Има ли фенове на йога или друг вид релакс?

  • 4 130
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 599
Една приятелка скоро ми каза, че имам нужда от вид релакс- йога или нещо подобно и аз като се замислих, не съм виждала някой да споделя нещо на тази тема.
Та, с две думи - някой знаимава ли се с йога, къде и как му се отразява? Или въобще как релаксирате?  Laughing

# 1
  • Мнения: 780
харесвам йогата и пилатеса но да ги прави някой друг. след раждането на второто ми дете доста напълнях - от 47 на 70 кг и бях решила да почна да правя упражнения пилатес .свалих си 5-6 филмчета  и ...... до там още нищо не съм правила.след това викам - йога малко за релаксация и от йогата си свалих няколко филмчета но и от нея нищо не съм правила .че така аз съм много несериозна за тези неща - а много ми харесват  ама ...... doh

# 2
  • Мнения: 9 865
Занимавам се с йога от 3-4 години, не съм особено напреднала, но това е перфектният начин на живот..., според книгите за йога, много погрешно е към нея да се подхожда само като към физическо упражнение или само като релакс, трябва да участва цялото същество - тяло , разум и душа...
И Пилатес практикувах в клуб, много приятно ми беше, но сега е в неудобни часове и не ходя.
Има още една дисциплина Barre au Soul, май така се пишеше, много приятно за релакс, но и него вече не го практикуват в този клуб, за съжаление...

# 3
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Аз съм фенка на йогата newsm10
От много отдавна исках да се занимавам,но активно и сериозно започнах на 8.Март ,тази година Laughing/подарих си йога за 8ми Март Mr. Green Mr. Green/
Междувременно забременях, и сега продължавам,но на йога за бременни Laughing Laughing Laughing
Ходя в център Ананда,зад хотел Хемус,на Йоан Екзарх май беше улицата.
Там има и рейки,и много инфо за йогата.Самата ни учителка по йога ходи всяка година в Индия,в ашрам,и съм напълно съгласна,че йога не е само физическо натоварване,а йога е начин на живот,и то много приятен Laughing Laughing Laughing
Успех в начинанието  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 599
mebbeth, а какво представялва това Barre au Soul. Не съм го чувала никога и ме заинтригува  newsm78 И аз съм съгласна,че йогата си е цяла култура
magi_77, а ти какво си си сваляла за йога и от къде?

# 5
  • Мнения: 686
Преди 3 години се занимавах с йога и се чувствах много добре. Сега за съжаление не ми остава достатъчно време, но се надявам скоро да успея да подновя заниманията си.

# 6
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 872
Аз също съм фен на йога.В превод "йога" означава хармония.Ходих на курс и смятам да продължа,защото се чуствам наистина добре и започнах да обръщам внимание на неща,които преди вършех автоматично.В действителност йога не е само упражнения,дишане и хранене.Това е един мигоглед,начин да опознаеш себе си,да приемеш околните,да си в хармония.

# 7
  • Мнения: 1 404
Аз ходя на йога от около два месеца.Знам че не трябва да се подхожда частично и че йога е начин на живот,но започнах заниманията си в много труден за мен момент и засега йога е единствения начин да се справя,да продължа и да не травмирам близките си,така че да,това ми е начина за релакс.

# 8
  • София
  • Мнения: 36 074
Моят релакс е горещ душ и веднага след това - студена бира  Wink

# 9
  • Мнения: 153
Цитат
mebbeth, а какво представлява това Barre au Soul. Не съм го чувала никога и ме заинтригува

Според сайта на клуба, в който го има:
Цитат
BARRE AU SOUL
Упражнения на земя, които повишават мобилността на ставите , тонизират, разтягат и удължават мускулите. Комплекс от упражнения в изправено седнало и легнало положение. Всички мускулни групи ефикасно се упражняват и укрепват.

Можеш да видиш сайта ето тукhttp://www.bodyartkally.com/styles.html

В момента Тони го води само веднъж седмично в събота от 9:00 сутринта. Аз също ти го препоръчвам - упражненията са много отпускащи и създават усещане за хармония.

