Априлски бебчета 2022 - тема 3

  • 26 395
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 834
Да ви попитам вас АГ гледа ли ви винаги с вагинален ехограф? Мен ме поглежда набързо с вагинален, а след това с коремен. Защото с вагинален се гледа шийката мисля.

# 61
  • Мнения: 1 177
Да ви попитам вас АГ гледа ли ви винаги с вагинален ехограф? Мен ме поглежда набързо с вагинален, а след това с коремен. Защото с вагинален се гледа шийката мисля.

Мен до сега само с вагинален ме е преглеждал и един път с коремен и се надявам скоро само с коремен, че е гадно. 😀

# 62
  • Мнения: 135
Да ви попитам вас АГ гледа ли ви винаги с вагинален ехограф? Мен ме поглежда набързо с вагинален, а след това с коремен. Защото с вагинален се гледа шийката мисля.
Мен от 11г.с. ме гледа с коремен, дори видя, че шийката не е скъсена и изкоментира, че се видяло с коремния защото съм слабичка...

# 63
  • Мнения: 1 452
Мен с коремен от 10 г.с някъде, но мисля че шийката може да се измери и с коремен...надявам се да я следят...
И аз се чудя за следенето при двама - как успявате като единия ви казва едно лечение другия друго? Според мен не става слушаш единия и ходиш при него.....аз затова не се следя при двама. Само за феталните си ги правя при моя и при специалист по ФМ....
Иначе един път в месеца ми се струва ужасно малко и непрекъснато се чудя какво става с бебето....
Относно плетенето - браво момичета, прекрасни неща сте направили ще ме запалите като ви гледам....преди можех да плета, но съм забравила. Мисля че на две куки ми беше по-лесно и не знам дали ще успея на една. Вие как се научихте?

# 64
  • Мнения: 6 263
Само с коремен ме гледа,апарата му е добър и няма проблем за мен.За сега съм на две места,след НГ ще станат три.Единият си е моят АГ,но той не изражда.Вторият е при който мисля да раждам и е в Пловдив и третият ще е един тукашем израждащ,ако се случи пак да тръгне по рано и не ми се рискува да пътуваме като предния път.За пет часа родих въпреки че имах болки и контракции от предния ден,но бяха нерегулярни.Просто никакви симптоми нямах,никой не очакваше че ще тръгне с десет дена по рано.Затова и сега ще се застраховам.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 1 026
Само с коремен ме гледа,апарата му е добър и няма проблем за мен.За сега съм на две места,след НГ ще станат три.Единият си е моят АГ,но той не изражда.Вторият е при който мисля да раждам и е в Пловдив и третият ще е един тукашем израждащ,ако се случи пак да тръгне по рано и не ми се рискува да пътуваме като предния път.За пет часа родих въпреки че имах болки и контракции от предния ден,но бяха нерегулярни.Просто никакви симптоми нямах,никой не очакваше че ще тръгне с десет дена по рано.Затова и сега ще се застраховам.
Само с коремен ме гледа,апарата му е добър и няма проблем за мен.За сега съм на две места,след НГ ще станат три.Единият си е моят АГ,но той не изражда.Вторият е при който мисля да раждам и е в Пловдив и третият ще е един тукашем израждащ,ако се случи пак да тръгне по рано и не ми се рискува да пътуваме като предния път.За пет часа родих въпреки че имах болки и контракции от предния ден,но бяха нерегулярни.Просто никакви симптоми нямах,никой не очакваше че ще тръгне с десет дена по рано.Затова и сега ще се застраховам.
В Пловдив при кого мислиш да раждаш?
Ох, аз да ви се оплача днес на три стъпала в един блок, какво стана не знам, но така се подхлъзнах, взех да махам с едни ръце, не знам как се задържах. И цялото напрежение ми отиде в кръста. Сега ми е малко притеснено. Надявам се всичко да е наред. Легнах на дивана и не ставам, пих 2 но шпа и дано това да е.
Някоя от вас питаше за прекратяване на трудов договор по време на болничен. Ако сте назначени на трудов договор с изпитателен срок, и този срок не е изтекъл, може да ви прекратят трудовия договор дори и да сте в болничен. Мисля, че това беше въпросът. Ако не момичето пак да каже. Станала съм много разсеяна 😁

# 66
  • Мнения: 1 426
Ооо Моли държа да споделиш преждата, харесва ми Heart и одеалцето е мега сладко.

И аз съм в кюпа на некаралите и неваксинираните, била съм болна през последните 18м. единия път доста тежко, но не съм правила тестова, не вярвам да е било коронка.

Относно двамата АГ, минавам и при инвитро доктора ми, познават се с моята докторка и никой няма нищо напротив. Даже се радват милите, че с общи усилия го избутахме до тук.

