Хитринки за всякакъв случай - 29

  • 41 916
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 250
Дали сте намерили препарат, който да замести белината, доместоса, като ефективност. Нищо не чисти така добре, но ми става лошо от тях и кашлям.
Какво се очаква да чистят ?
Аз съм открила заместител на доместос–Бреф  .
Ами аз чистя почти всичко с тях, затова приех че всички са ме разбрали Simple Smileбаня, тоалетна, кухн. мивка, под.

Аз ползвам Медикс Razor пръскало за кухни и същия за баня. Не мирише толкова силно на белина. Освен това за мивките имам едно парцалче, което е от едната страна микрофибър и от другата с пластмасови ситни влакна, като телче. Дори съм сигурна, че и само то ще е достатъчно с малко веро, ако не държите на децинфекция всеки път. Не драска сериозно смесителя.

След ремонт пък чистих дограмата с активна пяна за кухня пак на медикс и резултата с махането на боята беше по-добър от един италиански препарат специално за дограми, от който ми останаха втвърдени капки по стъклата и трябваше да ги бутам с ножче за винетки и керамични печки.
Не че правя реклама на Медикс, попадала съм и на нищо правещи техни препарати.

# 31
  • Мнения: 27 491
Как изглежда активната пяна за кухни на Медикс? Аз харесвам много серията им която се води антибактериална и препарата за стъкла също.
Каква роля в почистването на бижутата има накъсаното алуминиево фолио? А солта?

# 32
  • Мнения: 5 911
Така прочетох, така го правя. Някой път не слагам сол. Содата е задължителна,така правих в началото, ама като някъде прочетох, че слагат и сол и аз почнах-да има.

# 33
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
И аз не знам какво е ролята на фолиото и на солта в рецептата  за почистване, но съм доволна от резултата. Правя го 2-3 пъти в годината.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Ножчето за винетки го пазя като очите си. С него изстъргах от прозорец залепнала затъмняваща щора, напечена от слънцето за някои изложения тези щори не са ок.

# 35
  • Мнения: 2 956
Тенджерата в която слагате фолиото може ли да е метална или трябвя да е стъкло? Как да почистя меден декоративен съд?

# 36
  • Мнения: X
Как да почистя меден декоративен съд?
С кетчуп

# 37
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Тенджерата и бъркалката не трябва да са метални.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Все ще показвам нашите закачалки на вратите на гардероба в спалнята.
Голямо удобство са, халати след баня или други дрехи закачаме там преди сън.



На врата не стават поне тези, като се закачи дрехата малко се надига закачалката и опира на касата, пречи на вратата да се затвори. Затова при нас са на гардероба, а в момчешката стая са на най-горното чекмедже на висок скрин.

# 39
  • Мнения: 1 107
Гледайте да не ви увиснат вратите на гардероба от тежестта. Пантите на гардеробите са "декоративни"...

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Закачените дрехи не годенясват на закачалките, пантите са избрани с акъл и са достатъчен брой за всяка врата.

# 41
  • Мнения: 13 187
Дали сте намерили препарат, който да замести белината, доместоса, като ефективност. Нищо не чисти така добре, но ми става лошо от тях и кашлям.
Като пръскам и мия с тях съм с маска и на отворени врати и прозорци.

За сребърните бижута - на ръката си наръсвам лъжица сода и капвам няколко капки вода. Слагам отгоре бижуто и търкам малко с двете ръце. Става за две минути, излизат идеално чисти, а содата поема всичката чернилка.
Пробвала съм и със завирането и фолиото, но така е много по-бързо, не се мият допълнително съдове, а резултата е същия.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 1 051
Взехме април малко кученце. Сега е на 7 месеца, но като беше малка изпояде ъглите на мебелите в хола. Кантовете ще купя и подлепя, но изяденото с какво да попълня и оцветя за да не изглежда наядено. Някой сблъсквал ли се е с това?

# 43
  • Мнения: X
За дърво ли става въпрос? Или тапицерия на мебели?
Ако е дърво - кит за дърво, байц и лак евентуално.

# 44
  • Мнения: 5 370
Здравейте, някой има ли идея, как да сменя цвета на фугите на плочки? Плочките са на стената в кухня. Предполагам, че правилният начин е механично да се премахне стария фугиращ материал и да се сложи нов. Но подозирам, че плочките не са залепени много здраво, и ако започна да ги човъркам може да падне някоя.
Има ли някакъв друг начин?  Фугата е кафява, искам да стане сива или бяла.

Общи условия

Активация на акаунт