Хитринки за всякакъв случай - 29

  • 41 972
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Sofia
  • Мнения: 26 438
Слагай празни рамки и ще имате авангардно изкуство 😁
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 12 яну 2022, 19:38 от Doli

# 691
  • Мнения: 12 970
Пробвай с памуче с мицеларна вода също, ако не си. Понякога съм се изненадвала какви неща успявам да изчистя с такава. А и след спирта и какво ли не друго, нищо не губиш да опиташ и това.
Другото ми предложение вече е написано - магическа гъба.

# 692
  • Мнения: 6 164
Слагай една рамка и ще имате авангардно изкуство 😁
Това ми хареса. От дефекта, ефект. И аз навремето търках пастел от латекса. Да ми бяха казали за рамката ...
С лакочистител пробвай.

# 693
  • София
  • Мнения: 10 594
С магическа гъба съм махала и пастел, и химикал, и перманентен маркер от латекс.
На виниловите тапети трябва да стане.

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 26 438
До 5год.възраст синът ми шареше навсякъде,а аз бях си взела кофичка латекс и валяче и замазвах след него 😁
Накрая и аз и дъщерята се развихрихме по стените в детските стаи и по балкона и много ни хареса,но таткото не оцени “творчеството”и беше заличено по време на ремонт 🤨
Поне съм ги запазила на фото
Скрит текст:
В детските стаи






На терасата

Последна редакция: ср, 12 яну 2022, 19:54 от Doli

# 695
  • Мнения: X
Благодаря за идеите, утре ще пробвам с магическа гъба и ще докладвам.
Творбата се пада почти зад телевизора, та ще е странно да има рамка точно там, ама и това е идея! 😄

# 696
  • София
  • Мнения: 1 746
Здравейте, моля за хитринка или метод за освежаване на мебели от естествена кожа. Също идеи с каква точно боя да оправя това

# 697
  • Мнения: 41 149
Навремето бях намерила една фирма, която прави основен ремонт на кожени мебели, даже и смяна на цвета. Но не ги ангажирах, защото искаха сами да си свалим мебелите и да ги чакаме да дойдат с камиона. Потърси ги е нета, аз им загубих контактите. По снимки се справяха супер.

# 698
  • Мнения: 4 595
За кожените мебели ползвам реноватор за кожа (и за дамските си чанти и обувки също).

# 699
  • Мнения: 921
А някакви идеи с какво мога да намажа или напръскам лющещ се диван? На едната страна много е започнала да пада кожата и всеки ден мета и постоянно има черни парченца. Не ми се дават пари за тапицер, защото мислим да го сменяваме по натам

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 3 250
Благодаря за идеите, утре ще пробвам с магическа гъба и ще докладвам.
Творбата се пада почти зад телевизора, та ще е странно да има рамка точно там, ама и това е идея! 😄
Ако не стане, пробвай и с лакочистител.

# 701
  • Мнения: 4 595
А някакви идеи с какво мога да намажа или напръскам лющещ се диван? На едната страна много е започнала да пада кожата и всеки ден мета и постоянно има черни парченца. Не ми се дават пари за тапицер, защото мислим да го сменяваме по натам
С реноватора кожата омеква и малко се подобрява положението, но където се използва активно дивана лющенето ще продължи. Аз боядисвах отгоре с акрилна боя в близък цвят, за да покрия излющеното и да “залепя” надигнатата кожа. Така успявах да спася мебелите близо 2 години, докато ми купят нови.
Скрит текст:

Обаче не съм запазила снимка след боядисването, а вече ги сменихме

# 702
  • София
  • Мнения: 10 594
А някакви идеи с какво мога да намажа или напръскам лющещ се диван? На едната страна много е започнала да пада кожата и всеки ден мета и постоянно има черни парченца. Не ми се дават пари за тапицер, защото мислим да го сменяваме по натам
А да го покриеш с покривало или нещо подходящо?

# 703
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Ако напръскаш с лак за коса дали няма да фиксира и да спре лющенето? Не съм пробвала, нямам кожени мебели, просто ми хрумна...

# 704
  • Мнения: 4 728
Лакът за коса ще лепне, решението е да метнеш шалте отгоре щом ще го сменяте, но първо изтъркай колкото може с нещо кожата да падне основната лющеща се част.
Аз съм си " ремонтирала " отлюпено от черна кожена чанта с черен лак за нокти , но беше малък участък.

Общи условия

Активация на акаунт