, малък период за тренировки вкъщи и после край ...затова предпочитам да ходя някъде, но в Младост нещо не мога да намеря такива уроци, а малко съм затруднена с гледането на малкия...

# 28
  • Мнения: 1 883
Къде в интернет има полезна информация за йогата?

# 29
  • Мнения: 2 818
Има две студиа на Плиска... сравнително близо е с транспорт. И аз съм от Младост и мисля да се запиша в Гаятри студио ( другото е това ), защото имат по-удобни за мен часове...

Общи условия

Активация на акаунт