Мама вече не се клатушка, а малко СЕПТЕМВРИйче в ръцете си гушка!

  • 17 097
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 165
Моята госпожица е голямо бебе - 73см, 8.500 тежи, точно днес я мериха, и на ехограх я водих. Лекарката каза и кръвни, но за урина нищо не спомена.

# 676
  • Мнения: 1 725
С бащата сме високи. А бащата дори е и едър. Дърпаше добре до този месец. Аз освен кръвни ще пусна вит. Д, желязо. Др не се сещам за сега. Калции да изследвам ли се чудя. Иначе яече се опитва да пълзи. Проходилка купихме

# 677
  • Мнения: 124
Аз питах Фурлакис, дали да пуснем Вит.Д, тъй като каза, че по-бавно му се затваря фонтанелата, но препоръча да го пуснем по-нататък, тъй като било хубаво 10 дни преди това да няма прием на капки 🤷🏻♀ Иначе желязо и аз мисля да пусна на своя глава сега, тъй като така или иначе ще го боцнат.

# 678
  • Мнения: 1 725
Само да кажа, че може и с прием да се пусне. Да хубаво е да се спре за 10дни, но  за бременните може и да не спира. Та същото е и за бебетата. Разликата едва ли ще е голяма в стойностите.

# 679
  • Wonderland
  • Мнения: 813
И аз мисля желязо и вит. Д да пусна.
Петя ,благодаря за инфото за вит. Д, защото и аз знаех,че трябва да се спре, за да се пусне. Ще го пуснем и него направо тези дни заедно с останалите.

# 680
  • Мнения: 1 608
Luellis , споделих мнението си и как е протекъл прегледа при него,защото обещах. Аз за бънджи също няма да слагам малкият,но в проходилка ще го сложа, ако му харесва. Отгледала съм едно дете, което е на 12 вече и спортува активно и няма проблеми. Тук сме за да изкажем мнение. Ясно е,че повечето доктори си изпяват добре наученият урок. Рядко има такива като д- р Макки например,които са заинтересовани от самото дете.
a.n.d.r.e , подут му е венеца да от седмица и нещо може би две дори.  Личната никога не е пипала венеца и аз не съм я и карала да го прави. Температура не ми е вдигал досега. Утре сме на консултация ние. Дрешките носи HM 74 в момента.

Мен ме доядя  ( ТАКА ЛИ СЕ ПИШЕ 😂) на Фурлакис... Че е като латерна...

Минаха ли изследванията при вас?

Как е ПКК?

На синът ми хемоглобинът е нисък и неутрофилите също... За хемоглобинът пуснахме допълнителни изследвания, а за неутрофилите казаха, че е нормално, но мен това много ме притеснява...

# 681
  • Мнения: 165
Какви капки витамин Д давате?

# 682
  • Мнения: 6 015
Какви капки витамин Д давате?
Oilesen.
Утре ще го водим нашият хубостник на разходка до лабораторията, по принцип съм се подготвила хемоглобина да е евентуално нисък или малко под нормата. Това не е ли в реда на нещата?
После като започнат да ядат пълноценно и как си требе се вдигат стойностите.

# 683
  • Мнения: 124
Фурлакис си е заучил репертоара. Урологът беше супер вулгарен, педиатърът говори наизуст 😒 Да са ни здрави дечицата 😊

Аз се отказах засега да пускам допълнителни изследвания, че си е и допълнително кръв за взимане. ПКК е в норма. 

Luellis, стискам палци всичко да е наред при вас!

# 684
  • София
  • Мнения: 771
Неутрофилите са по-ниски заради възрастта. Поне така твърди ЛЛ. На сина ми за 6 месеца живот, 4 пъти му е вземана кръв (не броя болницата) и всеки следващ месец все по-високи стават тези показатели. Първото ПКК на едномесечна възраст беше с доста паказатели под долна граница. За последно при навършени 4 месеца остана само неутрофили. И аз се изкушавам за допълнителни изследвания, но това означава минимум втори набоден пръст. Досега за пкк + crp винаги по два пръста са отивали. Съответно двоен рев. Плащах за домашно посещение, за първи път ще го водя в лабораторията Grinning

# 685
  • Мнения: 1 725
Бебето се държи добре на ваксини. Не реве, та се надявам да не разбере, че го боцкат. И сега като се удари или аз го ударя без да искам не реагира. За вит. Д искам да изследвам, тъй като не всеки вит. Д се усвоява добре. Взех на better you за него, тъй като аз само от него вдигнах стойностите по време на бременността.

# 686
  • Мнения: 30
Здравейте 😀. Приемате ли нови бебета в групата? Казва се Йоан, на 09.11 е роден. Открих ви малко преди термин и щях да пиша, оттогава почти не съм влизала🤪.
Прочетох последните страници, обсъждате захранване, изследвания. Тези дни ще ги направя. Пробвах да взема урина, но не успях, за коремната ехография бяхме в Токуда. За хапването - като цяло няма все още много желание, почти нищо не харесва. Пробвах с тиква, морков, пащърнак и картоф. Като плод предложих банан, ябълка и авокадо. Тези дни пробва безглутенови бисквити, като си чешеше венците усилено. За боровинки и аз се чудех, такава каша гледах, но още не съм давала.
Хубав ден на всички 🙂.

# 687
  • Мнения: 13
Моята бебка е на 6+ и си хапва около 180гр пюре за обяд без да добавям мляко 😄
Започна и каши смесвам с пюре от ябълка и много се хареса. Това се чудех, ако някой знае точните грамажи ,които трябва да се приемат на тази възраст да сподели😊

# 688
  • Мнения: 124
Здравейте, мами! Как са бебоците?

Аз четох в книгата на Маги Пашова, че за 7 месечно бебче 170 гр. Е препоръчителна порция, но, естествено, всичко е индивидуално. Супер е, че има апетит 😊
Аз вече два пъти предложих жълтък. Засега си хапва порциите, като има дни, в които не изяжда всичко, но го приемам нормално. Мисля да почна да давам по-гранулирана храна от 7 месец. Минавам всичко с пасатора, като комбинацията банан и авокадо мачкам с вилица и няма оплакване. Вие давате ли?

На ехото ми казаха, че задържа урина в легенчето на единия бъбрек, но и педиатърката каза, че се случва при бебоците и когато се изправи, няма да е вече така. Ще отидем и на нефролог, но се опитвам да не се притеснявам супер много 😕 Ако не бил пълен мехура, нямало и да се види.
слагате ли АМ в кашите или я правите с вода?
Младежът вече почти седи стабилно. Много е смешен как се опитва да говори 😂😅😂

Вие обърнахте ли коша на количката или все още гледат към вас бебоците?

# 689
  • Мнения: 2 837
Моята бебка не наддава особено, дано не е проблем това.
Яде Пюренца различно, по 80 макс 100 гр
Давате ли освен обедно и Сз и друго хранене с твърда храна?
Имате ли заместено?
И моята госпожица Започва да седи стабилно и с това пълзене из всички стаи, голямо гонене пада 😁
Има 2 зъбчета...
Дано другите 2 горни не бързат да излизат, че... ужас
Споделете моля режим
Че при нас е различно и трудно : стане уж в 7, но понякога по_рано доста
8 ч ам, после в 11 ам, после пюре, после сз часове варират, после дохранвАне с АМ, вечер пак ам

Общи условия

Активация на акаунт