КРУИЗИ /Тема 16/

  • 50 359
  • 767
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 318
Да, гледала съм ги тези- 149$
Мисля, че ще ни се наложи да се тестваме и към БГ, особено в нашият случай през февруари  когато обикновено е пикът на вирусите. Но в момента се надявам само да няма локдауни.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
С антигенни не става ли за качване на кораба? Щом за влизане в САЩ може …  Да му се отще на човек

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
Ще се оглеждам за фиорди за юли, ако може да се обикаля свободно дотогава. Ако ви попадне нещо интересно, оставяйте линкове, моля.
Shantal , и аз искам фиорди през юли. Харесала съм ето този на Holland America.

Обаче има една фирма за круизи, която много искам да пробвам, но цената ми е малко смущаваща.
Та се чудя все още кое да избера. Може би това ще е Коледният подарък на мъжа....

# 48
  • До морето
  • Мнения: 7 014
Здравейте, на 20.12 летим за Лос Анджелис и ще бъдем в Щатите малко повече от месец. Много ми се иска да направим и някакъв кратък круиз. Преди съм виждала безумно ниски цени на круизи там. Как е положението сега? Има ли подобни оферти?

# 49
  • Мнения: 216
Гледам круизи на Карибите за Април, може ли някой, който е бил наскоро да ме ориентира какви са Ковид ограниченията. Нямам предвид маски и ресторанти, а рестрикции за самото слизане на даден остров, трябват ли тестове, задължително ли е само с екскурзии от компанията(и такова ми се мерна), за нас би било проблем, защото обичаме сами да си правим организацията по островите.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
За всеки остров е различно. А до април какво ще е, никой не знае.

# 51
  • Мнения: 216
За всеки остров е различно. А до април какво ще е, никой не знае.
Някакъв ориентир все пак към днешна дата?

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
https://www.mfa.bg/bg/covid19map

Тук има информация за всички държави, мисля че ще се ориентираш.

# 53
  • Мнения: 14
Здравейте.
Опитвам се да си направя резервация на круйз  "Северна Европа" за дата 21.01.2022 на сайта на MSC.
Но нещо не се получава.
Изхвърля ме на първоначалното меню.
Може ли да ми споделите как Вие правите резервация  директно на сайта им. Или използвате друга сигурна букинг платформа.
Отворих немската версия на MSC.
Там без проблем си направих резервацията, но като стигнах до менюто с въвеждане на личните данни.
Имаше опция местоживеене само Германия и Австрия.

Намерих  круиза и чрез туристически посредник в България.
Но в сравнение  цените са с поне  50 % нагоре.

# 54
  • Мнения: 1 054
няма как  да си купите круиз от сайта на MSC, но има от къде вижте първа страница.
А и нещо друго- видяхте ли кофти факт за 150 положителни пасажери с КОВИД на MSC Grandiisa.Ще ги свалят в Генуа.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
И Royal Caribbean канселираха плавания… много кофти.
Вече така ми писна от тоЯ ковид.

п.с. Ние не се качихме тази година (миналата, де), но срещнах няколко кораба, споделям да “оплакнем окото” поне



# 56
  • София
  • Мнения: 1 269
И Royal Caribbean канселираха плавания… много кофти.
...
Само на Спектрум в Хонг Конг канселираха, мисля.
Как беше в Щатите? Къде се тествахте?

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
няма как  да си купите круиз от сайта на MSC, но има от къде вижте първа страница.
А и нещо друго- видяхте ли кофти факт за 150 положителни пасажери с КОВИД на MSC Grandiisa.Ще ги свалят в Генуа.
С Омикрон няма как да не се разпространява , ваксините изобщо не пазят от него. Вероятно дори нямат симптоми, но с това тестване , нормално. Отделно онзи ден четох за кораб в.Лисабон, който са задържали заради 60 проби положителни ,пак много леки симптоми, но хората не са ги закарали до Мадейра за НГ. Тъпия им вирус нулира круизите .Изобщо не бих се качила спокойно вече,щом може по всяко време да те затворят, заключват, задържат. Дано тази година, има индикации ,тази истерия приключи. Мислех да резервирам сега февруари за Дубай ,но се отказах . Вероятността в този.момент за положителен тест е огромна.  А ако си в чужбина, не е оферта. Но гледам за есента, ще се отпуши.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Аз резервирах за март за Дубай, да видим дали няма да останем с пръст в уста..
Къде четете актуалните изисквания при качване? За MSC става въпрос.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Аз резервирах за март за Дубай, да видим дали няма да останем с пръст в уста..
Къде четете актуалните изисквания при качване? За MSC става въпрос.
Ваксина и пср. Питах агента.

Общи условия

Активация на акаунт