Определиха ми два термина, на кого да вярвам?

  • 1 746
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Haskovo
  • Мнения: 150
При мен терминът от ултразвукът излезе верният-беше 4юни аз родих на 5(рано сутринта).По календар трябваше да родя на 15.Детето се роди с оптималните килограми и сантиметри.По ръчичките и крачетат кожата леко му се белеше и дет.лекар като го видя ,вече като се прибрахме ме попита да не е преносено,защото това било признак за преносване

# 16
  • Мнения: 5 026
 Не вярвай на никой  Wink Бебето ще се появи, когато то си реши. Имаш ориентир кога да го очакваш...Аз родих 1 седмица преди термина.

# 17
  • Мнения: 3 456
Не вярвай на никой  Wink Бебето ще се появи, когато то си реши. Имаш ориентир кога да го очакваш...Аз родих 1 седмица преди термина.
Момичето ще ражда  с планово секцио- така че бебо ще се роди не точно , когато той реши..., а когато тя реши.
 Според мен трябва да вярваш на термина с календарчето Peace

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз също мисля че термина с календарчето е по-точен отколкото с ехографа, не всички бебета се раждат с еднакво тегло нали ? ThinkingНа мен още в 4-я месец лекарката ми каза че ако бебето расте с тези темпове щяло да се роди около 3.300кг дрън-дрън много знае тя колко ще порастне, а и толкова случаи има в които ти казват колко е а то се ражда с други мерки. Важното е да са живи и здрави бебчовците и ще растат няма де да идат Laughing

# 19
  • Мнения: 8 505
Докторката при която ходя пък не спомена подобно нещо, тя определя термина по календарче и според нея е 4-ти април.

Според мен на този.

# 20
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Мазнейкова всяка седмица може да те гледа на ехограф и всяка седмица да ти казва различен от предния термин. Това се получава, защото на този етап бебето изостава в развитието си с по няколко дни или пък напредва. Ще видиш, че следващия месец, когато отидеш на ехограф може размерите на бебето да си отговарят на седмицата, в която се намираш. Може също единия месец да изостава със седмица, а другия даже да е избързало.
На мен всеки път ехо-то ми показва различен термин. Един единствен път си отговарях с точност на седмицата и дните и тогава термина от ехографа отговаряше на този, който сме определили с календарче. За теб е важно да си знаеш термина по календарче...тоест този, който ти е изчислен въз основа на първи ден от последен цикъл Wink. Не се шашкай Hug!

# 21
  • София
  • Мнения: 337
Според мен е по-важно това, което се вижда на ехограф.
Методът с календарчето е валиден при много точен цикъл и забременяване точно в средата на цикъла.
На мен много пъти ми местиха термина и на края родих бебче 2,500кг, т.е. очевидно е, че беше рано, а секциото беше планирано. аз бих се позовала на най-далечната дата.

# 22
  • Мнения: 66
Не е ли малко рано да се кахъриш за това, все пак до април има още много време и ще те гледат още много пъти, изчакай да наближи, пък тогава му мисли коя е вярната дата - имам една позната мед. сестра и тя все ми казваше "В учебниците пише така, но за съжаление болестите книжки не четат и не винаги знаят какво точно да правят", та мисълта ми е, че бебето няма калкулатор и не знае кога точно ще се роди - за сега. Успех   bouquet

# 23
  • Мнения: 3 092
Не мисля че ехографът е ориентира , а ПРМ.
Има бебета , който се раждат по-едри и други , който са по-мънички.
А до април има пък толкова време , че му е рано да го мислиш още. Flutter
Лека бременност и здраво  сладко бебе!   bouquet

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Не мисля че ехографът е ориентира , а ПРМ.
Има бебета , който се раждат по-едри и други , който са по-мънички.
А до април има пък толкова време , че му е рано да го мислиш още. Flutter
Лека бременност и здраво  сладко бебе!   bouquet

Peace
Давам пресен пример от вчерашния ми ехограф. Прави две замервания - едното по главичката - термина излиза на 18.05.07, другото замерване е по гръбначето - от вратлето до опашната кост - тогава терминът ми се пада на 15.05.07. По календарчето ми е на 17.05.07. Само две седмици по-рано по ехограф ми излизаше някъде началото на май, а на първото ехо - на 03.06. Аз си гледам календарчето и си имам едно на ум, защото баткото се роди 11 дни преди термина(пояснявам, че цикълът ми е като часовник точен и би следвало определената дата да е точна) с идеални размери - 3,550 и 51см.

# 25
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Само по термина, определен по ПРМ се води  Peace
Така е .Като се има на предвид,че всички бебета се раждат с различни килограми  и сантиметри не може да се определи термин по мерки от ехографа.
И аз така мисля.

# 26
При мен при прегледа на ехографа ми определиха, че бебо трябва да се роди около 15.06
При календара след това ми изчислиха 30.06. Тъй като раждах секцио бяхме определили дата 21.06, а той тръгна да се ражда на 18.06  Grinning и беше 4кг.
Много странна таз работа! newsm78

# 27
  • Мнения: 9 990
последната ми менструация беше на 29 юни.
Единият начин за определяне на термина е по календарче ако се знае датата на последната менструация.
Вторият начин е по размерите на бебето.


ОБАЧЕ!
Размерите на бебето се менят.Няма как всеки месец да се определя нов термин.Понякога бебето избързва в расзтежа, друг път изостава малко.Понякога според глава е седмица напред и паралелно с това според крайник е седмица назад.Нормално е всичко това.Затова термин се определя по дата на последна менструация и това се приема за даденост.Няколко дена +/- не са фатални.Секцио ще насрочите в последният месец, когато и да подраните малко, или да позакъснеете, няма да е проблем.
казано е, че една жена влезне ли в 9 месец може да роди всеки момент.Няма нищо странно в това, бебетата се развиват различно, както казах-някои избързват малко, някои си стоят до последно.Все пак единствено по-точно може да се определи, ако жената си знае овулацията, следена е и е доказана кога е била-от там се смята най-правдоподобно.Но тък като процентът на тези жени не е болшинство си се изчислява по дата на последна менструация и това е.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
... се изчислява по дата на последна менструация и това е.

Това си е записано във всички документи, които съпътстват бъдещата мама.
Терминът ми беше за 25 април. Още от началото всички казваха, че бебето изостава с две седмици, но никъде не беше поправена датата на ВТР. Родих 18 дни след този термин, а бебето тогава отговаряше точно на 40 г.с.

# 29
  • Мнения: 1 104
Според мен най-точен е термина с календарчето. Тези ехографи понякога дават отконения. Моят термин е за 20 януари, но тъй като съм дребна и бебчето не е от най-големите, според ехографа бебето ще го чакаме в началото на февруари...

Общи условия

Активация на акаунт