# 10
  • Мнения: 1 599
Ей супер сте, аз не очавах така активност и съм впечатлена. А някой ходи ли на йога някъде в Младост?  Hug
poctor , мерси за инфото, ще разгледам сайта задължително

# 11
  • Мнения: 9 095
аз се занимавах с балет извесно време, и класичката ни след физическите натоварвания ни преподаваше това онова от йога, това ми бяха любимите упражнения, като цяло- първо да се настроиш да мислиш за упражнението и начина по който се чувстваш след това, никога не съм си чувствала прешленчетата така наредени и спокойни, а това е много важно в спорта

# 12
  • Мнения: 208
От години се  каня да се пробвам с  йога, ала незнам къде във Варна.

Има ли варненки, които се занимават с йога и къде? (ако мога да се намеся по този начин в темата)

# 13
  • Мнения: 8 505
Най-ефикасната релаксация за мен е да се опъна на някоя поляна,да затворя очи и да слушам...не ми се е случвало много отдавна Confused

# 14
  • Мнения: 15 619
Фен съм на излежаването, само някой да не ме раздигне, че ми отиде вътрешния мир....
 Mr. Green

# 15
  • Мнения: 1 063
Аз съм фен на йога, но се занимавам в къщи. Друг метод за релаксация за мен са мудрите - упаржнения от йога, но се изпълняват само с ръце, с длани. С мигновенен ефект, точно каквото ми трябва.

# 16
  • Мнения: 494
Аз ходя на йога от около два месеца.Знам че не трябва да се подхожда частично и че йога е начин на живот,но започнах заниманията си в много труден за мен момент и засега йога е единствения начин да се справя,да продължа и да не травмирам близките си,така че да,това ми е начина за релакс.

И аз се опитвам да ходя, но учителката ,която води
курса е много несериозна ,за което много ме е яд ,защото разбрах, че това е начина +психоаналитик ,да ме изкара от състоянието в което съм се вкарала от доста време, иначе полудявам.

# 17
  • Мнения: 1 599
Ох, а кога намирате време? И пак да питам - няма ли някоя мама, която да ходи в Младост на йога?

# 18
  • Мнения: 565
Aз практикувам медитация на един нашумял тукашен професор. Не е упражнения, а само изключване на ума и тялото. Ефекта е мигновен, но трябва да се прави редовно, а аз не винаги имам време. Confused 

# 19
  • Мнения: 15 619
.., а само изключване на ума и тялото.  ...
Сподели, моля!
Как става това изключване?!?!?
Да взема да опитам. newsm78

# 20
# 21
  • NY
  • Мнения: 209
В момента съм доволна от себе си ,защото от близо 2 месеца се занимавам систематично 2 пъти в седмицата по час и половина с Бикрам йога( което е йога в топла стая) . Незнам до колко е релаксираща, но е 100% добре детоксифираща( пот се лее страшно).....след това се чувстваш като новороден .

в БГ съм ходила само веднъж в Гаятри студио на класическа йога..хареса ми. Намерих им сайта
http://www.gayatriyogastudio.net/yoga_bg.html       виждам че имат релаксация и медитация

иначе съм опитвала в къщи сама да се занимавам, с разни видео класове и книги.......забрави, след две седмици мотивацията ми се изпарява

и пиладе е добре, взимала съм класове, но йога лично на мен ми допада повече

опитай...зарар няма

# 22
  • Мнения: 9 095
В момента съм доволна от себе си ,защото от близо 2 месеца се занимавам систематично 2 пъти в седмицата по час и половина с Бикрам йога( което е йога в топла стая) . Незнам до колко е релаксираща, но е 100% добре детоксифираща( пот се лее страшно).....след това се чувстваш като новороден .

