Всякакви въпроси относно пералнята - тема 12

  • 27 779
  • 741
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 433
Отворете капачето и снимайте, ако е удобно, да видим какво е отварянето.

С много сила и клещи мм успя да отвори филтъра,а вътре имаше маска,която се беше завъртяла на самия него!
Имам торбички за пране за дребни неща,но все не ги ползвам. Е,вече ще ги.
Благодаря ви, знам че тук винаги ще намеря помощ или съвет.
Хубав ден!

# 241
  • София
  • Мнения: 2 196
Здравейте,
Имам от вчера проблем с пералнята - Електролукс, с горно зареждане, на 10 години.
Барабанът вътре спря да се върти, докато отвън маховикът се върти /съпругът ми я отвори отстрани и така го установихме/. Иначе разбрах, защото дрехите ми излязоха мокри след центрофуга.
Знам, че е стара и вече е време да я подменя. Но все пак да питам дали някой знае каква може да е повредата и колко би струвало да се отстрани.
Някакви идеи? Благодаря предварително!

# 242
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 746
Счупил ви се е фланеца. Ремонт за около 80-120 лв

# 243
  • София
  • Мнения: 2 196
Счупил ви се е фланеца. Ремонт за около 80-120 лв
Благодаря за бързия отговор!

# 244
  • Мнения: 10 067
Pamelita, след отваряне на филтъра и източване на водата, успяхте ли да
отворите вратата на пералнята?
Аз съм с едно злополучно Беко и така не успях веднъж да я отворя. Не разбрах каква беше причината
да спре и след много опити се сетих да я пусна на някаква програма. Като свърши я отворих без проблем.

# 245
  • EU
  • Мнения: 400
Здравейте! От около 2 седмици съм с Уърпул след над 10 годишна вярна служба на Горение.
От 10 пуснати перални, при 2 остава вода в отделението на омекотителя след като пералнята се изключи. Освен това винаги остава и по малко вода в гуменото уплътнение между барабана и капака. Така ли е при всички?

# 246
  • Мнения: 2 134
Здравейте! От около 2 седмици съм с Уърпул след над 10 годишна вярна служба на Горение.
От 10 пуснати перални, при 2 остава вода в отделението на омекотителя след като пералнята се изключи. Освен това винаги остава и по малко вода в гуменото уплътнение между барабана и капака. Така ли е при всички?
Да, това е нормално. Би следвало и в упътването ви да го пише - прочетохте ли упътването?

# 247
  • Мнения: 2 961
Здравейте! От около 2 седмици съм с Уърпул след над 10 годишна вярна служба на Горение.
От 10 пуснати перални, при 2 остава вода в отделението на омекотителя след като пералнята се изключи. Освен това винаги остава и по малко вода в гуменото уплътнение между барабана и капака. Така ли е при всички?
Нормално е .

# 248
  • Мнения: 2 134
I have a dream…

# 249
  • Мнения: 11 641
Леле, Djordja, голямо пЕрЕнЕ ще падне!
Имах и аз такива мечти навремето. Осъществих ги, не баш така - опазил ме господ от толкоз пране, че и гладене мразя, ама това в момента ми е най-омразното стайче у нас. Гледам по-малко да влизам там.
Все пак ти пожелам да ти се сбъдне мечтата! Simple Smile

Аааа, сетих се още нещо: като излизам от там и съм гладила нещо, все пуфтя и казвам "мразя я тази дъска", а мъжът ми , завалията, си мислел че нещо дъската се е прецакала и ми домъкна   едно чудо на техниката на Брабантия-голямо та голямо, което още по мразя. Сега той си глади на нея. Ми така де!

Последна редакция: нд, 05 дек 2021, 21:49 от petiaivanov

# 250
  • Мнения: X
Аз пък бих си сложила едно удобно кресло в това стайче и ще си чета докато пералничките връткат. Наистина много обичам да "пера". То аз какво правя - слагам и вадя дрехите, но просто у нас се пере много. Една година мм го нямаше лятото 3 месеца вкъщи, е, само дето не изпрах килима (тогава имахме един килим) в пералнята! Ама всичко изпрах! Всичко! Всичките дрехи от гардеробите, всички кърпи, чаршафи, одеяла, каквото можеше да се пере, го изпрах. Така имам нужда от едно точно такова пространство... Ама, няма. Simple Smile Но е приятно да помечтае човек.
Едно време колега ми разказваше, как като си купили първата пералня с жена му, пуснали я и седнали пред нея на два стола да си я гледат, и да ѝ се радват! Вие не знаете какво е да си купиш първата автоматична пералня в живота когато си на 30 години... И утре да мине и да идва, че се изчаках вече!

# 251
  • Мнения: 11 641
Ами ела у нас тогаз! И кресло ще ти дам.
Еййй, ама тия много се бавят с таз пералня. Аз си мислех, че вече переш ли переш.

# 252
  • Мнения: X
Не! И на сайта пише, че ще има забавяне в доставките. Той си ни каза човека в магазина - между 6-ти и 10-ти, няма какво да ви обещавам по-рано.
Идвам у вас! 😀

# 253
  • Мнения: 433
Pamelita, след отваряне на филтъра и източване на водата, успяхте ли да
отворите вратата на пералнята?
Аз съм с едно злополучно Беко и така не успях веднъж да я отворя. Не разбрах каква беше причината
да спре и след много опити се сетих да я пусна на някаква програма. Като свърши я отворих без проблем.

Да,отворихме я.
Преди да извадим маската я пусках на 5-6 програми,но тръгваше и спираше.

# 254
  • Мнения: 2 961
Азалия🌺 , как се справяш толкова време без пералня ?
Или още караш с Канди_то ?

Общи условия

Активация на акаунт