Априлски бебчета 2022 - тема 3

  • 26 744
  • 747
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 214
Деър Ейнджъл, аз си ги бия сама. Нямам мазнина на корема и не знам колко мога да помогна. Но, бия много бавно самото лекарство, изчаквам и вадя бавно иглата. При мен рядко се получават синки, но си ме боли доста.

# 76
  • Мнения: 255
И аз си ги бия сама. Вкарвам иглата нито мн бързо нито бавно, вкарвам течността отново с умерено темпо и вадя рязко. После натискам около минута със спирт. В началото нямах проблеми освен тук там някоя малка синина, но вече месец и половина бия всеки ден в корема и почти не ми остава вече място. Излязоха бучки а в областта в която са те не става. Веднъж мъжа ми ми би в ръката и ужасно много болеше, после това място ме боля с дни. Вие освен корем и ръце биете ли другаде?

# 77
  • Мнения: 1 452
На мен ми ги бие ММ и съм сигурна че ми стават синини от спирта. Като има кръв и натисна с памучето винаги остава синьо и буци, а ако само духна без памуче няма и точка. Една хематоложка ми беше казала без памуци след инжекцията, иначе сините мажа с Арнигел - хомеопатично е, но помага бавно. С хепароид не смея май не е за бременни, въпреки че някой го ползват....

# 78
  • Мнения: 225
Мисля, че синините се получават точно, когато има кръв, защото тогава се нацелва съдче. На мен ММ ми ги слага и винаги става синина, ако има кръв. А и когато пиех аспирин също имах повече синини Thinking Последния месец обаче се сетих, че имам една флорална вода от лайка и ако нацелим съд винаги слагам от тази вода на мястото, стува ми се, че действа добре и предотвратява големите синини.
Иначе една сестра ми каза, че не трябвало под прав ъгъл да се слагат и за това имам синини. Е да ама не е от това според мен, а и под прав ъгъл ме боли по-малко.

# 79
  • Мнения: 255
Winner а не ти ли се случва след като извадиш иглата с нея да излезе и капка лекарство или кръв? При мен излиза буца само в този случай.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 6 149
При мен, когато излезна капка кръв, после се образува и синина. Затова си мисля, че нацелваме съдче.
Ама как да го избегнем, като не се виждат!?

# 81
  • Мнения: 293
Сестрата, която ми ги биеше каза че винаги от хепарина има синини, имах буци и в двете ръце, колкото и внимателно да се бият.

# 82
  • Мнения: 1 452
Winner а не ти ли се случва след като извадиш иглата с нея да излезе и капка лекарство или кръв? При мен излиза буца само в този случай.
Когато е капка лекарство нищо не остава, когато има кръв винаги остава синина защото натискам с памучето за да спре....
Брин сигурно е съд, но няма как да го избегнем като не се виждат.....

# 83
  • София
  • Мнения: 813
Момичета сега се зачудих , понеже има доста дами, които ще раждат на частно. Дали знаете дали има опция за изплащане на вноски на раждането? Гледала съм, че има пакети раждане в които са включени прегледите и те имат възможност за разсрочено плащане , дали има и такова за самото раждане … ?

# 84
  • Мнения: 336
На мен ми ги бие ММ и съм сигурна че ми стават синини от спирта. Като има кръв и натисна с памучето винаги остава синьо и буци, а ако само духна без памуче няма и точка. Една хематоложка ми беше казала без памуци след инжекцията, иначе сините мажа с Арнигел - хомеопатично е, но помага бавно. С хепароид не смея май не е за бременни, въпреки че някой го ползват....
В упътването на Арнигел пише да не се ползва съвместно с антикоагуланти.
Аз също сама си бия инжекциите в корема, нямам никакъв проблем с това. Много рядко ми излиза синина и много бързо минава. Знам, че след като се бие инжекцията мястото не трябва да се разтрива. Бучки пък изобщо не са ми излизали. Може да е и до кожа, а може да зависи и от препарата. Знам, че фраксипаринът дава по-често алергични реакции.

# 85
  • Мнения: 1 136
Не съм чувала за подобно нещо аз.
Момичета сега се зачудих , понеже има доста дами, които ще раждат на частно. Дали знаете дали има опция за изплащане на вноски на раждането? Гледала съм, че има пакети раждане в които са включени прегледите и те имат възможност за разсрочено плащане , дали има и такова за самото раждане … ?

# 86
  • Мнения: 145
Аз се следя само на частно. Първият коремен ехограф ми беше в 13г.с на ФМ, след това в 15г.с. проследяващата ми лекарка каза, че бебето е достатъчно голямо и от тук нататък ще ме гледа само на коремен. От началото на бременността си ходя на прегледи на всеки 2 седмици, като нямам проблеми, които изискват често ходене, сега за първи път АГ ми каза да отида след 3 седмици от последния преглед и ми се струва като цяла вечностт.. Не искам да си представям как се чувстват момичета, които ходят веднъж месечно!

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 6 149
Момичета сега се зачудих , понеже има доста дами, които ще раждат на частно. Дали знаете дали има опция за изплащане на вноски на раждането? Гледала съм, че има пакети раждане в които са включени прегледите и те имат възможност за разсрочено плащане , дали има и такова за самото раждане … ?
Аз раждах и двата пъти във Вита, но последния път беше преди 6г.
Предлагаха някакви пакети за следене на бременност, но аз не избрах тази опция. По спомени не включваха раждане. А за самото раждане нямаше информация, че е възможно разсрочено плащане.
Може би, ако се свържеш директно с болницата и ги питаш, може да се окаже, че има такъв вариант. Но това на регистратурата може и да не го знаят.

# 88
  • Мнения: 1 407
Brin de muguet, сега пак във Вита ли мислиш да раждаш? Гледах, че доста са вдигнали цените за рождена, да не кажа, че са космически, но аз, ако изобщо раждам в България ще е там.

# 89
  • Мнения: 51
И аз раждах във Вита преди 3 години, цените от тогава за раждането не виждам да са се вдигнали особено. По скоро пакета ЖК ми се вижда вече неоправдано скъп и се съмнявам да се спестява нещо с него. Там ще се следя и ще раждам живот и здраве, прегледите са веднъж месечно.

Общи условия

Активация на акаунт