Съпруг нарцис

  • 7 519
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Наскоро се сблъсках с такъв човек - точно както си го описала. Плюс това приема всичко лично, което както и да се опитвам да разбера, не успявам. Пример - наш общ приятел ми подари няколко кг ядки, т.к. отглежда. Аз след седмица му занесох от сладкиш, който бях правила. Нарцисът го направи на проблем, доизмисляйки и украсявайки историята. Разбирам, че егото му говори, не проумявам защо.
За перверзен - не зная, но е много фокусиран върху секс тематиката. А в какво се изразява перверзията на твоя съпруг?

Добре де... Не става ясно, защо носиш сладкиши на хора, които не заслужават? Предполагам, че мислиш за следващата рецепта и кога да му занесеш пак? Понеже е фокусиран върху секс тематиката, нали?

Да очакваме ли тема: Аз съм много умна, красива и добра, а той мръсникът ме натакова и изостави, защо?! Рецептата ли обърках?

# 16
  • Мнения: 19 951
Явно не разбира какво е перверзия. А тоз си е просД задник. Даже интелигентен нарцис не е.
Щом е забелязала все пак, че това не е ок, направена е първата крачка към осъзнаване на проблема.

# 17
  • Мнения: 678
Перверзен и нарцис не вървят ръка за ръка. Това две отделни характеристики ли са или е грешка при описанието.

Аз не Ви знам историята, не съм следяла Ваши стари теми но всичко е във Вашите ръце. Колкото и време да е минало никога не е късно за промяна.

Вие имате ли обяснение за себе си защо търпите такова отношение?

Ако сте от София Ви препоръчвам да посетите Семейна констелация, за да видите в ситуацията какви скрити връзки стоят зад поведението Ви на жертва.
Благодаря ви ,какво имате предвид под”за да видите в сигуацията какви скрити връзки стоят зад поведението ви на  жертва”,за какво става въпрос?

# 18
  • Мнения: 14 891
От поне 3 години периодично се оплакваш от мъжа си.
Сега...
На мен ми е ясно, че имате епизоди, в които той се олива, а на теб ти прекипява, но вече става малко досадно. Или се разведи, или ела да мрънкаш в мрънкаческата тема в Развлечения. Да пускаш през 6 месеца тука тема този път как е прекалил мъжът ти товари потребителките да ти търсят решения на проблем, който ти самата не желаеш да решиш. Ми извинявай, ама е супер неуважително спрямо другите да ги занимаваш така.

# 19
  • София
  • Мнения: 35 137
Търсите потвърждение на диагнозата или решение?

# 20
  • INFJ
  • Мнения: 9 380
strawberry0302, неговото поведение си има обяснение, и вероятно диагноза, но твоето поведение на жертва и човек, който търпи над 20 години да го тъпчат като изтривалка, вероятно също има обяснение, и дори диагноза.
Има и друг вид нарцисизъм, този на вечната жертва, на която й е приятно периодично да се жалва, да се самосъжалява. Сама се вкарва в проблеми ситуации, за да може да си каже пак каква жертва е, и как нищо на тоя свят не е честно.

Един-два разговора с психолог едва ли ще са ти излишни. Вероятно ще разбереш за какво си говорим тук.

# 21
  • Мнения: 9 899
Наскоро се сблъсках с такъв човек - точно както си го описала. Плюс това приема всичко лично, което както и да се опитвам да разбера, не успявам. Пример - наш общ приятел ми подари няколко кг ядки, т.к. отглежда. Аз след седмица му занесох от сладкиш, който бях правила. Нарцисът го направи на проблем, доизмисляйки и украсявайки историята. Разбирам, че егото му говори, не проумявам защо.
За перверзен - не зная, но е много фокусиран върху секс тематиката. А в какво се изразява перверзията на твоя съпруг?

Добре де... Не става ясно, защо носиш сладкиши на хора, които не заслужават? Предполагам, че мислиш за следващата рецепта и кога да му занесеш пак? Понеже е фокусиран върху секс тематиката, нали?