# 67
  • Мнения: 858
Аз ходя при двама АГ и двамата знаят, че ходя на две места. АГ, който ме следи по здравна каса, е наясно, че няма да раждам при него от самото начало. По стечение на обстоятелствата от началото на бременността се наложи да ме преглеждат 5 или 6 различни АГ. Сега ходя на две места и почти всеки път се налага да ме гледат с вагинален. Колкото и да е добра техниката и оператора, коремният ехограф дава отклонения, когато се мери шийката. При мен тя е скъсена, затова се налага точно мерене на всеки преглед. Ако по принцип няма проблем с шийката, не е наложително да се гледа с вагинален.

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 6 119
Все пак да попитам момичетата, които ходят при двама паралелно дали споделят, че ходят на две места или се правите на ударени, от етична гледна точка ми е интересно.
Аз не споделям, че ходя паралелно при друг. Споделяла съм вече тук, че миналата бременност имах неблагоразумието да споделя на един специалист по ФМ, че съм ходила при друг и че идвам за второ мнение. Тя реши, че щом бебето е гледано може спокойно да претупа прегледа. Затова предпочитам да си мислят, че се следя само при тях, за да си огледат всичко както трябва. Отделно съм попадала на много докачливи доктори, и като разберат при кой съм ходила, започват да го оплюват. Предпочитам да си спестя неприятни емоции.

Но, да, понякога е кофти, когато има разминаване на терапиите, и тогава аз трябва да си избера кого да слушам. Просто преценявам за моята ситуация на кого по бих се доверила, а другият го използвам по-скоро за допълнителни прегледи, да се уверя, че бебето расте (това ми е останало малко като травма от миседа) и евентуално за второ мнение, ако се появи проблем. Аз избрах да се следя при моята АГ (тя ми следи цялата профилактика от години, трите предишни бременности, тя ми е правила двете секцио и абразиото ) + АГ специалист по рискови бременности заради възрастта и тромбофилията.

За коремния ехограф много зависи от апаратурата и структурата на корема.
Един АГ ме гледа с коремен още 8гс (много скъп ехограф). Моята едва сега (13+5) се реши на коремен и пак не беше много сигурна.
На едната ФМ (12+4) започна с коремен, но каза, че не се вижда добре заради операциите ми и мина на вагинален. А и неговата апаратура е много добра.

За плетенето - научих се сама от клипчета в Ютюб докато бях майчинство с първото бебе и си му плетях шапчици, все едно си имах кукла за преобличане 😅.

Последна редакция: чт, 28 окт 2021, 19:53 от Brin de muguet

# 69
  • Мнения: 834
Аз също се следя на частно и е с добра апаратура. Но може би мен ме гледа винаги на вагинален, защото имам конизация правена преди да забременея преди 6-7 месеца някъде. Ще я попитам следващия път. А иначе след това ме гледа с видеозон винаги. Иначе старите лекари май са против честото гледане на бебето с видеозон, вие какво мислите?

# 70
  • Мнения: 197
Аз ходя един път в месеца. На мен прегледите колкото удоволствие ми доставят, толкова и ме напрягат. Винаги ми е нервно 1-2дни преди преглед и започвам да си мисля и сънувам лоши неща.
До сега моята ме е гледала само с коремен ехограф. Предполагам в по-късните седмици ще ми мери шийката с вагинален. Засега ми каза, че всичко върви супер, предполагам е видяла и шийката. Избягвам да изпадам в подробности и да разпитвам кое точно как и колко. Предния път сравнявах сантиметри, грамове и честоти и все намирах нещо, което евентуално не е в ред. Сега даже не винаги взимам амбулаторен лист, за да не се вглъбявам в интернет търсене 🤣
А сега ще ви помрънкам. Моят бъдещ батко е болен от повече от месец и вече не знам кой път да хвана. Отделно оздравях отново за няколко дни, но в понеделник чаках страшно много време пред една лаборатория. Навън беше 3градуса, тъкмо бях станала и явно отново съм настинала. Та гърлото ми пак е възпалено. Откакто съм бременна все е така и вече не мога да издържам. Малкия от днес е с бронхит, та нито се наспиваме, нито пък си почивам. Цял ден духаме сополи, пием сиропи и правим инхалации. Омагьосан кръг. Досега не ми се е разболявал толкова продължително и вече започвам да се притеснявам. Отделно на това вече доста си омръзваме и се дразним, даже го усещам, че нарочно ме дразни, за да се карам. 🤣 Пълен цирк е.
Сега пък ще ви го похваля, защото мисля, че си отглеждаме един прекрасен батко. Откакто знае, че ще става батко не дава никой да ме докосне с пръст. Когато братовчед му си играе с мен и е по-груб прави забележка и казва да е по-леко, защото мама има бебе в коремчето. Не знам дали ви споделих, но бях ужасно схваната на врата. Мъжа ми ме масажира, за да ме облекчи, а аз повиквах от болка. Детето си остави заниманията, отиде при баща му, хвана го за ръката и с равен и спокоен тон му каза '"Тате, само леко ще мачкаш мама. Има бебе в коремчето. Разбра ли ме?" Направо ми напълни сърцето, колко рязко порастват мъниците 💙