в БГ съм ходила само веднъж в Гаятри студио на класическа йога..хареса ми. Намерих им сайта
http://www.gayatriyogastudio.net/yoga_bg.html       виждам че имат релаксация и медитация

иначе съм опитвала в къщи сама да се занимавам, с разни видео класове и книги.......забрави, след две седмици мотивацията ми се изпарява

и пиладе е добре, взимала съм класове, но йога лично на мен ми допада повече

опитай...зарар няма

а къде ходиш на йога? Peace

# 23
  • Мнения: 565
.., а само изключване на ума и тялото.  ...
Сподели, моля!
Как става това изключване?!?!?
Да взема да опитам. newsm78

Пълно изключване не се постига веднага,а след като си практикувала известно време но има ефект още от първия път. Медитацията обикновено включва 2 етапа: изключване на тялото и визуализация т.е изключване на ума. Изключване на тялото (сигурно си чувала за това) се постига като си представяш как отделно части на тялото ти натежават, отпускат се и се отърсват от напрежението. Изключването на съзнанието се постига чрез визуализация на място, което те успокоява например. Йогите пък обичат да си представят че са изпълнени от здрава зелена енергия. Има много начини да медитираш и би трябвало да пробваш няколко варианта и да видиш как се чувстваш най-добре. Дано да съм го обяснила както трябва.  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 376
Аз пък не се чувствам добре от подобни релаксации. Като бях на 17 години почнах да се занимавам с йога, релаксация и медитация и изведнъж ми се появи някаква страхова невроза. От тогава, и до ден днешен си нося страх от тъмното  Confused В Йога клуба към Дир.бг ми обясниха, че такива неща се случвали сравнително често, и се дължали на "задръстено подсъзнание" и било хубаво, че се освобождавам от тях. Да, но от тогава нямам желание да се занимавам с йога и релаксация Tired

# 25
  • Мнения: 780
mebbeth, а какво представялва това Barre au Soul. Не съм го чувала никога и ме заинтригува  newsm78 И аз съм съгласна,че йогата си е цяла култура
magi_77, а ти какво си си сваляла за йога и от къде?
свалях някакви упражнения ли незнам какво /даже не съм ги гледала smile3555 / а ги свалях от някакъв BG саит за йога

# 26
  • NY
  • Мнения: 209


[/quote]
а къде ходиш на йога? Peace
[/quote]

в едно студио близо до нас, аз съм в  щатите.......за съжаление незнам в БГ къде има    точно този тип йога .
виждам че си от Варна, доколкото знам имате йога класове в града, поразпитай 

# 27
  • Мнения: 1 599
За съжаление и аз съм от тези, които се амбицират само за някакъв определен, малък период за тренировки вкъщи и после край ...затова предпочитам да ходя някъде, но в Младост нещо не мога да намеря такива уроци, а малко съм затруднена с гледането на малкия...

# 28
  • Мнения: 1 883
Къде в интернет има полезна информация за йогата?

# 29
  • Мнения: 2 818
Има две студиа на Плиска... сравнително близо е с транспорт. И аз съм от Младост и мисля да се запиша в Гаятри студио ( другото е това ), защото имат по-удобни за мен часове...

# 30
  • Мнения: 1 599
Има две студиа на Плиска... сравнително близо е с транспорт. И аз съм от Младост и мисля да се запиша в Гаятри студио ( другото е това ), защото имат по-удобни за мен часове...
И аз гледах, че Гаятри са удобни часовете  newsm78

Къде в интернет има полезна информация за йогата?
ето тук може да видиш
www.yogabg.com/
yoga.start.bg/ 
и въобще ако напишеш йога излизат много неща Wink

# 31
  • Мнения: 1 495
От тогава, и до ден днешен си нося страх от тъмното  Confused В Йога клуба към Дир.бг ми обясниха, че такива неща се случвали сравнително често, и се дължали на "задръстено подсъзнание" и било хубаво, че се освобождавам от тях. Да, но от тогава нямам желание да се занимавам с йога и релаксация Tired
Това е много интересно. Аз имам обратния проблем, имам страх от тъмното, колкото и да е тъпо на тези години, но като по-малка не се страхувах толкова. Мислите ли, че йогата би помогнала в този случай?
Това студио Гаятри изглежда добре, бихте ли споделили ориентировъчно какви са цените на занятие? 

# 32
  • Мнения: 1 073
http://www.yogainside.info/ - аз ходя тук.
Също е близо до х-л Плиска.
Доволна съм от курсовете, но за мен йогата е основно релаксация......

