Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 9

  • 53 752
  • 749
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 719
ВИЕНСКО КОЛЕЛО

Да бъдеш влюбен пак. След младостта.
Когато те боли от свобода.
Когато от надеждата опърлена
ти е останало последното перо.
О, как гори душата ти отхвърляна!
И как огромното виенско колело
на лудостта те грабва на гърба си.
А ти крещиш възторжен от върха,
че можеш да простиш на младостта си
невзетата любов и гордостта.
Че можеш да обичаш всички грешки,
дарили те с щастливия каприз
да се надсмиваш тайно над безгрешните
и да си влюбен като гимназист.
Че даже и в кабинката на времето
пак те промушва гъделът резлив
при слизане - опасно, стръмно, шеметно -
от болката да бъдеш млад и жив.
Защото в късната вихрушка на страстта
опитомил си вече всички сетива.

Катя Ройдева

# 106
  • София
  • Мнения: 10 868
"Пътят към звездите води през многогодишен арест. Астронавтиката мирише на зандан."

Станислав Лем

# 107
  • Мнения: 2 594
''  - Забравяй и заравяй! - казваше ми мама.
Всичко лошо дето те тормози го оставяй под земята. Всеки гневен поглед, всяка разрушаваща любов. Всяка болезнена мисъл, всеки невъзпитан непознат. Всяка малка несправедливост, всяка непочтена дума. Забравяй и заравяй. Не сме дошли на този свят, за да живеем с лошотията. Няма да издържиш и ден ако каниш всичко вътре в себе си. Отсей го, изхвърли го. Мъж ли е, любов ли е, ако те кара да плачеш, значи няма място в живота ти. Душата ни е храм, за който съвсем не се грижим правилно. Пълним го с неверници, а после се давим от липса на въздух. А аз знам, че искаш да дишаш. Затова забравяй и заравяй! Помни, че твоето щастие е свещено. Не давай да ти калят сърцето мърляви хора с нечисти интереси. И не мисли, че всичко що е заровено под земята е съкровище. Много често това е просто боклук, изхвърлен навреме от нечий чужд храм. "

Искра Дичева Heart

# 108
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Онзи, който е пълен с благодат и истина, има еднакви отношения към всички хора. Кажи на човека една хубава дума и повече не мисли. Как ще постъпи той, дали заслужава, това не те интересува. Този човек не се е родил, за да те разбира. Никога не изисквайте от хората, с които дружите да бъдат като вас. Не настъпвайте никого. Нито с мисъл, нито с чувство, нито с постъпка. Ако се отнасяш зле с някой, ти пакостиш на себе си.

Петър Дънов

# 109
  • София
  • Мнения: 10 868
За да изпиташ дълбока благодарност, седни и направи списък с нещата, за които си благодарен. Не спирай да пишеш, докато погледът ти не се премрежи от сълзи. Когато сълзите ти потекат, ще усетиш най-красивото чувство, което може да се роди в сърцето ти и в цялото ти същество. Това е чувството на истинска благодарност. Веднъж след като си изпитал това чувство, ти ще знаеш как да го събудиш отново.

Добре е да изпитваш това чувство колкото може повече пъти през деня. Съвсем скоро ще можеш да го извикаш във всеки един момент - буквално мигновено.

Практиката ще ти помогне.

"Тайната за всеки ден" - Ронда Бърн

# 110
  • Мнения: 6 705
Почти всички мъже могат да издържат на несгоди, но ако искате да изпитате характера на мъжа, дайте му сила. - Ейбрахам Линкълн
*
Най-добрият ми приятел е човек, който ще ми даде книга, която не съм чел. - Ейбрахам Линкълн
*
Тези, които търсят лошото в хората, със сигурност ще го намерят. - Ейбрахам Линкълн

# 111
  • Мнения: 766
„Добре, че съм хладнокръвна и съм свикнала с щуротиите. Иначе щях да се разтревожа…“

Стигнаха до края на гората.

Чакаха ги четири огромни шопара, над които се издигаше пара, а шейната зад тях несъмнено бе сглобена грубо от одялани трупи. По почернялото дърво личаха маски — издълбани може би с камък, а може би от вятъра и дъжда.

Дядо Прас седна в шейната. Натежа с последните крачки, вече беше почти невъзможно да се види друг образ освен огромния старец в червено наметало. Ледени кристалчета блещукаха тук-там по плата. И само в несигурната им светлина се показваше за миг четина или зурла.

Дядо Прас се понамести и извади от шейната фалшива брада. Взря се недоумяващо в нея.

— ИЗВИНЯВАЙ. ТОВА БЕШЕ МОЕ.

