Карцином на шийката на матката

  • 33 934
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 819
Хей,от опит с моя близка зная,че нещата са поправими,но е тежичко,ако се е закъсняло.Намерете добри лекари,надявам се всичко скоро да е ОК!
Стискам палци!!!
Поздрави!!

# 16
  • Мнения: 598
Здравей,
на 19.10.2006г. претърпях същата операция. Най-добрите доктори за този вид операция в София са доцент Кърлов от Раковата болница и доцент Мария Попова от V-та градска, където бях и аз. Разбирам те, че се чувстваш като страничен наблюдател, защото аз май не можах да проумея, че съм имала рак, дори и след операцията. Бях доста спокойна през цялото време. Болката не е чак толкова голяма. Слагат болкоуспокояващи, но за всеки случай купете свещички Профенид за първите 4-5 дена след операцията. При мен вече минаха почти 20 дена и се чувствам добре. Даже днес цял ден обикаляхме улиците с малкия  Wink. Малко бързо се уморявам, но е въпрос на време да се възстановя напълно. Успех, и дано всичко е хванато навреме. А за това, че майка ти не била ходила на прегледи не я обвинявай. Защото аз лично бях ходила и преди бременността, но никой нищо не видя. Шест месеца след раждането отидох профилактично на цитонамазка - излезе, че съм група ІІІБ, с препоръка да се биопсирам. Три дена след това занесох в лабораторията тъкан от маточната шийка за биопсия и цъфна диагнозата "умерено диференциран плоскоклетъчен карцином", без да минавам през диагнозите CIN 1, 2 и т.н. И ... за един месец минах хиляда изследвания, операция и вчера се прибрах от София и сега се опитвам да предупредя повече хора, че веднъж годишно поне трябва да се прави цитонамазка. И другото - това, че сме млади не трябва да ни успокоява въобще, защото то не пита.
За Славчев и аз съм чувала. Не се притеснявайте, всичко минава и се забравя. Дано е хванато навреме.

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Танина, стискам палци всичко да се оправи при теб...  bouquet  bouquet  bouquet
За цитонамазката и разните там според някои безобидни Shocked ранички... - четете, момичета и ходете редовно на профилактични прегледи!!!!!

# 18
Здравейте,

пиша Ви от Свищов. Майка ми е с диагнозата, за която е създадена и темата в този форум. Благодарен съм, че хората в този Форум споделят своите впечатления за този вид болест. Благодарение на прочетеното до този момент се почуствах доста по-добре и по-успокоен, след като днес научих за тази диагноза и стискам палци всичко да мине нормално.
Майка ми също е в доста голям стрес, но цялото семейство, роднини и съседи сме до нея и си мисля, че след първоначалния шок е доста по-спокойна. Много е важно да сме в такива моменти с хората на който им предстои да дсе изправят пред такива радикални оперативни намеси. Проблема при нея мисля, че е доста по-сложен обаче, тъй като има проблеми с уринирането. "Нещото" в матката, май и пречи или се е разраснало. От прочетеното до тук и предвид годините и (48 г.) си мисля, че вероятно ще и махнат всички органи в областа на матката, но...
Как се стигна обаче до този момент:
Преди 3 г. при гинекологичен преглед, доктора казва,че има миома и че да пие от тези хапчета и всичко ще е ОК. Проблема се появява в началото на октомври тази година с болки, който личния лекар определя като бъбречни. При консултация с личния лекар, диагнозата е камъче в пикочния мехур! Въпреки това майка ми решава,че не е това и отива на гинеколог, който вече и споменава, че миомата май е нараснала. От там се грабнахме и на Велико Търново. Там обаче не се занимавали с такива неща и тръгваме към Плевен, до където и в момента се провеждат прегледи и консултации с д-р Янев (ако сте с чанта и се опитате да се здрависате, ще посегне да ви вземе чантата, преди да подаде ръка за поздрав). Това му действие ме кара да си мисля, че всичко ще става с пари на ръка, при положение, че майка ми е осигурявана и т.н. И така. Сега чакаме оперативния съвет на който лекарите в Плевенската окръжна болница да решат какво да правят.
Щях да забравя, карцином на шийката на матката и карцином на матката са различни неща, нали?
Аз и моето семейство ще сме Ви благодаряни за каквито и да било съвети във връзка с тази болест.

Още веднъж Ви благодаря.

