Хитринки за всякакъв случай - 29

  • 41 922
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 116
Благодаря Ви момичета...
Как може да се извади 🤔😥
Ваня прахчетата от типа Tuboflo, Peak ли имаш предвид..
Аз от тези не съм доволна и за профилактично почистване на косми, сапун и отлагания, пък какво остава за ТОЧПЕ 😯
 А в какъв смисъл е МНОГО  опасно със содата 🙄
Да

# 736
  • Мнения: 911
Топчето е около 4 см в диаметър може би...
Лисках по идея на Черна станция по раното 5 легена с вода..
Няма ефект 🤔
Такъв вакум описан от Skk имаме, не става, защото не захваща плътно..🤔

Ето такава е тоалетната...не точно този модел.Но такъв тип.
Няма болтове никъде 🤔

Последна редакция: пн, 31 яну 2022, 22:32 от Sofi_to

# 737
  • софия
  • Мнения: 564
за сода каустик да споделя личен опит - не знам дали би помогнала за топчето, но за мен е незаменима за профилактика и отпушване. прилагам я така: разтварям малко/колкото примерно една шепа, но не пипам с ръце/ в около 2-3 л вода, разбърквам с дървена пръчка/като не се надвесвам отгоре/ и като се поразтвори содата, много бавно, по малко, изливам в канала /на мивка/ или изцяло водата от кофата в тоалетната. оставям за поне час да подейства и след това пускам силна струя гореща вода да отмие всичко за 10-ина минути. най-важното е да се прилага разтворена във вода, а не на прах. доколкото знам малките пликчета тубо-фло май беше, всъщност са сода каустик в малко количество - няма опасност нито за ръце/слагайте дом.ръкавици/, нито за тръбите.

# 738
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Аз точно на прах( гранули) я прилагам. На опаковката си пише- една капачка в канала, чакаш десетина минути и изливаш 2 литра вряла вода. И се чува шум като отпушване, без реално да е имало запушване.

# 739
  • Мнения: 911
А от къде взимате сода каустик..
От някоя железария предполагам или 🤔

# 740
  • Мнения: 10 061
Имам в мазето сода каустик в пластмасова бутилка, не на гранули и по мой спомен бях я взела от
рафта с препарати в хранителен магазин. Това беше много отдавна.
На гранулите също от такъв взех. Те се продават на по-големи сашета - Тубофло или нещо подобно.
Там, където се продават препарати може да се намери.

# 741

Общи условия

Активация на акаунт