Дядо Прас кимна на Смърт с признанието, което един майстор занаятчия дължи на друг. После кимна и на Сюзън. Тя не знаеше дали е получила благодарност. По-скоро беше жест на одобрение за свястно свършената неотложна работа.

Той цъкна с език и шейната се плъзна по снега

— Слушала съм — разсеяно промърмори Сюзън, — че представата за червено-белите одежди на Дядо Прас се е наложила не много отдавна.

— НЕ Е ВЯРНО. ХОРАТА СА СИ Я ПРИПОМНИЛИ.

Шейната беше малко петънце на отсрещния склон.

— Е, не знам за неговите дрехи, но с моята рокля е свършено. Иска ми се да те попитам от чиста любознателност… Сигурен ли беше, че ще оцелея?

— БЯХ НАПЪЛНО УБЕДЕН В ТОВА.

— О, колко ми олекна…

— ЩЕ ТЕ ОТВЕДА ОБРАТНО — предложи Смърт след краткото мълчание.

— Благодаря. А сега… Кажи ми, моля те…

— КАКВО ЩЕШЕ ДА СЕ СЛУЧИ, АКО ТИ НЕ ГО БЕШЕ СПАСИЛА?

— Да! Слънцето щеше да си изгрее въпреки всичко, нали?

— НЕ.

— Не ме занасяй. Нима очакваш от мен да повярвам и в това? Говорим си за астрономически факти.

— СЛЪНЦЕТО НЯМАШЕ ДА СЕ ИЗДИГНЕ В НЕБЕТО.

— Дядо, тази нощ ми се стори твърде дълга! Изтощена съм, имам нужда от гореща вана! Не ми се слушат глупости!

— ПОВЯРВАЙ МИ. СЛЪНЦЕТО НЯМАШЕ ДА СЕ ИЗДИГНЕ В НЕБЕТО.

— Я гледай ти… А какво щеше да има на негово място?

ЕДНО НАЙ-ПОШЛО КЪЛБО ОТ ПЛАМТЯЩ ГАЗ ЩЕШЕ ДА ОСВЕТИ ТАЗИ ЗЕМЯ."

# 112
  • София
  • Мнения: 10 868
„Лесно е да паднеш в плен на любов. Трудното е да намериш някой, който да те хване.“

Бъртранд Ръсел

# 113
  • Мнения: 5 719
.....шапка ти свалям!..
До долу, Животе!.."
Не че си лесен, дори си
проклет..Как ме превърташ
на сто оборота. Днес
ме изгаряш, а утре си лед..
Хлабаво няма при тебе,
Животе !..Не, че те мразя, но
как ме е яд , щом ме запратиш
в деветата глуха - да се
задъхвам по белия свят,
в черните делници - риба на
сухо...После се връщаш -
съвсем като нов...Даваш ми
всичките седем небета, и ми
показваш какво е любов,
корени пуснала право
в сърцето...И си ми сладък,
и си горчив....Как елегантно
ми слагаш хомота...Кой като
теб - невъзможен и див !..
Шапка ти свалям !
До долу, Животе !!...

Ники Комедвенска

# 114
  • София
  • Мнения: 1 037
"Няма значение дали имате стил, репутация или пари.
 Ако нямате добро сърце, не струвате нищо!"

Луи дьо Фюнес

# 115
  • София
  • Мнения: 10 868
"Не мечтай за живота си, а изживей мечтата си!"

 Уолт Дисни

# 116
  • София
  • Мнения: 1 037
"Независимо от въпроса, любовта е отговора на всичко!"

# 117
  • Мнения: 6 705
Времената на най-голямо суеверие винаги са били времената на най-ужасяващите престъпления.“ Волтер
*
„Едно от най-важните човешки права е правото да бъдеш крив.“ Волтер
*
„Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш.“ Волтер
*
„Човек е свободен в момента, в който пожелае да бъде.“ Волтер

# 118
  • София
  • Мнения: 10 868
Други може и да не ти простят, но Аз ти прощавам. Други може и да не те освободят от твоята вина, но Аз те освобождавам. Други може да не ти позволят да забравиш, да не ти дадат правото да продължиш, да се обновиш, но Аз ти позволявам, защото Аз зная, че ти не си това, което си бил, а си и винаги ще бъдеш това, което си сега.
Един грешник може да стане светец в един миг, в една секунда. В едно дихание.

"Разговори с Бога" - Нийл Доналд Уолш

# 119
  • При децата ми
  • Мнения: 6 067
"Игнажден

Не е важно  кого ще пуснете първи в дома си днес...
Важно е какво пускате първо в сърцето си, през останалите дни."

Ариадна

Общи условия

Активация на акаунт