# 33
В България от няколко месеца също има хот йога – йога в затоплено до 37 градуса помещение. Студиото се казва 37 Градуса Йога и се намира на ул. Банат 26, Хладилника. Препоръчвам го горещо.
www.37yoga.com

# 34
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
направо е супер, че има толкова мами, които се интересуват от йога...

и аз се интересувам, но нямам много свободно време.
аюрведата също ме влече.

храненето ми е съобразено с дошата ми, правя упражнения за релакс, опитвам се и да медитирам. просто йогата помага за постигане на вътрешния баланс. и определено е филосовия и начин на живот, а не само сбор от упражнения.

помага доста при нервни заболявания, болки в гърба и мигрена - все модерни болежки...

някой занимава ли се по-задълбочено с хатха йога, ще се радвам да сподели малко инфо... Hug

# 35
  • Мнения: 9 095
леле, това за храненето и аз го спазвам, каквото ми душа иска си хапвам Mr. Green, но ми се ще вкъщи да се занимавам с упражнения и немога да се спра на четиво Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 2 818

аюрведата също ме влече.

храненето ми е съобразено с дошата ми, правя упражнения за релакс, опитвам се и да медитирам.

Благодарение на аюрведа се отървах от хроничен запек, който си влачих от ранно детство  Peace

# 37
  • Мнения: 9 095
може ли малко инфо за непросветените, що е аюрведа? Embarassed

# 38
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
може ли малко инфо за непросветените, що е аюрведа? Embarassed

"Аюрведа и Йога са част от ведическата традиция на Индия. Целта на Аюрведа е изцеляването на тялото и ума, а Йога цели разгръщане на нашите висши способности и съзнание, залегнали в нас като потенциал.  И двете системи са се развивали паралелно през хилядолетията и са се прилагали заедно. Те споделят много общи принципи. За постигане на съвършено здраве Йога си служи с различни прийоми, които се използват и от Аюрведа, но в облекчен вариант, пригодени за обикновения човек."

дОша не е грешно написани дУша. 2 различни неща са.

според аюрведа хората се делят на 3 основни доши. всяка доша си има подходящи за нея храни, физически упражнения и т.н.
смята се, че рядко човек е една точно определено доша. обикновено има характеристики и от другите.

за определяне на дошата има въпросник...

в аюрведата са застъпени ароматотерапията, масажите с етерични масла, храненето, т.е. грижата за тялото.
йогата е грижата за духовното. Peace

# 39
  • Мнения: 9 095
яйц, аз само направих сравнение, та има ли инфо на БГ нещо като основи за йога и за аюрведа, някакви практически книжки за домашна употреба да ми препоръчате?

# 40
  • Мнения: 153
В България от няколко месеца също има хот йога – йога в затоплено до 37 градуса помещение. Студиото се казва 37 Градуса Йога и се намира на ул. Банат 26, Хладилника. Препоръчвам го горещо.
www.37yoga.com

И аз да се включа Simple Smile 37 градуса йога им и в Спайдър Спорт на Плиска. Имат си и сайт с информация: http://spidersport.com/hot-yoga.php. Понеже се интересувам от тези неща, през февруари ходих на едно занимание и нещо не ми хареса. Инструктурката беше доста разпиляна и даже ни питаше коя асана искаме да правим сега, което ми се видя доста странно. Все пак в йогата всичко е много строго подредено. Всяка асана се яввява продължение на предната асана, за да може да се постигне пълно отпускане и в същото време тонизиране на тялото.

Аз най-добре се чувствам, когота ходя на йога при Мария във Фитнес център "Атлетик" на ул."Н. Коперник" (http://www.athletic-bg.com/?p=3&id=8-16&l=1). Тя преподава Аштанга йога и поне на мен страшно ми допада и като човек и като инструктор Simple Smile Жалко, че не води йога за бременни и сега се чудя къде да ходя.. Моля ви ако сте ходили на готина йога за бременни, препоръчайте ми зала и инструктор. Ако и часовете не се падат в работно време би било перфектно! Предварително благодаря   bouquet

