Пак за тестерите!

  • 12 822
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 527
Защо да няма тестери на нови парфюми? В http://www.parfumi.net/ имат само тестера на Bright crystal - Versace, а самата тоалетна вода я нямат. Иначе аз преди седмица си поръчах тестера на  Crystal Noir - Versace от http://megashop.bg и мисля, че е едно към едно с оригинала.

# 16
  • Мнения: 1 002
въпросът ти е риторичен

познавам някои от фирмите вносителки , които държат и големи щандове и магазини за парфюмерия ,
НИКОГА , ама никога не продават тестери , купувала съм  с около 15-20 % отстъпка истински парфюми , но никога тестери
нито съм виждала да продават на някого ..

# 17
  • Мнения: 13 512
въпросът ти е риторичен

познавам някои от фирмите вносителки , които държат и големи щандове и магазини за парфюмерия ,
НИКОГА , ама никога не продават тестери , купувала съм  с около 15-20 % отстъпка истински парфюми , но никога тестери
нито съм виждала да продават на някого ..

Абсолютно съм съгласна!БНяма такова животно- един магазин да продава 50 тестера на даден парфюм.Да не би да имат 600 бройки от парфюма,че  да им се полагат 50 тестера? А колко такива "магазини" ги продават??Безумие е да се вярва,че са тестери. Нямам нищо против- всеки да си купува каквото си иска...но да ме убеждавате,че са 1:1 с оригинала, няма смисъл. Не всеки държи  на  оригиналния парфюм-не го оспорвам,но тестера като стока-не го призавам.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Здравейте,относно тестерите да ви кажа защо  някой миришат различно .Тези които са на витрината стоят на осветление и загряване от рекламните лампи,до тях има достъп и на въздух и е нормално да си променят аромата  като минат 3 месеца.  Те винаги са в кутия на която пише че не са за продан!!
 Верно е че фирмите вносителки дават за определена бр.-тестер.  Обикновенно за 12/1,поне там където работех аз бе така.  Някой фирми дават и за 6бр.-тестер. Има разлика във производството за Европейски страни и примерно за Япония ,защота атмосферните условия са различни.Парфюма се развива като аромат по различен начин.Целта на производителя е да си запази трайнастта независимо в коя част на света се продават.
В скъпата цена евключена рекламата /списания и др./ БЕЗПЛАТНИТЕ тестери които търговеца  получава ,големите рекламни витрини и малките мостри които също са БЗПЛАТНИ!Цената  приблизително е еднаква навсякъде. Съвета ми е като пазарувате да гледате да има стикер с името на официалният вносител  и телефон. Фирмите вносителки не са много-Сарантис,Нотос,Еверет,Селекта ,Р&G  Прити шоп ....
Има много успешни ментета на пазара.Всеки пров своя личен избор според джоба си.Успех с ароматите.                                                                               

# 19
  • Мнения: 13 512
                                                                             
Най-после някой да  донесе вода от извора  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 3 328
Във високата цена са включени и режийните на големите магазини /едва ли наемът на Бюти зоната в МОЛ София е пренебрежимо нисък/.
Купувала съм от сайтове за ел. търговия и запечатани тоалетни води, и тестери - в някои случаи съм много доволна, в други - никак. Последният тестер, който си купих, е изключително траен и 1:1 с оригиналния аромат - Bvlgari pour femme. Купих го от магазин, в който цената беше с 10-тина лв. по-ниска в сравнение с тази в сайт, от който си бях набелязала да го купя, а и там щях да платя и доставката, пък и нямаше да имам възможността предварително да съм се "запознала" с аромата. А за трайността само ще отбележа, че ароматът остава непроменен по дрехите ми и след изпирането им.

Последна редакция: ср, 01 ное 2006, 10:03 от Karimma

# 21
  • Мнения: 13 512
Във високата цена са включени и режийните на големите магазини /едва ли наемът на Бюти зоната в МОЛ София е пренебрежимо нисък/.
Някои марки имат изисквания къде да бъдат продавани.За това отговорност носят вносителите.
А тестерите са винаги и само 100 мл. /или 80..най-голямата опаковка, в която се предлага даден парфюм/