Да очакваме ли тема: Аз съм много умна, красива и добра, а той мръсникът ме натакова и изостави, защо?! Рецептата ли обърках?
Нещо обърка сюжетните линии Joy
Сладкишът беше за човека, който ми даде ядките. Аз връщам жеста. Така съм преценила, така съм направила.
Нарцисът разбира и прави проблем, защото според мен иска да е център на всичко. Друго обяснение нямам.
Конче, за приятелска компания става въпрос, не за съпрузи, не за любовници, нито гаджета.

# 22
  • Мнения: 5 682
Перверзен и нарцис не вървят ръка за ръка. Това две отделни характеристики ли са или е грешка при описанието.

Аз не Ви знам историята, не съм следяла Ваши стари теми но всичко е във Вашите ръце. Колкото и време да е минало никога не е късно за промяна.

Вие имате ли обяснение за себе си защо търпите такова отношение?

Ако сте от София Ви препоръчвам да посетите Семейна констелация, за да видите в ситуацията какви скрити връзки стоят зад поведението Ви на жертва.
Благодаря ви ,какво имате предвид под”за да видите в сигуацията какви скрити връзки стоят зад поведението ви на  жертва”,за какво става въпрос?
Семейната констелация е много интересна. Поставя се конкретен проблем и се откриват неочаквани и невидими причини за конкретна твоя реакция, болест, симптоматика, поведение, трудност...
Много е трудно да се обясни, трябва да се види.
 (Препоръчвам Людмил Стефанов.)
Може да му пишете и в темата. Той отговаря.

# 23
  • Мнения: 11 569
Че нямах време по- горе да допиша.

Какво решение да търси, какво. Живяла е в този ад, и продължава- просто си споделя и оплаква. В предишна нейна тема много съвети са й дали. Ама е преливане от пусто в празно.
И това се гледа и попива от децата й- вече големи и пораснали момчета, несмеещи да шукнат пред баща си.
Голям пример имат, мда. След години и те знаят как е " нормално" да се отнасят в собствените си семсйства.
Пфу.

# 24
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Нещо обърка сюжетните линии Joy
Сладкишът беше за човека, който ми даде ядките. Аз връщам жеста. Така съм преценила, така съм направила.
Нарцисът разбира и прави проблем, защото според мен иска да е център на всичко. Друго обяснение нямам.
Конче, за приятелска компания става въпрос, не за съпрузи, не за любовници, нито гаджета.



Ами подаваш грешна информация. Казвайте ги тия работи разбираемо...!   Stuck Out Tongue Closed Eyes

Абе... Приятелска компания, ама носиш сладки. Няма лошо де...     Yum

# 25
  • Мнения: 9 899
Абе, вярно ли това е проблем - да дадеш, след като на теб са дали? Anguished
Къде живееш, Конче?!? Съседка не те ли е черпила, ако си й помогнал, примерно?

# 26
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 288
В стари теми пишеш,че тормози и унижава и теб и децата.
Че вдига скандали и мачка самочувствието ти.
Това е домашно насилие.
Много време го търпиш.
За децата също е вредно да живеят в такава среда.
Близките ти знаят ли на какво сте подложени ти и децата?

# 27
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Абе, вярно ли това е проблем - да дадеш, след като на теб са дали? Anguished
Къде живееш, Конче?!? Съседка не те ли е черпила, ако си й помогнал, примерно?

Не е проблем. Като ти дават, трябва да връщаш жеста. Така трябва.
Ама съседки не са ме черпили... Тюх... Започнах да си мисля за други работи.    Innocent

# 28
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 288
За мен е съвсем нормално,ако някой ми е дал няколко килограма ядки,аз да му върна жеста и да го почерпя.Без значение дали ще е сладкиш или ще е вечеря.

# 29
  • Мнения: 19 951
Искал, дал. Не се чувствам длъжна да връщам никакви жестове. Нито държа на мен да ми връщат.

Общи условия

Активация на акаунт