Как жените убиват мъжествеността на своите мъже

  • 13 122
  • 366
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 270
Първоначално и аз реших, че статията ще да е оплакване от някой мъж. Но пък после автора говори от първо лице какво "ни" привлича нас жените в мъжете и предположих, че трябва да е писано от жена.

Скрит текст:
На мен пък ми е интересно като не искаш мъжът ти да се занимава с опасни неща, защо изобщо се захващаш с него?
Аз с мъже, които участват в незаконни гонки, сбивания и ми казват, какво мога или не мога да правя, не се захващам. Ако ще да са епитомът на мъжествеността.
Но пък и аз отношение към приятелите на мъжа ми нямам, както и той към моите. Всеки си излиза с неговите.

"Когато срещнем своя мъж, в началото на връзката, ние сме привлечени от мъжката му сила и енергия. (...) Вдъхновяваме се от някое улично сбиване (...) Харесва ни дори твърдата му позиция: „Няма да ходиш там и точка!“ Вътрешно може и леко да се бунтуваме, но това е мъжествено. Чувстваме се защитени."

Не знам защо изобщо се впечатлявате от такива глупости. Аз като видя някакви такива плоски разсъждения изобщо не се хабя да чета по-нататък. Писано от някоя подложка, която иска мъжете да й се радват колко е готина и не "като другите жени".
Не видях, дали авторът е жена или мъж. На мен ми заприлича на текст, писан от мъж в стил "Жалба по младост".

# 16
  • INFJ
  • Мнения: 9 326
За мен, основният въпрос би бил... защо жените се хващат с мъже, на които после искат да правят основен ремонт? Като не ти харесва да хвърчи с мотори и да катери Еверест, не се хващаш с такъв тип.  Което си му е в кръвта, никакъв семеен живот няма да го промени, това са наивни глупости. Ако пък го промени, ще е точно както е описано - на дивана, пред ТВ-то, най-вероятно в депресия.

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Обикновено млади момичета в тийн възраст харесват ,,лоши момчета,,.Ама сериозната жена търси друг вид мъже,когато иска да създаде семейство.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 419
Темата ми е много болна, защото аз винаги съм подкрепяла моя мъж. Обаче!!! Той има някакъв "вагърец" - цитирам свеки - да ми прави НАПУК, за да се докаже колко велик мъж е той. Честна дума хора, аз съм мега толерантен човек и просто няма за какво да го прави. Обаче не!
1. Нарочно купи този апартамент, а не друг.
2. Поне 2 пъти е купувал телевизор напук на мен.
3. Нарочно купи къщата на морето, а всъщност ние имаме нужда от по-голям апартамент.
4. Има още поне 10 такива кардинални решения, взети напук на мен, вместо заедно с мен като партньор.
Последната капка в чашата - изкара курсове за тираджия и тръгна на работа. Оттогава нито аз имам мъж, нито сме семейство.

Последна редакция: пт, 29 окт 2021, 15:01 от Rockstar

# 19
  • Мнения: 1 992
Как така "жените хващат"? Такъв тип мъже глава нямат ли, не знаят ли, какво представлява семейният живот? Звучи сякаш жените ги карат насила да се женят.

# 20
  • Мнения: 5 204
Мъж не значи първобитност и тестостерон. Значи много, много други неща.

Че има жени, които убиват мъжкото в мъжа - има. Както има и такива, които убиват женското в жената. Криви проекции на лични дефицити и очакване на друг да им импонира.
За мен това е най-доброто мнение в темата и я изчерпва напълно.

# 21
  • INFJ
  • Мнения: 9 326
Как така "жените хващат"? Такъв тип мъже глава нямат ли, не знаят ли, какво представлява семейният живот? Звучи сякаш жените ги карат насила да се женят.
И като знаят какво? Това, което си му идва отвътре на човек като интереси, страсти и тн, няма как да изчезне и да се замести от едно нещо - семеен живот. Хората продължават да имат и други потребности. Затова е хубаво да се търси партньор с потребности близки до твоите, или поне неща, които не са в тотален разрез с разбиранията ти.

# 22
  • Мнения: 5 819
Как така "жените хващат"? Такъв тип мъже глава нямат ли, не знаят ли, какво представлява семейният живот? Звучи сякаш жените ги карат насила да се женят.
И като знаят какво? Това, което си му идва отвътре на човек като интереси, страсти и тн, няма как да изчезне и да се замести от едно нещо - семеен живот. Хората продължават да имат и други потребности. Затова е хубаво да се търси партньор с потребности близки до твоите, или поне неща, които не са в тотален разрез с разбиранията ти.

     Много точно мнение е. Не сме на 20 години да търсим мъже с различни потребности от нашите и с разрес с нашите разбирания. Не вярвам вече, че протиположностите се привличат. Докато трае страстта, всичко е добре, но когато тя изчезне, започват караниците, защото сте съвсем различни индивиди и по различен начин гледате на живота.