# 22
  • Мнения: 1 243
Аз пък съм чувала,че тестерът е дори по-траен и по-силен на миризма от самия оригинал...Това ми го е казвала една позната от Холандия,която има склад за парфюми и козметика там и стоката е 100% оригинална. Тя обаче също е на мнение,че българските "оригинали" нямат нищо общо с тези навън... newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 3 328
Във високата цена са включени и режийните на големите магазини /едва ли наемът на Бюти зоната в МОЛ София е пренебрежимо нисък/.
Някои марки имат изисквания къде да бъдат продавани.За това отговорност носят вносителите.
А тестерите са винаги и само 100 мл. /или 80..най-голямата опаковка, в която се предлага даден парфюм/
Да, знам това - за изискването за местопродажба. Но това също вдига цената, не мислиш ли?
За обема на тестерите - има такива, които са в опаковка от по 75 мл - само. Пример: Булгари - О те блан, Пюр на Сандър.

# 24
  • Мнения: 2 529
Във високата цена са включени и режийните на големите магазини /едва ли наемът на Бюти зоната в МОЛ София е пренебрежимо нисък/.
Някои марки имат изисквания къде да бъдат продавани.За това отговорност носят вносителите.
А тестерите са винаги и само 100 мл. /или 80..най-голямата опаковка, в която се предлага даден парфюм/

Май аз нещо не съм в час, кое наричате вие тестери newsm78 За мен тестери са тези мини парфюмчета от 15 мл, които обикновено са в едни флакончета и в хартиена опаковка или увити като бонбончета и всеки път ми раздават такива като си купувам парфюми и козметика. Големите тестери, които в магазините служат, за да пробваш миризмата на място, продават ли се?

# 25
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
http://megashop.bg/cshop/product_info.php?products_id=105Аз днес си порачах този... Дали е траен. Някой поръчвал ли го е?

# 26
  • Мнения: 13 512
Май аз нещо не съм в час, кое наричате вие тестери newsm78 За мен тестери са тези мини парфюмчета от 15 мл, които обикновено са в едни флакончета и в хартиена опаковка или увити като бонбончета и всеки път ми раздават такива като си купувам парфюми и козметика. Големите тестери, които в магазините служат, за да пробваш миризмата на място, продават ли се?
Не се продават! Или поне аз не знам за фирмен магазин,който го прави. Но  пазара е залят с ментета,които са малко по-евтини от  оригиналните парфюми и омайват хората,е всъщност това са тестерите,които пръскат в магазините, но видите ли- те имали много и ги продавали. По едно време във Ваарна се продаваха тестери в един  салон. Ама наистина си бяха тестери- крадяха ги /според мен/ от СефорА .Но на всяко шише си пишеше Not for sale, на гърба на шишето имаше диаграма със съставките на парфщма и т.н. За мен всичко останало е  МЕНТЕТА. И във Варна много  хора продават такива, също и разни малки магазинчета. Но големите парфюмерии не го правят. Защо? Те зареждат по-малки количества парфюми и им дават по-малко тестери ли? newsm78

Последна редакция: ср, 01 ное 2006, 12:53 от monda

# 27
  • Мнения: 2 529
Мерси, монда  Simple Smile
Сега разбрах, но лично аз не бих си купила подобен тестер.

# 28
Здравейте. Сега попаднах на тази тема и реших и аз да драсна няколко реда. Не за друго, а защото мога да дам малко компетентно мнение. Аз работя в офис за парфюми. Моя приятел и майка му го разработват вече десет години, и смея да твърдя че той е един от първите в така наречения паралелен пазар за парфюми.
Значи ако имате магазин и искате да зареждате от официалните вносители, те си имат много изисквания. Предоставят ти тестер ако закупиш 12бр. от даден парфюм, задължават те да заредиш цялата серия от даден парфюм и тн.н. При нас тестери колкото искаш на почти всеки нов парфюм и на далеч по-добри цени. И не само тестери.
 Разлика между тестер и продукт няма. Никой произведител няма да си играе да произвежда отделно парфюми и отделно тестери. Просто се взима даден парфюм залепва му се стикер "Not For Sale" и готово.
Има много оште да се говори по тази тема, но ще отида да запаля една цигарка Laughing

# 29
И още нещо, малките магазинчета не могат да устискат на изискванията на официалните вносители. Как едно малко магазинче може да зареди от всеки парфюм по няколко бройки, като на ден клиентите са му 10 на брой, а в един голям магазин влизат 10 пъти повече клиенти. Затова малките магазинчета зареждат от нас и на много по добри цени. Който е хитър пазарува от тях и е на далавера.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт