Коя банка да избера

  • 2 736
  • 11
  •   2
Отговори
  • Мнения: 77
Здравейте, бихте ли ме насочили, в коя от двете банки, Пощенаска или ОББ, бихте предпочели да си отворите нова сметка за съхранение на определена сума пари във времето? Коя от тези две банки е по-надеждна, с по-добри условия и по-ниски такси? Също, в евро или лева е по-добре да се държат парите, в случай че няма да се харчат в близките няколко години?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 586
В нито една от двете. И изобщо сега май не е изгодно да държите пари в банка. Лихвите по депозитите са клонящи към нула. Ще плащате такса поддръжка, а печалба от парите си няма да имате. Т.е.те ще намаляват, вместо да се увеличават или поне да стоят на едно ниво.

Така ги виждам аз нещата, това ми е мнението.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 133
Аз съм доволна от ЦКБ и УниКредит

# 3
  • Варна
  • Мнения: 5 096
Жената не пита дали да си държи парите в банката или не. Явно не иска да си ги държи в плик под матрака и не знае в какво да инвестира сега или не са достатъчно за това, което тя иска.

Аз не съм ползвала нито една от двете банки, но всяка банка има подробен ценоразпис за всички такси и таксички, качен на сайта си. Четете там и следете постоянно, че често правят промени. Относно валутата, аз лично предпочитам депозити в евро. И все пак... наистина гледайте да ги похарчите в следващите не много години, защото инфлацията ще ги изяде.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 431
Само да не е ОББ!

# 5
  • Мнения: 77
Жената не пита дали да си държи парите в банката или не. Явно не иска да си ги държи в плик под матрака и не знае в какво да инвестира сега или не са достатъчно за това, което тя иска.

Аз не съм ползвала нито една от двете банки, но всяка банка има подробен ценоразпис за всички такси и таксички, качен на сайта си. Четете там и следете постоянно, че често правят промени. Относно валутата, аз лично предпочитам депозити в евро. И все пак... наистина гледайте да ги похарчите в следващите не много години, защото инфлацията ще ги изяде.

Благодаря за информацията. Точно инфлацията ме притеснява, надявам се че до 3-4 години няма да ги е изяла, понеже наистина в момента няма в какво да ги инвестирам, чувам и че сега не е подходящото време за покупка на имот..

# 6
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Аз имах депозит в УниКредит и го прехвърлих в разплащателна сметка в евро - таксата е 3 евро. Прехвърлянето между лични сметки е без такса. Ще ползвам сметката, докато поетапно инвестирам по-голямата част от средствата по нея, остатъкът ще го мисля накрая.
Иначе имотите не са единственият вариант за инвестиране - може да разгледате борсово търгувани фондове, взаимни, акции, злато и т.н., но ще Ви трябва повече време да се ориентирате и изберете подходящите за Вас инструменти в зависимост от това каква е целта Ви.
Освен безценната помощ, която получих през една друга тема за инвестиции тук, във форума, паралелно използвах и услугите на финансов консултант, тъй като съм начинаеща в материята.
В интернет също има безплатни ресурси, даже в момента участвам в един курс по “Основи на инвестициите” на Finance academy.

# 7
  • Мнения: 77
Аз имах депозит в УниКредит и го прехвърлих в разплащателна сметка в евро - таксата е 3 евро. Прехвърлянето между лични сметки е без такса. Ще ползвам сметката, докато поетапно инвестирам по-голямата част от средствата по нея, остатъкът ще го мисля накрая.
Иначе имотите не са единственият вариант за инвестиране - може да разгледате борсово търгувани фондове, взаимни, акции, злато и т.н., но ще Ви трябва повече време да се ориентирате и изберете подходящите за Вас инструменти в зависимост от това каква е целта Ви.
Освен безценната помощ, която получих през една друга тема за инвестиции тук, във форума, паралелно използвах и услугите на финансов консултант, тъй като съм начинаеща в материята.
В интернет също има безплатни ресурси, даже в момента участвам в един курс по “Основи на инвестициите” на Finance academy.

Аз бих искала да ги инвестирам в имот, но докато това стане ще мине извстно време, тъй като доколкото съм запозната трябва да се следи времето да е подходящо за покупка и е нужно време и ресурси, за да се намери правилния имот . Иначе и аз смятам, че най-удачният вариант е парите да се обърнат и държат в евро в банката.

# 8
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Всъщност в момента да се държат пари в банка изобщо не е най-удачният вариант 🙂, но тъй като темата наистина не е за това, спирам 🙂.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 5 096

Благодаря за информацията. Точно инфлацията ме притеснява, надявам се че до 3-4 години няма да ги е изяла, понеже наистина в момента няма в какво да ги инвестирам, чувам и че сега не е подходящото време за покупка на имот..

След 3 - 4 години инфлацията със сигурност ще е унищожила около двайсетина процента от парите ви, щом смятате да закупите имот. Не знам какво точно разбирате под подходящ момент за покупка - дали чакате други пари от наследство или от някъде другаде, или конкретен инвеститор или проект, но цените няма да паднат. Напротив - вървят си уверено нагоре.

Не знам колко са ви спестяванията, но ако планирате покупка с инвестиционна цел, бих ви предложила да купите нещо готово сега и да дофинансирате с кредит, който да изплащате с наемите, плюс - минус дребно доплащане. Лихвите, които ще върнете на банката, сумарно ще са по-ниски като стойност от колкото преките ви загуби от инфлацията.

# 10
  • Мнения: 77
Всъщност в момента да се държат пари в банка изобщо не е най-удачният вариант 🙂, но тъй като темата наистина не е за това, спирам 🙂.
Нямам друг избор..

# 11
  • Мнения: 1 306
Евро в банка в днешно време... Първо за да теглиш пари плащаш "рекет". Второ превалутирането е друг рекет. И трето - дори при внасяне на парите, ако са в брой, отново рекет (такса %).

Общи условия

Активация на акаунт