# 23
  • Мнения: 46 488
С една дума: тенденциозна статия.

С повече думи:
1. Поставяне на мъжете в шаблон, което е некоректно спрямо тях. Всеки човек си е отделна личност с различен характер, интереси, желания и т.н.
2. Дават се примери с познати и се поставят оценки кой е нещастен и кой не, спрямо личното усещане на автора, което със сигурност не е същото като на коментираните хора.
3. Едностранно разглеждане на въпроса. Няма как в една връзка двамата да правят, каквото си искат, защото това засяга всички. Ако жената на описания мъж всеки ден след работа обича да излиза с приятелки, да обикаля кръчми, магазини или да си практикува хобито, без да се съобразява с това, че има семейство/деца, а мъжът ѝ трябва сам да прави всичко - да събира децата от градина, да сготви, почисти, простира, глади и т.н., много бързо ще я привика и ще ѝ постави ултиматум. Проблемът е не кой какво прави, а какво не прави. Когато абдикираш от отговорностите си, нормално е да ти напомнят, че трябва да избираш кое е по-важно за теб.
4. Примерът с каскадьора - пак засяга горното. Когато всички спят или си имат свои занимания, може да прави, каквото си иска, но това не значи задължително, че не е поел нормалните си отговорности през останалото време.
5. Жените също се поставят под общ знаменател. Аз например никога не съм мечтала за мъж, който бие с юмрук по масата и ми нарежда какво да правя с живота си. Такива хора са ми неприятни и ме отблъскват.
6. Мъжете не са безгласна буква, за каквато се представят. Всеки в даден момент от живота си има различни приоритети и преценява кое му е приятно и важно. Ако са направили даден избор, то е било, защото така искат, не защото са накарани насила.
7. Много се спекулира с думата мъжественост. Всъщност мъжествеността обхваща положителни общочовешки качества, които е хубаво да притежават и жените. Нима честност, доблест, прямота и т.н. да не са присъщи и на жените? Не е никак мъжествено да си зарежеш децата и семейството, за да пиеш с приятели по цели нощи, нито е мъжествено да седиш на дивана и да се радваш, че жена ти е затрупана със 100 неща, но нищо не се е счупило и няма причина да се намесваш, нито да отнемаш думата и правото на избор на хората около теб, само защото са по-слаби физически. Това е по-скоро признак на комплекси и избиването им, но за съжаление често се дават като пример именно за мъжество.

# 24
  • София
  • Мнения: 35 056
Рокси, твоят не ти прави напук, просто твоето мнение е с нулево значение за него. Съжалявам.

# 25
  • Мнения: 5 637
Темата ми е много болна, защото аз винаги съм подкрепяла моя мъж. Обаче!!! Той има някакъв "вагърец" - цитирам свеки - да ми прави НАПУК, за да се докаже колко велик мъж е той. Честна дума хора, аз съм мега толерантен човек и просто няма за какво да го прави. Обаче не!
1. Нарочно купи този апартамент, а не друг.
2. Поне 2 пъти е купувал телевизор напук на мен.
3. Нарочно купи къщата на морето, а всъщност ние имаме нужда от по-голям апартамент.
4. Има още поне 10 такива кардинални решения, взети напук на мен, вместо заедно с мен като партньор.
Последната капка в чашата - изкара курсове за тираджия и тръгна на работа. Оттогава нито аз имам мъж, нито сме семейство.
Rok, нали подозираш какво ще ти отговорят повечето жени тук. Аз включително.
Обаче това няма никакво значение за теб защото за теб има някаква важна причина да сте заедно все още.

# 26
  • София
  • Мнения: 38 419
Знам, знам, знам. Имам някои причини да не подам развод засега. Изчаквам да ми се доизясни картинката. Не се и оплаквам вече. Почти всичко ми е ясно.

# 27
  • Мнения: 14 793
Авторката на оригиналната статия е май рускиня. Това обяснява аграрните, без извинение, клишета, въздишките по сбивания, по удряне по масата и прочее.
Баш методите на Наталия Кобилкина, само някак е успяла да пропусне да заговори за финансовата част.

# 28
  • Мнения: 8 937
Така е, напълно прави сте всички.
Пуснах ви статията петъчно да си побъбрим!

В този сайт обикновено съм попадала на смислени неща и тази статия така леко ме шокира.

# 29
  • София
  • Мнения: 38 419
То си личи и по някои думи, че е от руски. Към днешна дата, вече въобще не харесвам такива мъже. Вкусът ми тотално се е променил. Ако трябва отново да избирам, определено бих избягвала "мъже" от типа на статията. И още нещо - те никога не се променят!

Общи условия

Активация на акаунт