Politikos - некоректен онлайн магазин

  • 1 322
  • 13
  •   1
Отговори
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
Моля за съвет! Поръчах яке от въпросния сайт, искам да го върна, защото е огромно, имам 14 дни за връщане. На сайта пише преди връщане да се звънне на посочения телефон. Този телефон се оказва, че е неактивен. Не отговарят и на имейл. Няма форма за връщане. Във фейсбук прочетох в последствие отзиви на клиенти, изпаднали в моята ситуация - искат да върнат, няма форма и не знаят къде да го направят? Поръчката ми е скъпа и изтича 14 дневния срок....

# 1
  • софия
  • Мнения: 1 245
Моля за съвет! Поръчах яке от въпросния сайт, искам да го върна, защото е огромно, имам 14 дни за връщане. На сайта пише преди връщане да се звънне на посочения телефон. Този телефон се оказва, че е неактивен. Не отговарят и на имейл. Няма форма за връщане. Във фейсбук прочетох в последствие отзиви на клиенти, изпаднали в моята ситуация - искат да върнат, няма форма и не знаят къде да го направят? Поръчката ми е скъпа и изтича 14 дневния срок....
Здравейте, имах подобен казус но с калъф за телефон от друг бутафорен сайт. Опитвах да се свържа с тях по телефон и мейл, нямаше никакъв отговор, затова направих нова поръчка и като се обадиха да я потвърдим обясних на две на три за казуса, последваха пак мотаене и лъжи, как не можело да ми върнат парите и какво ли още не, споменах кзп и рязко промениха отношението си. Гонете до дупка, направете фиктивна поръчка и като се обадят действайте. Успех.

# 2
  • Мнения: 1 355
Първото, което ми хрумва е да се върнете при куриера, който е обслужил доставката за да оформите връщането. Може би ще е за ваша сметка.

# 3
  • Мнения: 46 511
Свържете се с куриерската форма, с която сте получили пратката и я върнете на подател.

# 4
  • Мнения: 13 545
Първото, което ми хрумва е да се върнете при куриера, който е обслужил доставката за да оформите връщането. Може би ще е за ваша сметка.
Тя хубаво ще оформи връщането, ама те като са некоректи няма да си вземат върнатата пратка и пак нищо.
Авторке, сигнализирай КЗП.

# 5
  • Мнения: 46 511
Щом изтича срокът е важно да я изпрати обратно, след това успоредно да пусне сигнал до КЗП.

# 6
  • Мнения: 1 355
Първото, което ми хрумва е да се върнете при куриера, който е обслужил доставката за да оформите връщането. Може би ще е за ваша сметка.
Тя хубаво ще оформи връщането, ама те като са некоректи няма да си вземат върнатата пратка и пак нищо.
Авторке, сигнализирай КЗП.
Така е според условията в сайта. Тъкмо от куриера ще вземе повече данни, за да отправи жалба до КЗП и до полицията, ако се наложи. Но първо да направи това, което зависи от нея според условията на договора и в рамките на определения срок.
Случвало ми се е нещо подобно с една фирма (Хилман). Голямо протакане беше, но все пак върнаха парите. Стоката също не отговаряше на номерацията в сайта.

# 7
  • софия
  • Мнения: 1 245
Връщането до подателя не върши работа, аз така направих и се оказа че съм я върнала до склад, никой не я взе и ми я върнаха за моя сметка заради непоискване.Номерът на подателя беше несъществуващ. Да направи фиктивна поръчка в случай че прозвъняват заявилите поръчка.

# 8
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
Нямат седалище и адрес в България. Не зная КЗП идобщо ще се занимават ли.Съмнявам се.

# 9
  • Мнения: 12 766
https://www.politikos.bg/profile-and-history
Това ли е сайтът? Изглежда достоверен, но явно не е много читав. КЗП няма да се занимава с чуждестранна фирма. Не са дали европейски VAT номер, по който можеше да видим има ли такава фирма изобщо. Аз бих звъннала в гръцкото търговско представителство, ако има такова в България, а ако не - в тяхното посолство.

# 10
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
Това е сайтът, да. Видяли са съобщението ми в месинджър, никаква реакция. Не мога да повярвам, че съществуват такива измекяри в днешни дни. Ще задържа стоката, в противен случай ще окстана и без нея.

# 11
  • Мнения: 1 334
Това е сайтът, да. Видяли са съобщението ми в месинджър, никаква реакция. Не мога да повярвам, че съществуват такива измекяри в днешни дни. Ще задържа стоката, в противен случай ще окстана и без нея.
Ако нищо не подейства можете да занесете дрехата на шивач и да я преправи като за Вас. Ако не Ви харесва идеята можете и да го продадете онлайн.

# 12
  • Мнения: 11 338
Стоката с наложен платеж ли пристига?
Ами малко детинско, но ако пристига с наложен платеж, поръчайте още нещо, аз бих поръчала нещо големичко и като ви пристигне на товарителницата ще има актуален телефон. Отидете в офиса на куриера и кажете, че не сте поръчвали нищо такова от такава фирма, запомнете телефона или го снимайте ако ви позволят и ще можете да се чуете с представител на фирмата.
Това разбира се нищо няма да промени.
Но пък тогава можете безброй пъти през ваш и на приятели телефони да правите поръчки, докато се почувствате обезвъздемена, че са плащали куриерски.

# 13
  • Мнения: 482
Аз от този сайт си поръчвам от доста отдавна, повече от година. Единствено не ми е ок, че нямат опция преглед. Пролетта ми се наложи да връщам нещо и си спомням, че им звънях но всичко беше наред, по банков път ми върнаха парите, а телефона им беше актуален. Миналата седмица си поръчах няколко неща и ми направи впечатление, че ми звънна румънски номер, да ми кажат че единия продукт е изчерпан. Ще опитам да потърся в хисторито и ще го напиша ако го намеря.

Общи условия

Активация на акаунт