# 41
Аз съм от феновете на другите видове релакс - ползвам рейки (завърших курс при единствената мастерка в Бг, която има сертификат от класическата школа по рейки) и освен това ходя от известно време на вътрешна китайска гимнастика.
Ако има и други, които предпочитат нетрадиционните методи на релакс, ще се радвам да обменим инфо...  Flutter

# 42
  • Мнения: 236
Йога ми помогна в много отношения. Психически и физически. Мисля, че това е най-доброто, което може човек да подари на тялото си. Не съм ходила от 2 месеца  Crazy Утре отивам!  Peace

# 43
  • Мнения: 704
Да,  Heart Eyes 4-ри пъти седмично на групова практика;

- в моя град има клуб към Българската Федерация Йога
http://www.yoga-bf.com/bfy.htm

У дома - йога-нидра /която има общо с о~съзнатото сънуване  Sunglasses/ ;
интересувам се и от техники за дишане и медитативни упражнения...

# 44
  • Мнения: 9 095
ами аз пак да питам за нещо като литература за вкъщи?

# 45
  • Мнения: 704
ами аз пак да питам за нещо като литература за вкъщи?

"Седемте духовни закона на йога"
Дейвид Саймън, Дийпак Чопра

За поръчка:
http://books.balkanatolia.com/c/sl-b/cid-195/p-p/id-8124/sedemte … kona-na-joga.html

# 46
  • Мнения: 9 095
благодаря  bouquet

# 47
  • Мнения: 704
Аз съм от феновете на другите видове релакс - ползвам рейки (завърших курс при единствената мастерка в Бг, която има сертификат от класическата школа по рейки)

Бих се радвала ако споделиш инфо относно Рейки Simple Smile

# 48
  • Мнения: 2 818
"Съвършеното здраве"  Дийпак Чопра

# 49
  • Мнения: 956
Здравейте, и аз се занимавам с йога -  Сахаджа Йога. Практиката е медитация, която помага да се събуди вътрешната сила във всеки един. Това дава автоматично усещане за покой, мир, тишина. Да бъде усетен духа вътре в нас... В България може да се намери в почти всички по-големи градове.

# 50
  • Мнения: 1 817
Опитвам се по 30 минути на ден да правя йога, 5те тибетци или медитация. Това ме зарежда с много енергия и ме успокоява!  Peace

# 51
В България от няколко месеца също има хот йога – йога в затоплено до 37 градуса помещение. Студиото се казва 37 Градуса Йога и се намира на ул. Банат 26, Хладилника. Препоръчвам го горещо.
www.37yoga.com

И аз да се включа Simple Smile 37 градуса йога им и в Спайдър Спорт на Плиска. Имат си и сайт с информация: http://spidersport.com/hot-yoga.php. Понеже се интересувам от тези неща, през февруари ходих на едно занимание и нещо не ми хареса. Инструктурката беше доста разпиляна и даже ни питаше коя асана искаме да правим сега, което ми се видя доста странно. Все пак в йогата всичко е много строго подредено. Всяка асана се яввява продължение на предната асана, за да може да се постигне пълно отпускане и в същото време тонизиране на тялото.

Аз най-добре се чувствам, когота ходя на йога при Мария във Фитнес център "Атлетик" на ул."Н. Коперник" (http://www.athletic-bg.com/?p=3&id=8-16&l=1). Тя преподава Аштанга йога и поне на мен страшно ми допада и като човек и като инструктор Simple Smile Жалко, че не води йога за бременни и сега се чудя къде да ходя.. Моля ви ако сте ходили на готина йога за бременни, препоръчайте ми зала и инструктор. Ако и часовете не се падат в работно време би било перфектно! Предварително благодаря   bouquet

Всяка асана в йога има доста разновдности, така че е малко пресилено да се каже, че всичко има строга последователност. тъй като в хот йога има серия от 26 специално подбрани упражнения, заради топлината в студиото, инструкторката просто е общувала с хората, като се е интересувала коя вариация примерно на Везната да се направи. Това не означава, че не си знае работата, още повече, че най-вероятно говориш за Вера Захариева - за нея най-малко може да се каже, че е разпиляна или не знае какво прави.

Общи условия

Активация на акаунт