Бъдете здрави,
Емо

# 19
  • Мнения: 1 455
Аз с информация не мога да помогна, но стискам палци всичко да се оправи  Hug!

# 20
  • Мнения: 1 983
първото и много важно е-не се панирай, колкото и да е трудно!
майка ми оперираха тази година два пъти там, първия път като рутинна операция след махането на карцинома на гърдата от миналата година, а втория път, 20 дни след първата операция, след хистология й откриха карцином и в единия яйчник, с втората операция й махнаха лимфни възли около половите органи, апендикса и някакво було, в което са били яйчниците, слава богу сега всичко е ок, не ходи на лъчетерапия и химиотерапия, почива си и си пие лекарствата, сега трябва да ходи редовно на прегледи разбира се Praynig
доколкото съм чувала най-добрите лекари са в ракова болница, за другите болници не съм чула нищо, много е важно след операцията възстановяването, ще й трябва нон-стоп помощ първия месец, много да се пази, но съм сигурна, че всичко ще бъде ок Hug
майка ми например много се беше отчаяла в периода м/у двете операции тая година, беше решила, че й остава 1 година живот и разни такива глупости, но с наша помощ, и дечицата като са често около нея всичко е наред сега, даже си позволява да прави туршии Mr. Green
ако има нещо, което те притеснява, пиши тук Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 13 206
Емо, стискам палци! Само това мога да кажа! Късмет на майка ти!

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Щях да забравя, карцином на шийката на матката и карцином на матката са различни неща, нали?

Да, карцином на шийката и на матката са две различни неща. Става въпрос за различни органи.
Мисля, че оперативната намеса в подобни случаи е добре да бъде своевременно направена. Знаеш, по-добре да се махне веднъж за винаги, а не после да създава по-големи проблеми. С това шега е бива и мисля, че това е сериозното отношение. Осигури й здрава храна и спокойствие!!
Много стискам палци на майка ти всичко да мине добре!!!!!!!

# 23
Здравейте,

благодаря Ви за отговорите. Майка ми утре влиза в болницата в Плевен и ще и бъдат направени изследвания, преди да определят датата за операцията, която се надявам да е скоро, тъй като изпитва вече сериозни болки:(((((

Още веднъж Ви благодаря много и ще се опитам да поддържам темата в този Форум за други хора с подобни проблеми.

Емо

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Успех, стискам много палци!!

# 25
  • Мнения: 353
Здравейте,

благодаря Ви за отговорите. Майка ми утре влиза в болницата в Плевен и ще и бъдат направени изследвания, преди да определят датата за операцията, която се надявам да е скоро, тъй като изпитва вече сериозни болки:(((((

Още веднъж Ви благодаря много и ще се опитам да поддържам темата в този Форум за други хора с подобни проблеми.

Емо
Надявам се,сте се насочили към проф.Горчев,защото той е най-добър специалист в онкогинекологията.Операцията на Вертхайм(тотална хистеректомия с разширена пелвична лимфна дисекция),коята се изисква при Са на мат.шийка, могат да я правят малко онкогинеколози.
Успех и стискаме палци! Peace

# 26
Да, вероятно този професор ще направи операцията. Поне такава е първоночалната инфо-я.

Е.

# 27
  • Мнения: 4 390
@ Емо -
ако имаш възможност /и желание/ пиши ми на  ....
От Плевен съм. Искам нещо да ти кажа, но е лично, затова
не го пиша тук.
Поздрави и стискам палци за майка ти! Praynig

Последна редакция: сб, 03 мар 2007, 01:08 от Дивиана

# 28
Здравейте!Случайно попаднах на този форум и  прочетох близки за мен проблеми.Дано всичко да се оправи при вас,  да мине благополучно!
Аз минах хистеректомия, лъчетерапия и сега на 06.12 в Плевен отново операция.Тоес REоперация -премахване на лимф.възли ,които предния хирург не е счел за необходимо да маха.
При първи стадии Т1б обикновенно не се пипат лимф.възли , но за спокоиствие ,а и проф. Горчев настоява че е необходимо.Имам дата за операция, но още мисля по въпроса.Това ще ми е 3та -абразио,хистеректомия и реоперация.А до това положение стигнах от неправилно лечение при Николай Генов от Панацея.Две години редовни прегледи/по 80,90 лв прегледа/ и ми изписваше Дуфастон.Пиех го и бях спокойна нали съм при специалист.Получавах кръвоизливи от време на време/било от това,че ми били слаби стените/ И така докато се озовах в Шейново при добър специалист и веднага абразио.
Хистеректомията не толкова страшна като операция, после само дето идват вълните...топлите.
Ако мога с нещо да помогна.....Насреща съм.
Поздрави!!!

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Елена, стискам ти много палци всичко да е наред с операциите, дано е правилното лечение. Спокойствие ти пожелавам и стискам много палци!!!

Общи условия

Активация на акаунт