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 6 119
Иначе старите лекари май са против честото гледане на бебето с видеозон, вие какво мислите?
Даммм, моята е от този тип.
Обаче аз не мога да си представя да седя един месец в неведение. Доколкото знам самият ехограф не е вреден. По-скоро честото пускане на доплер в ранните седмици не е много препоръчително. Но аз не мога да си позволя да не следя доплер заради тромбофилията. А и те пускат доплер за съвсем кратко.

Аз докато бях бременна сънувах две неща, които се сбъднаха на следващия ден. Направо настръхвам. Предпочитам, ако можех, преди прегледите изобщо да не сънувам.

# 72
  • Мнения: 135
Ооо Моли държа да споделиш преждата, харесва ми Heart и одеалцето е мега сладко.

Благодаря 🥰
Преждата е Alize puffy, плете се ръчно. Много е лесно, аз пробвах на шега, а то взе че стана.
За прегледите и аз съм веднъж месечно.. Много е гадно, но се мотивирам, че на следващия преглед ще съм 19г.с. и бебето ще е по-голямо, написала съм си въпросите и съм се решила тоя път няма да мръдна от кабинета докато не се насладя на бебчо. Миналия път малко ме притупа, но бързаше и аз влязох в положение.. Даже ще си взема флашка ако е възможно да направи запис, ако не ще снимам с телефона 😁 какво да правя после цял месец ще има как да си го виждам, а не да карам на спомени и 2 кофти снимки 🤔

# 73
  • Мнения: 293
Лещичка, момичетата са прави има различни осигурителни пакети. Най-лесно е да свалиш приложението на Bulstrad и като се регистрираш ще можеш да видиш какво точно ти включва пакета. Ако имаш въпроси пиши ми Simple Smile

На болните, бързо оздравяване! Аз го преболедувах леко февруари и не съм ваксинирана. Имам намерение да го направя, но със сигурност няма да е докато съм бременна.

На плетящите...какво да кажа...хем ви се радвам на красотите...хем ме хваща яд, че съм от кръжока "Ръцете ми пречат" и хич не ми бива в тези занимания, а не като да не са  ме учили Joy

Относно прегледите и мен горе долу на месец ме викат и честно казано ми е малко, постоянно изпадам в състояния на безпокойство, че нещо може да не е наред и аз да не подозирам тъй като все още нищо не усещам, а и все още коремът ми е по-скоро леко подут от колкото бременен или поне на мен така ми изглежда Sad, но и не искам да рискувам с двама АГ, каквато съм параноичка съвсем ще се побъркам.

Да се оплача, че тази седмица ми се наложи да си бия Фраксипарина сама в корема, най-вероятно и другата ще е така (иначе ми ги бие мед.сестра в ръката, но е под карантина). вижда се къде съм била всяка една, целият е син Sad момичетата, които по принцип си го бият сами, бих била много благодарна ако дадът някой съвет Simple Smile Благодаря!

Благодаря за новата тема 🤗.
Има ли други с допълнително здравно осигуряване към Булстрад?От година съм с такава фирмена и сега разучавам плюсовете.Доколкото разбирам изцяло се покриват всички разходи по раждане и последвалите изследвания.Говорих и с един неотзивчив техен служител,но бих искала и мнение на някой вече ползвал го и имал ли е някакви проблеми.Може и за други компании разбира се,всичко би ми било полезно.

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 6 119
Да се оплача, че тази седмица ми се наложи да си бия Фраксипарина сама в корема, най-вероятно и другата ще е така (иначе ми ги бие мед.сестра в ръката, но е под карантина). вижда се къде съм била всяка една, целият е син Sad момичетата, които по принцип си го бият сами, бих била много благодарна ако дадът някой съвет Simple Smile Благодаря!
😟
Засега не си го бия сама. ММ ми ги слага. Но и аз се чудя как да предотвратя тези синини. От само една седмица съм на фраксипарин и вече от две инжекции се получиха огромни синьо-черни петна (7см и 9см). Всеки път методът на инжектиране е един и същ, но явно някой път нацелва някой съд. Гледаме, гледаме, но през кожата ми не се виждат венички и ги поставя слепешката.

Някои момичета се мажеха с Хепароид, аз не съм пробвала.

Накрая заради тези синки и аз ще взема да мина на ръцете. Защо не помолиш ТМ той да ти ги бие в ръцете, щом там не ти се получават синини?

Общи условия

Активация на акаунт