Как да си излекувам синузита?

  • 16 216
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 080
Мъжа ми беше много зле -оправи се от това - настърган хрян се омесва с малко брашно ,прави се на три топчета ,лицето при синусите -под очите и над носа се намазва с масло за да не изгори слага се кърпа и отгоре се слага хрянът не на топчета , разбира се  Winkтова го прилагахме около 5- 6 дни всяка вечер стои се около 10 минути .Ефекта беше много добър.

# 16
  • Мнения: 1 753
Пробвай с Геломиртол, но изрично питай дали става за кърмачки - аз така се спасих от антибиотик преди 2 седмици.

Иначе една бабешка рецепта - счукан суров кестен (от тези конските кестени, които не са за ядене), да стане на прах. И шмъркаш във всяка ноздра. боли доста, но изтича цялата гной!

Успех!   bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 797
 Ще ти кажа аз как се оправих - слагаха ми марли напоени с адреналин(ампули) в носа, но това го прави само УНГ-специалист, защото знае докъде да набута марличката, хубаво е да се направят поне 7-10- процедури, в зависимост от състоянието на човека. Аз бях със страшно главоболие, всеки ден на обезболяващи, отрази ми се и на зъбите. Прави се през ден. Ако те интересува мога да ти дам координати на лекарката, тя е много добър специалист, работи  и с направления, но е в "Люлин".

# 18
  • София
  • Мнения: 1 546
Ох майчета и аз съм в същото положение. От два дена съм с нетърпими болки. Случва ми се за първи път такова нещо. Правих снимка на синусите и снощи при УНГ. Положението е...трагично направо. Изписа ми Зинат 500, Африн за отпушване на каналите и...духане  Embarassed Определено има ефект де, носът ми се по отпуши и сега тече като развалено кранче. Налягането поспадна малко в главата. Но пия и Нурофен за главоболието. Това с меда мисля да го изпробвам и аз като най-безболезненото, което ми изглежда. Правя си и нагревки и от тях се чувствам по-добре.  Peace Дано всички бързо се оправим. Но аз поне отдавна вече не кърмя.  Praynig

# 19
  • Мнения: 1 883
АЛ-това с кестена и на мене ми го казаха, но още не съм го правила.Ей ги на, кестените стоят на масата.Докторката днес ми предписа ЕУРЕСПАЛ, но каза да го пия поне един месец. Още не съм решила какво да правя. newsm78

# 20
  • Мнения: 882
И моя синузит не си поплюва. Пробвала съм какво ли не, но много ми помага затоплена морска сол. Слагам я в едно пликче от плат и нагрявам на радиатора например до толкова,  колкото бих могла да търпя на челото.
Освен това много ми помагат едни хомеопатични, но не си спомням името им. Представляват прозрачни капсулки, светло бежови, като бонбони в блистер.

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Освен това много ми помагат едни хомеопатични, но не си спомням името им. Представляват прозрачни капсулки, светло бежови, като бонбони в блистер.
Геломиртол форте!
Както и преди споменах, рядко се оправям само с тях. Но помагат наистина много, бързо втечняват.

# 22
  • Мнения: 3 832
Благодаря на всички, които се включиха  bouquet Надявам се темата е била полезна и за други страдащи от синузит. За момента съм на Синупрет и капки. Пиша ви капките, защото ми се струва, че помагат. Смесват се Ксилометазолин за възрастни и по една ампула алергозан и гентамицин. Трябва обаче да не се ползват повече от 3-4-5 дни.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 546
Аз пия Геломитрол форте, пръскам си Африн за отпушване на каналите, правя и нагревките с морска сол. Маааалко по-добре се чувствам. Confused
evhen обясни ми, моля те малко повече за тази смес, ксилометазолин-а колко е?

# 24
  • Мнения: 603
Аз съм ползвала морска краставица - два пъти /натурална, не от аптеката/. Изживяването, определено не е от най приятните. Трябва много да се внимава с дозировката /не само, защото е отровна, а и защото направо ти "изгаря" носоглъдката, ако сложиш и капка повече/. Ефикасно е - после всичко изтича. Но си е малко рисково, не съм сигурна, дали е подходящо за кърмачка. Щом се продава и в аптека, сигурно пише на опаковката.
След процедурата и двата пъти имах траен ефект - няколко години, обаче и една седмица невероятен гърлобол.
Дано има и други по-съвремени и безопасни, но и ефикасни начини за справяне със синузита.

# 25
  • Мнения: 2 082
Аз съм ползвала морска краставица - два пъти /натурална, не от аптеката/. Изживяването, определено не е от най приятните. Трябва много да се внимава с дозировката /не само, защото е отровна, а и защото направо ти "изгаря" носоглъдката, ако сложиш и капка повече/. Ефикасно е - после всичко изтича. Но си е малко рисково, не съм сигурна, дали е подходящо за кърмачка. Щом се продава и в аптека, сигурно пише на опаковката.
След процедурата и двата пъти имах траен ефект - няколко години, обаче и една седмица невероятен гърлобол.
Дано има и други по-съвремени и безопасни, но и ефикасни начини за справяне със синузита.
valval  по колко капки си си слагала и щом си я ползвала два пъти значи не лекува завинаги.така ли е?

# 26
  • Мнения: 3 832
За Дама:

gentamycin 0.80 mg
allergozan 1 amp
xilometazolin g.s.

това е рецептата

# 27
  • Мнения: 3 832
Не ти видях въпроса точно - ксилометазолина е една цяла опаковка за възрастни.

# 28
  • в баира
  • Мнения: 861
Не изчетох всички отговори, но ще ти кажа моя метод:

Във всяка ноздра слагаш по едно зрънце захаросан мед. Лягаш на легло. От телесната топлина медът ще се разтопи и ще премине към гърлото. Много пари, но пък действа.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 546
Купих си от аптеката меден вазелин и си мажа почти цялото лице с него. Мисля, че и от него има добър ефект. от днес секретите започват да се избистрят. Дано това да е началото на края на проблемите ми. Praynig
evhen  Благодаря ти за рецептата. А ти...как си вече?

Общи условия

Активация на акаунт